Coinbase a další kryptoměnové burzy vrací XRP na své platformy

5
(7)

Americký federální soud ve čtvrtek rozhodl, že prodej tokenů XRP na burzách a prostřednictvím algoritmů nepředstavuje investiční smlouvy. Přelomové rozhodnutí, na které s napětím čekal celý kryptoměnový svět, okamžitě spustilo vlnu aktivity.

Kryptoměnové burzy se předhánějí, aby na svých platformách znovu uvedly token XRP společnosti Ripple poté, co americký federální soud ve čtvrtek rozhodl, že prodej tokenů na burzách a prostřednictvím algoritmů nepředstavuje investiční smlouvy.

Znovuzalistování XPR na burzách

Burza Coinbase (COIN) ve čtvrtek na Twitteru uvedla, že obnoví obchodování s tokenem Ripple, pokud bude na její platformě dostatečná likvidita pro tento token.

Coinbase obnoví obchodování pro XRP (XRP) v síti XRP. Jakmile bude vytvořena dostatečná nabídka tohoto aktiva, bude postupně spuštěno obchodování na našich obchodních párech XRP-USD, XRP-USDT a XRP-EUR.

Podobný postoj zaujala také burza Gemini. Ta v prohlášení uvedla, že burza může po rozhodnutí soudu token také zpět uvést na burzu.

Vzhledem k dnešnímu rozhodnutí, že prodej XRP na burze není cenným papírem, @Gemini zkoumá možnost kótování XRP pro spotové i derivátové obchodování.

A pozadu nezůstaly ani mnohé další kryptoměnové burzy. Kryptoburza Kraken také ve čtvrtek pozdě večer oznámila, že obchodování s XRP je na její platformě pro uživatele z USA v provozu.

Kraken s potěšením oznamuje, že obyvatelé Spojených států mohou vkládat a obchodovat tokeny XRP.

Společnost Bitstamp taktéž uvedla, že token znovu zařadí na svou burzu. V e-mailovém prohlášení burza píše:

V návaznosti na dnešní rozhodnutí soudu jsme s okamžitou platností obnovili obchodování s XRP ve Spojených státech. Bitstamp byla jednou z prvních burz, která XRP uvedla na burzu, a jsme předním místem pro likviditu tohoto aktiva na celém světě.

Mimochodem společnost Ripple vlastní v Bitstampu menšinový podíl.

Závěr

V dlouhém, soudním sporu mezi SEC a společností Ripple, který se táhl od prosince 2020, a šlo v něm primárně o to, zdali XPR je cenný papír, padl konečně verdikt. To, že byl pro XPR více než pozitivní, ilustruje nejlépe asi cena tohoto tokenu. Ta po oznámení výsledku vystřelila z ceny kolem 0,47 dolarů až na více než 0,9 dolaru. Aktuálně (v době psaní článku) dochází ke korekci kolem hladiny 0,8 USD.

Nutno ještě dodat, že obě strany stále mají možnost odvolání a je možné, že další kola právních bitev mohou být před námi.

anycoin

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img