Počet „mrtvých“ mincí vzrostl o 35 % oproti minulému roku, blíží se hranici 2 000

4.1
(7)

Počet “mrtvých” digitálních mincí se oproti minulému roku zase značně rozšířil a aktuálně se blíží hranici 2 000.

Výraz mrtvá mince se používá pro kryptoměny, které již z mnoha důvodů neexistují. Ať už se jednalo o podvod, jejich webové stránky jsou již nefunkční, mají problémy s uzly nebo peněženkou, mají nízkou likviditu nebo byly jednoduše opuštěny a jejich vývoj byl zastaven jejich vývojáři.

Mrtvé a opuštěné mince

Počet mrtvých kryptoměn nebo kryptoměn, které měly pro kohokoli minimální  (nebo dokonce až nulový přínos), vzrostl oproti loňskému roku o 35 procent na 1 949 (údaj platný v době psaní článku). Informaci přinesl web Coinopsy.com, který sleduje mrtvé kryptoměnové projekty. Koncem února minulého roku se počet mrtvých mincí pohyboval těsně nad číslem 1440. Opuštěné mince jsou pak ty, kde jsme svědky nulové či zanedbatelné obchodní aktivity.

Nárůst počtu těchto mrtvých mincí nabral na obrátkách již v roce 2017, kdy vrcholila ICO mánie. Během ní se podařilo projektům vybrat 4,9 miliard amerických dolarů. Počáteční nabídky mincí (ICO) byly určeny k vytváření nových kryptoměn, založených na blockchainu, nebo souvisejících aplikací či služeb. Podle webu CoinMarketCap se zvýšil díky ICO v roce 2017 počet stávajících mincí z 29 na více než 850 projektů. V prosinci loňského roku dosáhl celkový počet kryptoměn téměř 8 000. Ke dni 3. března 2021 pak bylo v oběhu 9 108 různých kryptoměn, v čele s Bitcoinem a Ethereem.

dead coins
Zdroj: coinopsy.com

Mnoho z těchto mincí však poměrně brzy přestalo existovat, protože se výsledku šlo nakonec buď o podvod, vtip, nebo prostě nevyrostly a nenaplnily své cíle. Vtipné projekty nebo mince jsou projekty bez reálného či konkrétního plánu, které přesto hledají investory. A světe, div se, existuje mnoho krypto nadšenců, kteří do nich stále investují své peníze. Jednou z takových mincí byl například Useless Ethereum Token (UET), které se během ICO fáze podařilo vybrat více než 300 000 dolarů.

Aktuální kryptoměnová tržní kapitalizace cca 9 000 kryptoměn má hodnotu 1,94 bilionu dolarů, na Bitcoin z něj připadá téměř 60 procent a Ethereum je na druhém místě s 11 procenty.

Závěr

V roce 2017, kdy probíhal krypotměnový boom, vznikaly nové projekty jak houby po dešti a ICO bylo v kurzu. O 4 roky později tu máme boom DeFi a NFT projektů. Co myslíte, kolik z těchto projektů přežije další 4 roky?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.1 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
hal

Na prstoch jednej ruky spočítam.Pre mňa sú dôležité mince,ktoré aspoň z časti už fungujú v reálnom živote.Zbytok je len ťahanie peňazí z investorov.

Poslední editace 3 let před přes hal
Matthew
Hodnocení článku :
     

Hele a šlo by si nějaký ten neúspěšný nebo opuštěný projekt převzít nebo Spíš koupit? Kde vůbec zjistím kdo je čeho vlastník (něco jako ARES,OBCH. rejstřík ).

spot_img