Boom okolo NFT překonal ICO z roku 2018

5
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

V posledních několika měsících zažívá NFT nebývalý boom. Humbuk okolo nezaměnitelných tokenů dokonce překonal boom okolo ICO ze začátku roku 2018. Co za tím stojí?

Jedno šílenství překonává jiné

Kryptoměnoví pamětníci roku 2017 a 2018 si jsou vědomi toho, jak šílený byl trh ve druhé polovině roku 2017 a začátkem roku 2018. Bitcoin dosáhl tehdejšího historického maxima a s altcoiny se roztrhl pytel.

Počáteční nabídka mincí (ICO) v té době připomínala spíše divoký Západ. Náhodné společnosti vytvářely vlastní whitepapery a webové stránky přes klasické šablony, kde slibovaly „revoluční“ technologii a kryptoměnu, která změní svět.

NFT šílenství

Šílenství okolo ICO již dávno pominulo. Aktuálně však ve světě kryptoměn vzniká nový humbuk – NFT. Budoucnost digitálních sběratelských předmětů přilákala mnoho investorů a obchodníků po celém světě.

Zájem o NFT je tak obrovský, že překonal vyhledávání termínu ICO na Googlu z roku 2018. Umělecká díla dosahují takového hypu, že se některá prodala i za několik milionů amerických dolarů. V poslední době se jedná o tato díla.

nft
Zdroj: cryptopotato.com

Mnoho analytiků však boom okolo NFT vůbec neodsuzuje. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že NFT přinášejí hotový produkt a investoři nebo obchodníci rozhodují o jeho hodnotě na decentralizovaném trhu. ICO však přinášelo pouze dokumenty a plané sliby, kde mnohé z nich nebyly splněny.

Pokud někdo chce být hrdým vlastníkem digitálních předmětů a je ochoten za to zaplatit, je velmi obtížné nazvat celé NFT odvětví bublinou.

Závěr

Trh okolo nezaměnitelných tokenů skutečně v posledních několika měsících zažívá boom. Umělecká díla známých umělců jsou tak vystavována na decentralizovaných tržištích. Digitální sběratelské předměty našly uplatnění také ve sportu, herním průmyslu nebo hudbě.

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img