Počet ethereových adres, které drží mezi 1 a 10 dolary, je v současné době 15 milionů

4.5
(2)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Soud schválil rehabilitační plán kryptoburzy MT. Gox • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Coinbase oznámila plán na IPO, trhy se vzpamatovaly, Bitcoin opět nad 50 000 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Poté, co Coinbase informovala o...
Profilový obrázek
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

V čem druhá největší kryptoměna dle tržní kapitalizace překonává Bitcoin? Ethereum je nadále oblíbeným blockchainovým projektem, který používá čím dál víc lidí…

Ethereum překonává BTC

Co se týče držitelů velmi drobných částek, resp. jejich veřejných adres, je Ethereum “lepší než Bitcoin.” Ethereových adres, na kterých se nachází ETH v dolarové hodnotě mezi 1 a 10 $ je přibližně 15 milionů. To je téměř dvakrát vyšší množství než u peněženek držitelů Bitcoinu. Těch je v současné době s podobnou částkou cca 7,55 milionu.

Na skutečnost, že v této metrice Ethereum překonalo krále kryptomarketu, upozornil tým Coinmetrics na svém Twitteru.

Zdroj: CoinMetrics.io

ETH favoritem pro blockchainové transakce

Tato data z Coinmetrics ohledně ETH odrážejí také další zajímavý údaj. Ethereum je mnohem používanější pro on-chain platby, než Bitcoin. Ve skutečnosti je na cestě k tomu, že se stane prvním blockchainem, který vypořádá transakce za 1 bilion dolarů během jednoho roku.

Vysoký počet ethereových adres se zůstatkem v hodnotě mezi 1 a 10 USD znamená, že pro uživatele je lákavější provádět transakce v síti ETH než s bitcoiny. A to navzdory vyhlídce na vysoké Gas poplatky způsobené zahlcením sítě.

Cena ETH

Nejen cena Bitcoinu byla v nedávné době horkým tématem. Zatímco tématem číslo jedna bylo, že PayPal přidá kryptoměny, mnozí sledovali také průraz ceny 400 USD druhou největší kryptoměnou. K tomu sice došlo, ale aktuálně je ETH lehce pod touto hodnotou. Ještě důležitější, než aktuální cena, je pak samozřejmě spuštění sítě Ethereum 2.0, k čemuž by podle všeho mělo dojít ještě v roce 2020.

Závěr

„Existuje téměř 15 milionů ETH adres, které drží mezi $ 1 a $ 10 ve srovnání s přibližně 7,55 miliony pro BTC,” uvedla společnost Coinmetrics.

Podle všeho je Ethereum oblíbenější než Bitcoin, pokud jde o transakce a každodenní využití, zatímco Bitcoin je chápán jako digitální zlato, které si koupíte a dlouhodobě držíte. ETH se pravděpodobně stane první decentralizovanou kryptoměnou, která za jeden rok zpracuje kryptoplatby v hodnotě 1 bilion dolarů. Na nárůstu ethereových transakcí se pak podílel také letošní hype okolo DeFi.

 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře