3 nejlepší NFT tržiště za letošní rok

5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Trh s nezaměnitelnými tokeny neboli NFT zažívá v posledních několika měsících nebývalý boom. Obchodování s digitálním uměním a dalšími sběratelskými předměty vzkvétá. Ukážeme si proto 3 nejlepší NFT tržiště za letošní rok.

Krypto umění a digitální tržiště

Non-Fungible Tokens lákají investory a obchodníky stále více. První skutečný boom zažily na začátku minulého roku, kdy se staly populární digitální pozemky. Výhoda digitálního vlastnictví se tak rozrostla do několika dalších odvětvích.

Analytická společnost DAppRadar zaměřující se na decentralizované finance (DeFi) ve své nedávné zprávě prohlásil, že u 3 největších decentralizovaných tržišť na světě byl objem obchodování okolo 340 milionů amerických dolarů.

Mezi 3 nejvýznamnější NFT tržiště patří NBA Top Shot, OpenSea a CryptoPunks. Ve stejném měsíci se prodalo také rekordních 22 digitálních uměleckých děl za více než 200 000 USD, kde za většinou stály celebrity nebo vlivní investoři. Společnost DAppRadar uvedla:

„NFT se pomalu stávají mainstreamem, protože si do tohoto nového prostoru našlo cestu více celebrit a dalších významných osobností. Společnost Genies používá digitální oblečení jako NFT pro své online avatary a spolupracuje s celebritami jako Shawn Mendes a Justin Bieber.“

Sport a NFT

Významnou část NFT prodejů způsobily digitální kartičky ze světa sportu. Fanoušci amerického NBA si mohou nakupovat digitální kartičky svých oblíbených hráčů. Mnoho společností prodávající sportovní předměty již vlastní certifikát, který tak sběratelům dokazuje autenticitu předmětů.

V Evropě zas fanoušci fotbalu mohou hlasovat prostřednictvím NFT tokenů pro svůj vlastní tým a vyhrávat tak různé sběratelské předměty slavných fotbalistů. Prostřednictvím tokenů také podporují svůj oblíbený tým.

Závěr

Nezaměnitelné tokeny se pomalu stávají mainstreamem, vyvstávají však obavy z toho, že se jedná o další bublinu. Pandemie koronaviru znemožnila sportovní utkání, vernisáže umělců a cestování. Proto se vytvořil dostatečný prostor pro růst digitálních sběratelských předmětů.

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img