Platformy na kryptopůjčky jsou na vzestupu

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Kryptoburza Gemini uvádí DeFi tokeny • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • EU navrhuje zákon pro regulaci kryptoměn • Glassnode: Uniswap může být pod kontrolou Binance • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Po několika dnech prudkého poklesu...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Může se to jevit jako překvapení, ale platformy určené k půjčkám pomocí kryptoměn jsou novým vývojem v kryptoodvětví. Platforma umožňuje uživateli vložit kryptoměnu do smart kontraktu jako zajištění úvěru. Smlouva tak sleduje vzniklé úrokové a úvěrové platby a brání komukoli zasahovat do tohoto procesu.

Kryptoprůmysl stále ve vývoji

Během medvědího roku 2018 se začaly vyvíjet platformy pro kryptoměnové úvěry, protože během roku byly na nízkých hodnotách. V té době tak majitelé digitálních aktiv, kteří nechtěli prodávat kryptoměny pod cenou, půjčili své podíly a vydělali peníze na úrocích.

Kryptopůjčky si získaly popularitu z několika důvodů jako:

  • nízké úrokové sazby,
  • zvýšení počtu obchodníků a investorů a
  • zjednodušený systém požadavků na dlužníky.

V letošním roce se tak hodnota všech kryptopůjček odhaduje na 4,7 miliardy amerických dolarů a číslo stále roste.

Dělení kryptopůjček

Půjčky v kryptu lze rozdělit do dvou oblastí: depozitní a nezjistitelné.

Depozitní půjčky jsou centralizovanější, protože zahrnují zjištění úvěru prostřednictvím důvěryhodné třetí strany. Důvěryhodná třetí strana má úplnou kontrolu nad uživatelskými aktivy, stanovením úrokových sazeb a má právo jednat jako protistrana v každé transakci.

Depozitní půjčky nabízí několik velkých úvěrových společností jako Genesis Capital, Celsius Network nebo Salt Lending.

Druhá oblast půjček je decentralizovanější, což lépe slouží obchodníkům nebo drobným investorům. Tento typ je podporován a vyvíjen převážně na decentralizované síti poskytující smart kontrakty vytvořené na Ethereu.

Paul Murphy, spoluzakladatel a generální ředitel Graychain řekl:

„Na místech s prosperujícím a dobře rozvinutým finančním systémem se kryptoměny začleňují jako nová třída aktiv. V rozvojových zemích ale kryptoměny umožňují vznik nového finančního systému.“

Tabulka kryptopůjček

Níže jsou přehledně vidět nejvýznamnější platformy poskytující kryptopůjčky. Nejstarší z nich je platforma SALT Lending, která vznikla ve Spojených státech amerických v roce 2016. Můžeme si povšimnout, že většina z nich poskytuje své služby celosvětově až na pár zemí.

kryptoměny, půjčka
Zdroj: cointelegraph.com

Závěr

Je zřejmé, že přes svoji novost, vysoká rizika a prozatímní velmi nízkou ziskovost tento nový kryptoměnový průmysl získává na síle. Někteří kritici dokonce tvrdí, že kryptopůjčky se rozšiřují příliš rychle.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře