[Odpolední zprávy] • Stahování krypto aplikací kleslo kvůli medvědímu trhu o 55 % • a další články

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Uplynulý týden se pro BTC nevyvíjel vůbec dobře. Minulé úterý aktivum vyskočilo na úroveň těsně pod 23 000 USD, ale tam se mu nedařilo a nadcházející údaje o americkém indexu spotřebitelských cen ho srazily o několik tisíc dolarů na 20 000 USD.

Tato kýžená úroveň se krátce poté vzdala a BTC se ve středu ocitl pod ní. V několika následujících dnech se bitcoin kolem této úrovně snažil držet, ale většinou se pohyboval pod ní. Na začátku tohoto týdne však aktivum dostalo ránu, když se propadlo na tříměsíční minimum 18 300 USD. Nicméně BTC na tento pokles reagoval spíše pozitivně. V následujících hodinách přidal více než 1 000 USD a v současné době se pohybuje kolem 19 230 USD. 

Altcoiny včera utrpěly stejně jako BTC, ne-li ještě mnohem hůře, ale dnes je situace zcela jiná. Poté, co minulý čtvrtek proběhl The Merge, zamířila cena etherea prudce na jih a během několika dní se propadla o více než 300 USD. V důsledku toho se ETH včera propadlo na několikaměsíční minimum pod 1 300 USD. Nyní však 6% denní nárůst posunul druhou největší kryptoměnu na téměř 1 400 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Trhy čekají na Fed

Kryptoměny, metaverse, NFT

Stahování krypto aplikací kleslo o 55 % kvůli medvědímu trhu

Vzhledem k tomu, že trh s kryptoměnami se po většinu minulého roku nacházel ve vleklém medvědím trhu, poklesl i zájem o krypto aplikace, což se projevilo výrazným snížením počtu stažení aplikací.

Ačkoli aplikace pro hotovostní zálohy meziročně vzrostly o 69 %, tedy více než ostatní fintech sektory, výkonnost aplikací pro krypto a retailové investování měla klesající tendenci. Podle údajů společnosti Apptopia zveřejněných 19. září se totiž počet stažení aplikací pro obchodování s kryptoměnami a kryptopeněženkami do 3. čtvrtletí meziročně snížil o 55 %.

Zpráva uvádí:

“Některá odvětví fintech průmyslu jsou zasažena více než jiná, zatímco některá rostou, protože se objevují příležitosti (prostřednictvím inflace).”

[2a]

Ripple tvrdí, že majitelé XRP nemají žádná práva ani smlouvu, takže token není cenný papír

Americká blockchainová společnost Ripple pokračuje v právní bitvě proti americké Komisi pro cenné papíry (SEC) a svou právní strategii hodlá postavit na tvrzení, že její token ripple (XRP) nelze považovat za cenný papír bez smluv, protože neexistuje žádná “investiční smlouva”, která by investorům poskytovala práva.

Žaloba amerického regulátora proti podniku se soustředí na obvinění, že XRP je neregistrovaný cenný papír, což Ripple odmítá. V další části soudní ságy podala blockchainová společnost návrh na zamítnutí žaloby před soudním řízením u federálního soudu na Manhattanu, uvedla agentura Bloomberg.

Ačkoli by se tento krok mohl ukázat jako efektivní z právního hlediska, někteří investoři do XRP by mohli považovat za znepokojující, že společnost Ripple považuje ty, kteří si koupí její token, za zbavené práv, která jsou běžně investorům přiznávána. [2b]

Banky, burzy, firmy

Hackeři převzali účet CoinDCX na Twitteru a propagují falešné reklamy na XRP

Oficiální twitterový účet indické kryptoburzy CoinDCX byl hacknut a zneužit útočníky ke zveřejnění falešných reklam na XRP doplněných o phishingové odkazy ve snaze podvést sledující burzy.

V reakci na útok oficiální zákaznická podpora burzy CoinDCX označila exploit a varovala své uživatele, aby neklikali na žádné odkazy nebo zprávy pocházející z napadeného účtu. Podle burzy se pracuje na obnovení účtu a velmi brzy se podělí o aktuální informace se svými sledujícími.

V době psaní tohoto článku hackeři retweetovali oficiální příspěvky generálního ředitele Ripple Labs Brada Garlinghouse, aby jejich podvod vypadal legitimně. Podvodníci přitom odpovídají na krypto tweety podvodnými odkazy. [3a]

Guvernér keňské centrální banky přiznává tlak na konverzi rezerv země do bitcoinu

Guvernér keňské centrální banky Patrick Njoroge přiznal, že na něj byl vyvíjen vnější tlak ze strany zastánců kryptoměn, aby převedl rezervy země na bitcoin (BTC).

Podle Njorogeho lze tuto myšlenku přirovnat k “šílenství” s tím, že přeměna rezerv na BTC by byla rizikem vzhledem k volatilitě digitálního aktiva, uvedl během setkání s poslanci 19. září.

Naznačil také, že zákonodárci mohou být pod tlakem, aby ovlivnili legislativní proces ve prospěch přijetí kryptoměn. Zajímavé je, že guvernér podotkl, že pokud by se země během jeho působení vydala cestou bitcoinu, je připraven jít do vězení. [3b]

CBDC, regulace

Jižní Korea pravděpodobně neprosadí regulaci kryptoměn dříve než USA

Jihokorejská Komise pro finanční služby (FSC) nedávno vyjádřila obavy z nové ambiciózní legislativy o kryptoměnách, která je v současné době v přípravě.

“Může existovat pocit naléhavosti kvůli obavám z regulační prázdnoty, ale je důležité vytvořit regulační rámec, který má mezinárodní konzistenci,”

-uvedl podle místních médií Park Joo-young z oddělení finančních inovací FSC.

“Dokud nebude dosaženo mezinárodní konzistence, bude pro Koreu obtížné vytvořit regulační systém osamoceně,”

-řekl Park.

Přinejmenším pokud jde o digitální měny centrálních bank (CBDC), je mezinárodní spolupráce klíčovým faktorem pro dosažení maximálního potenciálu těchto projektů, uvedla v červenci zpráva Banky pro mezinárodní platby (BIS). Centrální banky, které CBDC aktivně nezkoumají, by měly zvážit přeshraniční funkčnost již v rané fázi návrhu, uvádí zpráva. [4a]

Ministerstvo financí USA zjišťuje názor veřejnosti na rizika digitálních aktiv

Ministerstvo financí USA hledá názor veřejnosti na “odpovědný rozvoj digitálních aktiv” a žádá širokou veřejnost o připomínky k rizikům pro národní bezpečnost a nezákonné financování, která digitální aktiva představují. Připomínky lze podávat do 3. listopadu.

“Ministerstvo financí žádá veřejnost o příspěvky, aby pochopilo názor veřejnosti na vznikající rizika, jakož i na to, jaká opatření by měla vláda USA a ministerstvo financí přijmout ke zmírnění rizik”

-uvedlo ministerstvo.

Ministerstvo žádá veřejnost o zodpovězení otázek týkajících se mimo jiné rizik nezákonného financování, regulace a dohledu v oblasti boje proti praní špinavých peněz a digitálních měn centrálních bank (CBDC). [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img