[Osobní rozvoj] Afirmace – Naučte se, jak je používat správně

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

„Můj život je jako horská dráha, chvíli jsem nahoře chvíli dole. Duše se raduje, i pláče. Mou vírou je život a druhá šance, kterou jsem od něj dostal. Mou vírou je splněný sen, za kterým jdu dlouhou cestou s krásným pocitem být blízko duhy a vnímat její krásné barvy a báječným pocitem, že jsem si splnil sen a dokázal to (zdroj).” Jak už jste pochopili, v tomto článku bude řeč o technice využívající afirmace (česky tvrzení, ujištění). Využít ji můžete ať jste kdekoli, na burze i mimo ni.

Co je afirmace

Afirmace je pozitivní myšlenka, slovo, tvrzení, které mění zatuhlé myšlení a může nám pomoci k úspěchu a bohatství, resp. ke změně svého života k lepšímu. Postupně budeme přidávat další metody a techniky, budete si z nich tedy moct vybrat to, co vyhovuje právě vám, co se vám zalíbí. Naše mysl je záhadné a tajuplné místo a my jsme jejími průzkumníky i tvůrci. O nové poznání bychom se měli umět podělit s pokorou a nenásilnou cestou své myšlenky nabízet druhým.

Síla slova

Afirmace je sebeutvrzující myšlenka nebo nahlas pronesená (popř. i psaná) věta. Při této technice vlastně využíváme moc slova ve svůj prospěch. Možná jste již někde slyšeli, že slova mají moc. Je tomu skutečně tak. Opakováním určitých sdělení si můžete pomoc, ale také uškodit. Záleží jen na vás. Slovem můžeme částečně ovlivnit i druhé, zejména děti jsou k tomu velmi náchylné ze strany svých rodičů a dalších autorit.

Pryč s negativitou

Právě tuto sílu při afirmaci používáme ve svůj prospěch. Má to však svá ale, a abychom toho dosáhli, tak je mimo jiné nutné udělat jednu důležitou věc. Je třeba přestat používat afirmace, které nám škodí. To je logické a je to navíc snazší.

Použití afirmace vyžaduje vědět, kdy je vhodné tuto techniku použít, věřit že fungují, odhodlání a soulad s tím, jakou afirmaci si opakujete. Naproti tomu vyhýbání se negativním a škodlivým afirmacím je intuitivní, poměrně snadné a velmi účinné. Jednoduše přestanete myslet a říkat věci jako: tohle nezvládnu, jsem slabý, hloupý, tohle je nemožné, stane se něco špatného, apod.

Negativní myšlení může být u někoho poměrně zatuhlé, a proto to může jít ze začátku mírně ztuha. Jedná se o zlozvyk jako každý jiný a jeho potlačení tedy vyžaduje nějaký ten čas. Já doporučuji, abyste si takovou myšlenku vždy uvědomili a ihned ji zahnali. Vhodné je vymyslet si např. krátkou afirmaci, pomocí které škodlivou myšlenku „smažete” ze své mysli, kdykoli vás napadne. Něco pravdivého, krátkého a pozitivního.

Kdy afirmaci použít?

Jedině tehdy, když máte chuť to udělat a přináší vám to dobrý pocit. Když cítíte, že vám to prospívá a skutečně plní svůj účel. Nejvhodnější doba je brzo ráno, nebo krátce před spaním, ale když se naučíte afirmaci používat kdykoli, i během práce či obchodování na burze, tak z této metody můžete dostat maximum. Jak už bylo řečeno, lze využít i vhodné chvíle, jako je zahnání negativních myšlenek, anebo naopak potvrzení nějaké pozitivní události, apod.

Kdy afirmace naopak nepoužívat?

Afirmaci se určitě vyhněte, pokud vás zrovna spalují negativní emoce, jako je hněv, extrémní smutek, tréma, apod. V takovém případě totiž nebudete schopni své pozitivní afirmaci věřit, což je zároveň asi nejdůležitější podmínkou k tomu, aby vám jakákoli afirmace fungovala. V těchto případech je lepší použít něco jiného, například hluboký nádech a výdech. Dále ji přestaňte používat, pokud vás to nebaví, nevěříte tomu, nebo se při opakování cítíte špatně.

Pro koho to je?

Tato technika je vhodná pro každého, ale především tedy pro ty, kteří si přejí změnu k lepšímu a jsou připravení a ochotní pro to něco udělat. Je to zkrátka pro lidi, kteří cítí, že by jim to mohlo prospět a rozhodnou se to zkusit.

Jak vymyslet vhodnou afirmaci?

Měla by vystihovat vaše cíle či sny a dávat vám smysl, měla by být kompletní, ale zároveň nesmí být příliš dlouhá. Ideální je, když ji formulujete v přítomném čase, tedy: „už se to stalo,” nikoli „stane se v budoucnosti.” Nikoli „budu šťastný a bohatý,” ale „jsem šťastný a bohatý.”

A funguje to? Ano, protože budete muset okamžitě upravit sebe i své okolí tak, abyste takto formulované afirmaci mohli věřit. Zároveň soustředíte své myšlenky na svůj cíl, a to ovlivní vaše rozhodování a chování žádoucím směrem. Nemluvě o skrytých silách, které můžete aktivovat.

Závěr

Slovo je zbraň, může ničit, ale může také pomáhat a léčit. Metod a technik, které vám pomůžou k úspěchu a bohatství, je celá řada. V tomto díle jsme se věnovali afirmacím, tedy určitým sebeutvrzujícím sdělením, které si můžeme opakovat za účelem cítit se dobře a přiblížit se ke svým snům a cílům. Začít může každý jednoduše tím, že ze své mysli vymýtí škodlivé afirmace a nebude je ani říkat nahlas, ani jim naslouchat z úst druhých.

Co číst dále?

[Večerní souhrn článků] • Airdrop kryptoměny Bancor na silvestra • a další články

 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img