Počet bitcoinových adres držící 1 BTC mírně roste

5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Podle analytické společnosti Glassnode, sledující pohyby na blockchainu Bitcoinu, počet bitcoinových adres obsahujících alespoň jednu minci BTC mírně roste. Z celkové nabídky vytěžených bitcoinů se jedná o 5,20 % bitcoinových adres.

BTC adresy

Před třemi lety odhalila analytická společnost Glassnode zprávu, ve které se počet držitelů alespoň jedné mince na peněženkách držel okolo 3,97 % oproti vytěženým bitcoinům. Aktuálně se počet BTC adres zvýšil o 1,23 % na 5,20%.

Analytická společnost Glassnode tak k mírně rostoucímu trendu držitelů mince kryptoměny přidala komentář, že Bitcoin se stává zásadním aktivem. Glassnode se mimo jiné zaměřil také na adresy obsahující více než 100 BTC.

Společnost uvádí, že celková nabídka na adresách s 10 až 100 BTC se snížila o 56 tisíc bitcoinů. Velký nárůst byl ale zaznamenán u institucionálních investorů, kteří drží přes 100 BTC. Podle Glassnode adresy s 100 a více BTC v současné době drží 62,62 % uživatelů z celkové zásoby kryptoměny.

Trend institucionálních investorů

Institucionální investice do kryptoměny jsou na silném vzestupu, jelikož společnosti jako Visa nebo PayPal umožňují uživatelům nakupovat bitcoiny v jejich síti. Největší událostí letošního roku se prozatím stal nákup bitcoinů v hodnotě 1,5 miliard USD automobilovou společností TESLA.

Trendu se chytají také velké finanční instituce. Například newyorská banka Morgan Stanley se stala nejnovější finanční institucí ve Spojených státech amerických, která zpřístupnila svým klientům nákup kryptoměn.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 59 221 USD dle KMC.

Závěr

Zájem o nejdůležitější kryptoměnu světa nadále roste a tento trend tak mohou podpořit instituce. Více informací o vývoji kryptoměn se dozvíte v našich pravidelných technických analýzách. Celou zprávu společnosti Glassnode z března 2021 si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE [1].

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img