Plánovaná aktualizace Dogecoinu přinese nové funkce a vylepšení

5
(2)

Dogecoin (DOGE), největší a nejznámější meme kryptoměna na světě, se dočká významného upgradu. Díky němu bude populární blockchain ještě více interoperabilní a uživatelsky přívětivý.

O plánované aktualizaci informoval nedávno na Twitteru Michi Lumin, core vývojář Dogecoinu. Krom jiného také uvedl, že již byla vydána “lib-dogecoin 0.1.2”. Následně poznamenal, že “tohle je velká novinka”, a dodal, že se jedná o roll-up prozatímní dev verze 0.1.1.

Nová aktualizace pro Dogecoin

Roll-up je škálovací řešení, které umožňuje zpracovat více transakcí mimo řetězec a odeslat je do blockchainu jako jedinou transakci. Tím se snižují poplatky za gas, zvyšuje se transakční propustnost sítě a tím se vylepšuje i efektivita.

Podle Lumina zahrnuje tato aktualizace řadu oprav a vylepšení, jako jsou kontroly integrity paměti, aktualizace pro jazyky Go a Python a další.

Jedním z nejvýznamnějších bodů v této aktualizaci bude podpora seed frází BIP39, což je funkce, která pomáhá uživatelům generovat mnemotechnické fráze k zabezpečení jejich soukromých klíčů. Zajímavostí pak určitě je, že tato aktualizace pomůže uživatelům, včetně těch, kteří nejsou vývojáři, generovat seed fráze ve více jazycích, což poskytne uživatelsky přívětivý způsob zabezpečení jejich prostředků.

Dalším významným vylepšením je zavedení podpory QR kódů, což uživatelům usnadňuje sdílení adres. Jak Lumin uvedl, to umožní lib-dogecoin uživatelům “generovat QR kódy za běhu ve formátech text, jpeg a png bez potřeby dalších knihoven”.

Dále aktualizace nabídne plnou podporu adresovacích standardů BIP 32/44 a slips44 HD. To zase zvyšuje bezpečnost tím, že umožňuje Dogecoinu odvozovat klíče a adresy podle příslušných pravidel a generovat podřízené klíče/adresy.

Upgrade také zavede vylepšené možnosti podepisování zpráv a transakcí. To umožní uživatelům podepisovat zprávy a transakce a také je ověřovat, čímž se zvýší bezpečnost sítě. V neposlední řadě Dogecoin také poskytne uživatelům svůj takzvaný aktuální “moon-phase Unicode”, který jim umožní přispívat k vývoji Dogecoinu.

Závěr

Společně s tím, jak se projekt Dogecoin vyvíjí, se mu dostává stále větší podpory od komunity a dalších vývojářů, mezi nimiž zejména vyčnívá jméno miliardáře Elona Muska. Ten již dříve uvedl, že bude s inženýry Dogecoinu spolupracovat na “zlepšení efektivity transakcí systému”. Při jiné příležitosti zase šéf společnosti Tesla požádal veřejnost o zpětnou vazbu ohledně nápadů na vylepšení kryptoměnové sítě.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img