Podle analytiků Bloomberg je pravděpodobnější, že Bitcoin půjde na 100k nežli na 20k USD

5
(5)

Obsah

Za poslední rok Bitcoin vzrostl téměř dvojnásobně a meziročně o zhruba 35 %. Největší kryptoměna na světě zažila v květnu masivní korekci po poklesu z dubnového maxima na cca 65 000 USD.

Ale nic není ztraceno. Hlavní analytik komodit společnosti Bloomberg Mike McGlone nedávno řekl, že Bitcoin spíše čeká prudká rally na 100 000 $, než pokles na 20 000 USD.

Bitcoin se chystá na další velký pohyb – otázkou je jakým směrem?

Bloomberg zveřejnil v červnu 2021 zprávu o kryptoměnách, ve které McGlone poznamenal, že bitcoiny jsou ve „stavu odpočinku na jinak býčím trhu kryptoměn“. Kryptoměnový index Bloomberg Galaxy (BGCI) naznačuje, že býčí trh by mohl začít v červnu. Stratég popisuje bitcoiny jako „silnější, zelenější a méně rozšířené“, než tomu bylo letos v dubnu. To podle nich znamená, že kryptoměna bude s větší pravděpodobností pokračovat na své cestě k 100 000 $, než aby se vydala jižním směrem na úroveň 20 000 $. Zpráva uvádí zmenšující se nabídku a obrovské množství institucionálních peněz proudících na bitcoinový trh jako jeden z hlavních důvodů možného pokračování bitcoinového uptrendu. Ve zprávě se uvádí:

„Stejně jako v letech rally 2013 (55x) a 2017 (15x), tak i rok 2021 přichází po snížení nabídky. Halving v roce 2020 přišel uprostřed bezprecedentních globálních fiskálních a měnových stimulů spolu s institucemi, které jsou nakloněny směrem k alokacím svých prostředků do BTC”

Přijetí Bitcoinu mainstremem je stále v počátcích. Společnost Tesla přidáním bitcoinů do své rozvahy ale dobře dokazuje, že vítězem závodu je právě Bitcoin.

V posledních dnech se kryptoměna pohybuje nad 30 000 USD. Analytik agentury Bloomberg však očekává, že se brzy podaří prolomit rezistence a v následujících měsících po probíhajícím konsolidačním období nás čeká pohyb severním směrem.

Bitcoinové fundamenty a základy zůstávají pevné a zdravé

Bitcoin se v současné době obchoduje tam, kde někteří tvrdili, že se už nikdy obchodovat nebude – pod 40 000 USD. Mnoho obchodníků vyjádřilo znepokojení nad krátkodobým výkonem BTC zejména kvůli debatě o nemalé spotřebě energie. Ale základní fundamenty mince však směřují k optimistické budoucnosti.

Jak již bylo zmíněno výše, zpráva poukazuje na to, že v roce 2020 proběhl na BTC síti halving – tedy snížení odměn na polovinu. K tomu tu máme bezprecedentní globální tisk peněz a další zásadní tržní podmínky jako klíčové faktory, které by mohly zabránit propadu ceny na 20 000 USD.

“Přidejte loňské snížení supply na polovinu, migraci do institucionálních portfolií, futures na Ethereum a spuštění ETF v Kanadě a Evropě a vidíme pro Bitcoin jedoznačně větší potenciál směřovat k 100 000 $, než spadnout zpět pod 20 000 $ dolarů”

Závěr

Když to všechno vezmeme v globálu, tak kombinace robustních fundamentálních faktorů a technických základů mluví ve prospěch býků. Pravděpodobnost další masivní korekce tak zůstává (alespoň podle Mcgloneho) nízká.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Mikael613

Takéto odhady +- už robí pomaly každý ak by sa mal podľa toho človek riadiť tak sú všetci na ulici..

Mikael613

Tieto predikcie sú na smiech to už robí kde kto ak by sa týmito predikciami riadili ľudia sme všetci na ulici..

Poslední editace 2 let před přes Mikael613
Don

Konecne pozitivni zprava k BTC a jeho mozneho bull runu. Jinak stale jsou na kryptomagazinu od p.Jerolima jen negativa a jeho predpoved k poklesu pod 10.000 usd. Takze doufejme ze analitici Bloombergu se nemyli a budeme smerovat ke 100 k 🙂

bkf1

Pan Jarolím se jen snaží popsat svůj pohled na aktuální situaci, je na každém aby si zhodnotil, co to pro něj/ni může znamenat (pro hodlery DOČASNĚ negativní, pro nakupující pozitivní). Jinak poslední výraznější zmínka byla o 20 tis. USD a navíc dost teoretická, protože mnohem reálnější je 30 tis. USD (ano opět), kde je, podle mě, opět velká šance na odraz (jehož síla samozřejmě nemusí stačit, ale i tak to stačit klidně může, trh je oslabený na obou stranách).

Soob

Pan Jarolim nevesti pad pod 10k, naopak nekde rikal ze 12k je beton a je minimalni pravdepodobnost ze by pod tu hranici dropnul.

bkf1

Argumenty jsou sice pravdivé, ale ten závěr z toho ROZHODNĚ nevychází tak přesvědčivě. Rozhodně je ale zajímavé, že i v tomto období obliba kryptoměn neklesá naopak stoupá a to i u různých institucí…

Poslední editace 2 let před přes bkf1
whistleblower

Proč ne. Na druhou stranu analytik dbající o pověst Bloombergu ví, že sichr je sichr, a zpochybnění propadu “na” 20 000, ještě nevylučuje propad “pod” 20 000. Např. z Prahy do Paříže jde jet buď přímo, anebo taky přes Brno, a pokud má náhodou někdo něco proti Brnu, může tam jen přibrzdit v zácpě, a vzít to třeba přes Košice.

Dzejaar

Za předpokladu, že vrabec v hrsti je 30kUSD a holub na střeše je 20kUSD, tak limity “na sichr”, last dip na tříce a na dvacku se to už nepodívá.

whistleblower

Jop, a nebyla by ještě i ta další zdejší pohádka o tom, že je tenhle bulltrend uplně jinej, a tak při něm žádný 40%+ korekce už nebudou? Ta se totiž taky moc hezky poslouchá. 😀

Vojtech

Pánové snad vám neuniklo, že kdykoliv v minulosti byli tihle zjedi bullish, tak se šlo brzy dolů. Já tedy do nákupu na 30 nejdu. Počkám si na těch 20😉

spot_img