PayPal PYUSD stablecoin je 100% zálohovaný: Zpráva o transparentnosti Paxos

5
(1)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Celková aktiva držená v úschově PayPal USD „dosahují nebo převyšují zůstatek tokenů”. K 31. srpnu přitom činil celkový objem nesplacených tokenů 44,4 milionu dolarů, uvádí zpráva společnosti Paxos.

Vydavatel stablecoinů Paxos zveřejnil první zprávu o transparentnosti pro stablecoin PayPal USD založený na ethereu. V této zprávě uvádí, že mince je plně kryta aktivy.

Podle zprávy celková aktiva držená v úschově PayPal USD “splňují nebo převyšují zůstatek tokenu”. Přitom celkový objem nesplacených tokenů činil k 31. srpnu 2023 44,4 milionu USD. Celková hodnota pomyslné pozice činila 44,5 milionu USD.

Zajištění: repo obchody americké státní pokladny

Největší podíl aktiv PYUSD je zajištěn reverzními repo obchody americké státní pokladny. Ty drží v úschově společnost Paxos ve prospěch držitelů PYUSD. Podle údajů je až 43 milionů USD, tj. téměř 97 % celkových aktiv v úschově PYUSD, drženo v reverzních repo obchodech ministerstva financí.

Reverzní repo obchod je smluvní ujednání mezi dvěma stranami, kdy jedna strana souhlasí s prodejem cenných papírů druhé straně za stanovenou cenu se závazkem.

„Naše dohody o zpětném odkupu mají jednodenní splatnost u renomovaných finančních institucí a jsou přezajištěny americkými státními dluhopisy,” řekl Paxos a dodal:

V případě selhání protistrany je Paxos schopen zlikvidovat kolaterál americké státní pokladny, aby se vyrovnal. Vzhledem k tomu, že všechny obchody jsou přezajištěny, nepovažuje se riziko ztráty za významné.

– Paxos, zdroj: cointelegraph.com

K 31. srpnu držela společnost Paxos také 1 500 146 USD ve fiat měně u pojištěných vkladových institucí. Společnost Paxos poskytla odkaz na síť IntraFi nebo úplný seznam pojištěných depozitních institucí, u kterých mohou být prostředky uloženy.

„Paxos v současné době nemá žádné aktivní soukromé nepojištěné smlouvy o pojištění vkladů. Ne všechny vklady jsou kryty FDIC nebo soukromým pojištěním a Paxos může i tak utrpět ztráty v případě platební neschopnosti banky,” dodala firma.

Zpráva přichází několik týdnů poté, co společnosti Paxos a PayPal 7. srpna debutovaly na trhu s měnovým párem PYUSD. Do konce srpna bylo údajně 90 % PayPal USD uloženo v peněženkách Paxos. Asi 7 % bylo rozděleno mezi burzy, jako jsou Kraken, Gate.io a Crypto.com.

Dne 12. září přijala hlavní kryptoměnová platební společnost BitPay PYUSD jako platební možnost na své platformě. Umístila tak PYUSD vedle jiných již podporovaných USD-pegged stablecoinů, jako je USD Coin.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img