Podle analytiků Bloomberg je pravděpodobnější, že Bitcoin půjde na 100k nežli na 20k USD

10
bull bitcoin byk btc
Zdroj: Radek Dintar Kryptomagazin.cz (pixabay.com)

Za poslední rok Bitcoin vzrostl téměř dvojnásobně a meziročně o zhruba 35 %. Největší kryptoměna na světě zažila v květnu masivní korekci po poklesu z dubnového maxima na cca 65 000 USD.

Ale nic není ztraceno. Hlavní analytik komodit společnosti Bloomberg Mike McGlone nedávno řekl, že Bitcoin spíše čeká prudká rally na 100 000 $, než pokles na 20 000 USD.

Bitcoin se chystá na další velký pohyb – otázkou je jakým směrem?

Bloomberg zveřejnil v červnu 2021 zprávu o kryptoměnách, ve které McGlone poznamenal, že bitcoiny jsou ve „stavu odpočinku na jinak býčím trhu kryptoměn“. Kryptoměnový index Bloomberg Galaxy (BGCI) naznačuje, že býčí trh by mohl začít v červnu. Stratég popisuje bitcoiny jako „silnější, zelenější a méně rozšířené“, než tomu bylo letos v dubnu. To podle nich znamená, že kryptoměna bude s větší pravděpodobností pokračovat na své cestě k 100 000 $, než aby se vydala jižním směrem na úroveň 20 000 $. Zpráva uvádí zmenšující se nabídku a obrovské množství institucionálních peněz proudících na bitcoinový trh jako jeden z hlavních důvodů možného pokračování bitcoinového uptrendu. Ve zprávě se uvádí:

„Stejně jako v letech rally 2013 (55x) a 2017 (15x), tak i rok 2021 přichází po snížení nabídky. Halving v roce 2020 přišel uprostřed bezprecedentních globálních fiskálních a měnových stimulů spolu s institucemi, které jsou nakloněny směrem k alokacím svých prostředků do BTC“

Přijetí Bitcoinu mainstremem je stále v počátcích. Společnost Tesla přidáním bitcoinů do své rozvahy ale dobře dokazuje, že vítězem závodu je právě Bitcoin.

V posledních dnech se kryptoměna pohybuje nad 30 000 USD. Analytik agentury Bloomberg však očekává, že se brzy podaří prolomit rezistence a v následujících měsících po probíhajícím konsolidačním období nás čeká pohyb severním směrem.

Bitcoinové fundamenty a základy zůstávají pevné a zdravé

Bitcoin se v současné době obchoduje tam, kde někteří tvrdili, že se už nikdy obchodovat nebude – pod 40 000 USD. Mnoho obchodníků vyjádřilo znepokojení nad krátkodobým výkonem BTC zejména kvůli debatě o nemalé spotřebě energie. Ale základní fundamenty mince však směřují k optimistické budoucnosti.

Jak již bylo zmíněno výše, zpráva poukazuje na to, že v roce 2020 proběhl na BTC síti halving – tedy snížení odměn na polovinu. K tomu tu máme bezprecedentní globální tisk peněz a další zásadní tržní podmínky jako klíčové faktory, které by mohly zabránit propadu ceny na 20 000 USD.

„Přidejte loňské snížení supply na polovinu, migraci do institucionálních portfolií, futures na Ethereum a spuštění ETF v Kanadě a Evropě a vidíme pro Bitcoin jedoznačně větší potenciál směřovat k 100 000 $, než spadnout zpět pod 20 000 $ dolarů“

Závěr

Když to všechno vezmeme v globálu, tak kombinace robustních fundamentálních faktorů a technických základů mluví ve prospěch býků. Pravděpodobnost další masivní korekce tak zůstává (alespoň podle Mcgloneho) nízká.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře