Podnikatelé staví „smart chain city“ v Brazílii

0
brazil

Slyšeli jste někdy o chytrém blockchainovém městě? Ano, je to tak, blockchain bude součástí základní infrastruktury pro inteligentní města. 

Myšlenka využití sítě blockchain jako vrstvy decentralizované infrastruktury pro inteligentní města je zcela důvěryhodná a testována ve městech jako třeba Singapur. Pro stávající města to může znamenat masivní úsilí o modernizaci již vytvořené infrastruktury novou technologií, což je aktuálně kritickým bodem celé akce. U nových center průmyslu a obchodu však může být infrastruktura blockchainu začleněna od začátku.

Průkopníkem tohoto konceptu je brazilský podnik Polo Multimodal Pecém ve spolupráci se švýcarským akcelerátorem Blockchain Propulsion.

Pecém – Strategické místo pro nové chytré město

Pecém je brazilským přístavem a významným dopravním uzlem. V roce 2016 získal obrovskou výhodu díky rozšíření Panamského průplavu. Město má také silnou silniční a železniční infrastrukturu. V tom viděla skupina důvtipných brazilských podnikatelů příležitost více než před deseti lety a začala skupovat 20 milionů metrů čtverečních (5 000 akrů) půdy. Nyní má Polo Multimodal Pecém ambiciózní plán rozvinout tuto zemi v mezinárodní lodní, průmyslové a obchodní centrum a vůbec první inteligentní řetězové město.

Blockchain bude používán jako infrastrukturní vrstva. Tato technologie je již široce využívána v dopravním a logistickém prostoru.

Přínos do života

Partnerství s firmou Blockchain Propulsion umožňuje společnosti Polo Multimodal Pécem zahájit nabídku bezpečnostního klíče (STO), která by pomohla financovat projekt. Podle zakladatele společnosti Blockchain Propulsion je financování jednou z největších výzev, kterým nyní čelí tyto startupové společnosti.

Stefan Deiss, zakladatel blockchinových pohonných jednotek, uvádí:

„Blockchain Propulsion má vysoké standardy pro projekty zařazené do svého akceleračního programu a Polo Multimodal Pecém tato kritéria převyšuje. Plán na vybudování města poháněného blockchainem je nyní veden konsorciem zkušených podnikatelů působících v oblasti blockchainu.“

Partneři spolupracují s platformou Token Factory na vydávání tokenů, jejímž cílem je spuštění STO, která bude zaměřena především na švýcarské investory.

Bude to fungovat?

Je to nepochybně ambiciózní projekt. Na rozdíl od „crypto-city“, vizí společnosti Akon a Berns, má projekt Polo Multimodal Pecém solidní využití. Je podpořen vývojem v reálném světě a údaji, které dokládají současnou poptávku a budoucí hospodářský růst. Jak již bylo uvedeno, vize společnosti Pecém je, že blockchain bude fungovat jako součást základní infrastruktury.

Průměrný rezident nebo pracovník ve městě inteligentního řetězce nemusí o technologiích nic vědět. Blockchain bude prostě všudypřítomný, ale neviditelný.

Binancechain dokončuje první hard fork upgrade s názvem ‚Galileo‘

Zdroj:
cryptobriefing.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na