[Polední zprávy] • Bitfinex implementovala Lightning Network • 60% ETH uzlů není připraveno na hard fork Istanbul • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv za uplynulý den. Pod shrnutím potom získáte ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Od včerejšího dne nedošlo na trzích k výraznějším pohybům. Bitcoin se drží těsně nad hranicí 7 200 USD. Co se týká altcoinů, tak největší zisk si z Top 20 připsal Tezos (+4,02%) a nejvíce se propadl Cosmos (-4,24%), ostatní altcoiny se pohybují více horizontálně.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy najdete zde: VET/USD, RVN/USD a RVN/BTC.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Kryptoměny

Banky / Burzy

Technologie / zajímavosti

60% ETH uzlů není připraveno na hard fork Istanbul

Za čtyři dny by mělo na Ethereu, druhé největší kryptoměně podle tržní kapitalizace, dojít k hard forku pod názvem Istanbul. Hard fork, který implementuje upgrady na blockchainu ETH, je jedním z klíčových síťových upgradů, které se konají jednou nebo dvakrát ročně. Bohužel však ne všichni účastníci sítě Ethereum jsou pro tento upgrade. Podle některých analytických webů většina uzlů provozujících blockchain ETH (asi 60%), není pro spuštění Istanbulu připravena. Týká se to 62% klientských uzlů Geth a 58% klientských uzlů Parity.

Bitfinex je první velká kryptoburza, která implementovala Lightning Network

Kryptoburza Bitfinex oznámila, že nyní provozuje plný uzel Lightning Network, který zákazníkům umožňuje otevírat platební kanály pro okamžité vklady a výběry, přičemž platí prakticky nulové transakční poplatky. Díky tomu je Bitfinex první hlavní kryptoburzou, která integrovala Lightning Network.

Norská banka Nordea zakazuje svým zaměstnancům obchodování kryptoměn i ve volném čase

Nordea Bank má právo zabránit svým zaměstnancům v investování do bitcoinů (BTC) a dalších kryptoměn, rozhodl dánský soud. Banka bude mít právo vydávat pokyny, týkající se vlastnictví a obchodování kryptoměn, a to i během volného času svých zaměstnanců.

Všechny kryptoměny, založené na Tronu, budou mít zalistovaní na PoloniDex zdarma

Poloniex, jedna z hlavních kryptoburz, právě vydala oznámení o bezplatném zalistování všech aktiv založených na Tronu na své decentralizované burze PoloniDEX.

Čínská blockchainová firma OneConnect nevybrala v IPO kolik očekávala

OneConnect Financial Technology, blockchainová a AI pobočka jedné z největších čínských pojišťoven Ping An Insurance, získala během americké IPO 500 milionů USD, což bylo mnohem nižší ocenění, než se očekávalo. Podle aktualizované přihlášky na SEC OneConnect prodává 36 milionů amerických depozitních akcií (ADS) za jednotkovou cenu od 12 do 14 USD. Na IPO pracovalo několik bank, včetně Goldman Sachs, JPMorgan a Morgan Stanley. Obchodování by mělo začít 13. prosince na newyorské burze cenných papírů pod symbolem „OCTF“.

McAfee oznámil oficiálně svou kandidaturu na prezidenta USA

Veteránský podnikatel a známý kryptonadšenec John McAfee oznámil oficiálně svou kandidaturu na prezidenta USA v roce 2020. Na prohlášení je zajímavé, že je nyní hledaný americkými úřady a jakmile vstoupí na americkou půdu, bude pravděpodobně zatčen. Ale McAfee se takovými podružnými detaily nenechal zastavit ani v minulosti. McAfee učinil oznámení v úterý ráno na Twitteru a pyšnil se, že je „dokonalým kandidátem pro narušení tohoto systému“.

Weiss Crypto Ratings provedl změnu v hodnocení kryptoměn

Weiss Crypto Ratings, divize nezávislé finanční ratingové agentury Weiss Ratings, provedla několik změn ve své metodice hodnocení, aby metodika hodnocení více reflektovala kryptoprostor a nezvýhodňovala kopírování kryptoměn.

Australské úřady zabavily kryptoměny za 1 mil. USD během akce proti pašerákům drog

Australské policejní síly zabavily kryptoměny v rekordní výši během akce proti pašerákům drog. Celková výše zabavených kryptoměn dosáhla 1,52 milionu AUD (cca 1 milion USD). Policie zatkla 27letého muže a 25letou ženu, informovala agentura Australian Border Force (ABF) ve středu. V rámci vyšetřování policie také zabavila elektronické zařízení, kde našla dotyčné kryptoměny.

 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: