Odvolání SEC nebude pro držitele XRP překážkou

4.8
(4)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Existují spekulace, že by případné odvolání ze strany Komise pro cenné papíry a burzy Spojených států (SEC) mohlo negativně ovlivnit kryptotrh. Právník Pro-XRP John Deaton dal však jasně najevo, že i v případě odvolání by XRP nebylo výrazně ovlivněno.

Po rozhodnutí soudce, že programový prodej tokenů XRP prostřednictvím burz je neklasifikuje jako cenné papíry, se objevuje nová otázka týkající se potenciálních právních důsledků, pokud se SEC rozhodne proti rozhodnutí odvolat. Deaton, který zastupuje více než 75 000 držitelů tokenů XRP, rozvedl možné scénáře a složitosti výkonu souhrnného rozsudku.

Právní precedens XRP

Dne 21. července SEC uvedla ve svém podání týkající se případu proti generálnímu řediteli Terraform Labs Do Kwonovi, že plánuje požádat o přezkoumání rozhodnutí učiněného v soudním sporu Ripple. Toto rozhodnutí přišlo poté, co Kwon vyjádřil svůj záměr využít verdikt soudního sporu XRP jako precedens k argumentu, že digitální aktiva by neměla být klasifikována jako cenné papíry.

Deatonovo vysvětlení naznačuje, že rozhodnutí o odvolání by se mohlo prodloužit na dva roky, během kterých bude rozhodným právem zkrácený rozsudek. Zůstává nejisté, kdy SEC v reakci na rozhodnutí zahájí proces odvolání.

Reakce CEO Ripple

V reakci na pokračující diskusi o pravomoci SEC ohledně tokenů Stuart Alderoty, hlavní právní ředitel společnosti Ripple, tweetoval, že jurisdikce agentury je omezena na cenné papíry. Řekl, že pokud token není klasifikován jako cenný papír, pak by SEC neměla hrát roli v jeho regulaci. Prosazování jurisdikce tam, kde žádná neexistuje, je pouze politickým mocenským tahem, který v konečném důsledku neprospívá nikomu a poškozuje všechny zúčastněné.

Závěr

Rozhodnutí soudkyně Analisy Torresové z 13. července uvedlo, že tokeny XRP nejsou cenné papíry při prodeji na maloobchodních burzách digitálních aktiv. Rozhodnutí však nebylo zcela ve prospěch společnosti, protože bylo zjištěno, že Ripple porušil zákony o cenných papírech, když nabídl XRP hedgeovým fondům a dalším institucionálním kupcům.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Kenny

Jojo me se libi tvrzeni, ze SEC nema uz vubec co kecat do veci jez mu neprislusi, tj. do veci jez nejsou cennym papirem. Hlavne SEC by si mel udelat jasno v tom co je a co neni cenny papir, kde to bude jasne definovane cerne na bilem a zapsano v zakone (schvaleno zakonodarci), tak aby si to kdokoli (tim myslim obe strany, jak SEC tak burzy) nemohl vykladat jinak nebo po svem, a nemusel to specifikovat soud. Jak dlouho uz tu jsou ruzne krypto-mince a co za tu dobu SEC vymyslel? Za me zatim jen “kecy v kleci” na urovni nejakych svych dojmu. Typicky netahla zadarmo drahy.

spot_img