20.09.22 Analýza BTC/USD – Trhy čekají na Fed

4.9
(12)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) opětovně reagoval ve sledované likvidní oblasti a současně celý trh čeká na zítřejší pravidelnou kratochvíli v podobě zasedání FOMC. Osobně si myslím, že se vyplatí počkat si, s čím zítra kluci a holky z Fed přijdou. Mohou nemile překvapit a zvýšit úrokové sazby o celý procentní bod. Anebo udělají to, co nyní trhy předpokládají – hike o 0,75 procentního bodu.

Velké očekávání ze zítřejšího Fed

Trhy napjatě očekávají, co zítra přijde. Mimochodem se budeme zítra rozhodnutí Fed věnovat. Jednak na to bude opětovně stručný článek a zároveň se tématu budeme věnovat ve čtvrtečním streamu.

Momentálně většina kalkuluje s růstem sazeb o 0,75 procentního bodu. Zatímco 16 % s růstem o celý procentní bod. Ačkoliv druhá část trhu zastupuje malý podíl z celku, ještě nikdy předtím nikdo s takovou variantou nepočítal. Jádrová inflace v srpnu totiž zase vzrostla. Na což musí Fed reagovat.

Fed Watch
Fed Watch. Zdroj: cmegroup.com

Jak trhy budou reagovat? Vůbec si netroufám odhadovat. Teoreticky vzato, když dojde ke zvýšení o 0,75 procentního bodu, nic by se v ten okamžik nemuselo stát. Respektive v reálném čase nedojde k žádné radikální změně v očekávání. Naopak růst o celý procentní bod může způsobit výplach. Vzhledem k tomu, že je Bitcoin na supportu, může nás to poslat na těch 16 000 USD.

Aktuální situace 1D BTC/USD

Kurz BTC otestoval likvidní pásmo, které je kolem 19 000 USD. To víme již ze včerejší analýzy, ale během dnes ještě docházelo ke kurzovému poklesu. Takže kurz řečené pásmo otestoval plně. Téměř došlo k otestování low z června. Stačilo jen pár stovek USD.

Nakonec se býci zase zmátořili a převzali iniciativu. Výsledkem je, že máme před sebou pondělní svíci v podobě Pin bar a velkými objemy. Nabídka na supportu byla proto zcela absorbována, což je logicky býčí signál. Je třeba si ale uvědomit, že trh je zrovna ve fázi, kdy i silný býčí signál má menší váhu.

BTC

Podobných Pin barů jsme v rámci aktuálního medvědího trendu viděli mnoho. A nemálo z nich byl falešný signál, protože kurz přesto následující dny pokračoval v poklesu. Tím netvrdím, že jde nutně o falešný signál. Třeba ne a přijde nový odraz, který může být úspěšnější. Jde mi o tu rizikovost, která na trzích nyní panuje. Tu je třeba si uvědomovat.

Závěrem

Už začíná být nesmírně lákavé do trhu vstoupit, protože z posledních pár měsíců vidíme, že trhu se daří opakovaně bránit pásmo kolem 19 000 USD. Kromě toho jsme od listopadového historického maxima hrozně daleko. Téměř rok trvá medvědí trh. Mnoho analytiků tvrdí, že medvědí trh je skoro u konce.

Na první pohled se může proto zdát, že máme před sebou jasné dno. Nebo že je minimálně dost blízko. Ale ve spojitosti s tou makroekonomickou situací je tohle celé hodně riskantní byznys. Když je někdo býk a nakoupí již nyní na tzv. HODL, jde vlastně proti měnové politice Fed. Není lepší si počkat na uvolnění jejich politiky a tím pádem jít stejným směrem jako centrální bankéři? Na to si každý už musí odpovědět sám.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje ve videu nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 12

Buď první kdo článek ohodnotí

35 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
35 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1
Hodnocení článku :
     

„Jak trhy budou reagovat? Vůbec si netroufám odhadovat.“
Jsem rád, že je Jarda jako vždy objektivní a nehraje si na žádnou vědmu, jak to řada lidí v jeho pozici dělá. Ty odhady jsou čím dál těžší, už ať tohle průserové období skončí…

LHTS

„Pruserove obdobi“ jen tak neskonci, pristi rok bude krusny. Cryptotrh ma ale sanci jit vlastni cestou (odpoutani od korelace s SP500).

bkf1

Taky to tak vidím a nedivil bych se, kdyby to bylo déle než „jen“ ten rok

Vojtech

To odpoutání od SAP skloňujete opakovaně. Na čem to přesvědčení zakládáte? No offense, sám o tom delší dobu uvažuji. Proto mě zajímá Váš pohled, argumentace.

LHTS

Jde o inflaci. Diky inflacnimu ocekavani a nizkym urokovym sazbam tu s nami bude inflace delsi dobu. (oproti 80. letum). Uz ke konci pristiho roku zrejme bude dalsi halving BTC (snizeni nabidky minci). Vse je doprovazeno stoupajicim zajmem instituci o crypto, retailu (rust poctu BTC penezenek +pocet s vice jak 1BTC). Adopce BTC (crypta) se zvysuje. Sazim na to, ze investori daji vyssi procento disponibilnich prostredku do crypta. Nevim jak vy, ale osobne jsem z mimoradnych prijmu nenechal prilis cash na uctu. Vetsinu jsem investoval. V CR odhaduji skutecnou inflaci na 20 procent i vice. To uz je vazne moc. Nenecham si „sezrat“ 15% – 20% uspor za rok. P.S. dale velci hraci chteji vydelavat vice, chteji min. 100%

Poslední editace 8 dní před přes LHTS
Vojtech

Díky za podnětné argumenty. Já to vidím tak, že na zeslabení, natož odpoutání se od té korelace s předními US indexy je ještě brzy, ale též sazím na to, že minimálně btc se časem může stát v očích institucí i retailu oním bezpečným protinflacnim aktivem. Dokonce že je tu slušná pravděpodobnost, že jej do svých rozvah ve větším začnou standardně zahrnovat i fondy, banky, státy. Netvrdím, že to nastat nutně musí 🙂 Ale i tak si myslím, že letos a ani napresrok se toho ještě nedočkáme. Víc se teď rozepisovat nemohu, jsem v práci a zašívat se dlouho na hajzlu s mobilem je o pojeb😃

LHTS

Snazim se „jit s trhem“ – kopirovat trh. Nema cenu 2 roky cekat na „absolutni dno“. Lepsi je obchodovat prubezne. Cast na „long“, cast na „intraday“. Cim vice lidi bude obchodovat, tim bude nizsi volatilita a zaroven vzroste likvidita a tim to budou mit velryby tezsi. P.S. pripadne pro vsechny, kteri si zatim netroufaji, dokupovat prubezne (DCA)

Poslední editace 8 dní před přes LHTS
Vojtech

Jít s trhem se jistě snažíme všichni 🙂 V praxi však jde o to průběžně správně vyhodnocovat dostupná data. A na to jdeme jistě každý po svém a tak není divu, že se leckdy sotva shodneme na trendu, neřkuli fázi tržního cyklu. Popravdě čím déle se tím zabývám, tím složitější mi to přijde. Každopádně v posledních měsících přikládám mnohem větší váhu fundamentu (prioritně sazby, CPI data), než TA. Natož onchain datům – zmiňované počty unikátních adres, wholecoineru. Nemyslím si totiž, že je jejich správná interpretace zrovna triviální a uznávám, že jim taky nerozumím. Každopádně v horizontu cca 3-5 let jsem zatím optimista co do možnosti široké adopce btc ve smyslu důležitého „backup aktiva“ v rámci portfolií bank, fondu a snad i mnohých státních rezerv vedle řady jiných, povětšinou tradičnějších aktiv. V horizontu roka, dvou, možná i tří se však obávám, že svět bude mít docela jiné starosti. Přesto, jak říkáte, není horší cesty, než nechat větší obnosy válet na běžném účtu a tak i já stále obchodují, byť již víc jak rok povětšinou s malými částkami a převážně short term + postupně částečně akumuluji na nižších a nižších úrovních a stahuji na trezor. Plus průběžně jednou za pár měsíců dám něco cashe něco do starožitností, to mi dělá v poslední době zejména radost🙂

Ještě k tématu článku – pouštěl jsem si dnes znovu Powellovu řeč z Jackson Hole. No, jako by mluvil úplně jinej člověk. Z hlediska zítřka tedy jdu v očekávání proti trhům – osobně dávám o něco větší pravděpodobnost hiku o 100bb, být i mně samotnému to vyznívá dost scifi. No, uvidíme🙂

LHTS

BTC (crypto) si zatim neproslo obdobim vyssich (vysokych) urokovych sazeb s vysokou inflaci. Uvidime, jak si povede (v porovnani s ostatnimi aktivy). Jsem optimista, verim,ze dobre. BTC a crypto je dnes v jine pozici nez po hypu z 1-12/2017, kdy si velci hraci vyzkouseli manipulaci s cenou (uspesne).

Dnes budeme odskakovat od max. vyse (uvazuji obdobi BTC zajmu od 2016 dodnes) urokove sazby z roku 2019 (2018-2020 kryptozima)
viz.
https://tradingeconomics.com/united-states/interest-rate

Katka

Já osobně si myslím, že se cryptozima potáhne ještě 12-18 měsíců a pak se to začne zlepšovat.,,možná se už blíží ta správná doba nakoupit a počkat si.. mohlo by se to vyplatit.

an onym

Vždy je správná doba nakoupit, je třeba to dělat průběžně po malých částkách. Říká se tomu DCA – průměrování nákupní ceny.

Milan

Tak určitě, kdo průběžně nakupoval na úrovních 50k-40k-30k-20k, ten je teď v balíku 😀
Nakupovat umí každý, ale v čas prodat už ne…

Bart

Prumernou nakupni cenou muzete dosahnout zisku pouze pokud e nekonecny rust. Ten je mozna uz za nami. Takovy postup prubezneho nakupou je dobry jen pro sponzory kryprotrhu 🙂

an onym

Mýlíte se, s dca se dá docílit zisk i při ceně, která netrenduje, stačí volatilita. Jak už psal kdosi výš,pro realizaci zisku je třeba taky prodat, což za vás dca neudělá.

Bart

Jo to je jasny, pokud jedu nakup/prodej v ramci volatility.

Moje reakce byla na to, pokud nakupuju prubezne porad bez ohledu na cenu. Tim dosahnu prumerne ceny a pokud prumerna cena neroste, ale dlouhodbe klesa, tak logicky nelze timto zpusobem vydelat. Spicky budou totiz nizsi, nez moje prumerna cena.

LHTS

Ano, staci mit na konci obchodu stejne mnozstvi BTC (hodnota portfolia) a pritom vydelat. Tedy, nebat se obchodovat i v „bearmarketu“ s „docasnou“ ztratou (samozrejme ne ALL-IN).

Bart

Aktualni inflace je do 10%, uz to klesa. Rocni prumer je kolen te dvacky. „Inflace“ BTC je od zacatku roku 40%. Uplne nechapu, jak tohle investora chrani proti inflaci 🙂

V tuhle chvili jednoznacne bude vitezit cash a uz se to deje. Proto krypto klesa a dal klesat bude.

Aneb co pisete je jen 100x opakovany marketing, nic takoveho se realne nedeje. Nejvetsi adopce uz je zrejme za nami. Dalsi gembleri uz nejsou a nebudou. Kdo krypto chtel zkusit uz to totiz udelal a mnoho lidi se po zaseknute sekere hodne hluboku z trhu nenavratne stahne. Cim dal tim vic je to o zabave pro velke hrace, sponzori ubyvaji.

Zdeněk

Dobrý den,,, co znamená „v tuto chvíli bude vítězit cash“ Díky za odpověď

Bart

Je to bezna reakce na krizi. Investori stahuji penize z akcii a dalsich investicnich „komodit“, protoze ocekavaji jejich pokles. Penize naopak nechavaji urocit za relativne slusny urok. Budou hledat dno a pak znovu nakoupi.

Inflace jako takova je netrapi. U jejich cilovych produktu uz beztak pak zadna inflace neni, naopak tam by ztraceli. Drzeni a uroceni penez je v dobe krize paradoxne to nejjedodussi a nejmene rizikove, co lze aktualne delat.

Krypto se v zasade nicim nelisi od velmi rizikovych invetic, jako jsou napr. akcie. Proto ccq kopiruje vyvoj imdexu. Krypto marketing sice hlasa neco jineho, ale to uz tak byva, ze kolem investic je mnoho ucelovych dezinformaci. Koneckoncu hrajeme kazdy proti kazdemu :).

LHTS

Ve svem prispevku neuvadim, ze budu uz jen drzet BTC (crypto). S casti portfolia urcite pujdu opet do cash (stejne jako v 3/2022). Nyni ale ne.
P.S. pokud investujete, tak byste mel uvazovat horizont min. 3 let a v tomto horizontu bude crypto vynosnejsi nez penize na beznych uctech.

Bart

K tomu PS, to je pouze spekulace :). Stejne jako ze btc bude za 100tis. Nektere veci zustanou proste jen na papire.

Jinak verim tomu, ze kdo nakoupi btc ze mezi 10-20tis tak za 3 roky, bude-li mit odvahu prodat, tak vydela.

Kdo nakoupil za 30 a vic se krizi proholduje, dobry prdej se ziskem par procent propsne a zhodnoceni nedosahne.

Mluvim o prumernem investorovi. Vyjimky samozrejme budou 🙂

an onym

kdo nakoupil za 30 se může krizí proDCAčkovat, srazit si tak průměrnou nákupku a za 2-3 roky prodat s rozumným ziskem. nebude to jako ten, kdo trefí dno, ale to vůbec nevadí.

Floutek

Co pisete vsak neplati o lidech, ktery drzej krypto dyl jak 2 roky – ty jsou v plusu porad a realnou inflaci fiatu resit nemusi…

A Vas argument o nizke adopci – do krypta lidi houfne nastupovali a vystupovali i v minulosti… je to porad stejny a bude se to opakovat i v dobe, az skonci energeticka krize a stavajici recese… az spekulantni a instituce uvidi pristi rust, budou se opet vracet…

Me obecne zajima, jak BTC ustoji vysoky urokovy sazby – jak pise LHTS… touhle situaci si nikdy neproslo, je to hlavni test… Pokud tu krizi precka napr. na urovni 10 000 dolacu, pro retail to bude jasnej signal…

Bart.

situace 2 roky zpět je pryč a už se nebude nikdy opakovat. Budou nové jiné přípěhy a o tom píšu. Že někdo někdy vydělal na krypto nebo na čemkoli jiném neznamená, že ti, co začnou nyní na tom budou stejně. Taky je řada jiných, co holdili přes vrchol a dneska jsou tam kde na začátku a možná se prohodlí až do ztráty. Jen se o nich tolik nemluví.

Ochrana proti inflaci je pro mě něco, co můžu udělat právě teď a s definovanou mírou rizika mi to s inflací pomůže. A to prostě u krypta monentálně neplatí a neplati to ani u akcií, ani u nemovitostí či zlata a proto se investoři vrací ke keši, protože je to jistota a paradoxně momentálně nabízí nejlepší zhodnocení k dané míře rizika. Hlavně máte pak šanci rychle nakoupit cokoli ve ve výprodeji, který nakonec přijde.

Nechápu, že tohle někdo pořád ještě nechápe. Argumentace o minulosti je on ničem a každý trochu zkušený trader to ví. Je klidně možné, že už nikdy žádné další ATH nebude, to prostě nikdo neví. Resp jednou to poslední ATH přijít musí a to zda už přišlo nebo ne se nikdy nedozvíte, leda by daná komodita zanikla zcela.

To co popisujete není pro mě adopce. Adopce je, že čím dál tím více lidí užívá krypto a nakonec ho bude (muset) mít každý. Nic takového se ale už dlouhodobě neděje, jen se o tom hezky píše. To co uvádíte vy je běžné chování na trzích, kde investoři prichází a odchází podle situace na trhu. To ale není adopce.

Pokud btc ustojí svou cenu nad 10tis je to pořád velmi špatný výsledek. Původně se říkalo, že už nikdy nemůže jít pod 40, pak pod 30. Je to vlastně usměvné, ale 10tis je propad o víc než 80% pokud dobře počítám. Vezměte si, že si koupíte byt, on zlevní na 20% původní hodnoty a vy budete spokojený, protože časem to přece zase naroste? Ano u krypta jsme na to zvyklí, ale pro člověka zvenčí je to gambling a nebude s tím chtít nic mít 🙂

Libor

Krypto „trhy“ budú reagovať ? Pri krypte nereagujú trhy nijako, pohyb cien je riadený podľa manipulačného algoritmu krypto manipulátorov pomocou trade botov s AI. Retail je iba sekundantom, ktorý sám o sebe nemá žiadnu silu pohnúť cenou a nemá ani potrebnú lividitu…. retail je iba potravou. Treba odhadovať manipuláciu ceny a nie odhadovať „trhy“… blbci…

Petr Hejlek
Hodnocení článku :
     

Díky za super analýzu!

roman

neví někdo kdy vydá fed zprávu a v kolik hodin díky

Azgard

Klídek, Jarda to jistí a určitě dá aktualitu skoro on-line

Miroslav

Taky by mě to zajímalo a nečekal na Jardu..

Vojtech

https://tradingeconomics.com/calendar

Ve 20h zveřejní rozhodnutí o úrokové sazbě, ve 20:30 následuje tiskovka

kubik

Já to vidím na pozvolný výplach,souvisí to s válkou na Ukrajině a mobilizací Rusů,v podstatě počítají zima-jaro s dosažením větších sil než Ukrajinci a s ofenzivou,takže se to vše protáhne i přes příští rok a s tím i všechny problémy pro ekonomiku,tudíž výroba dolů,energie a výrobky včetně potravin nahoru,inflace možná začne pádit a těch našich 20 procent je zatím procházka růžovým sadem.Dřív jsem byl přesvědčen že BTC bude růst na 100t v krátkém čase,ale Putin do toho hodil vidle a jsme tam kde jsme,hluboko v …..

Poslední editace 7 dní před přes kubik
kubik

Ještě abych to doplnil,na týdením grafu mně vychází pád BTC na 8500,předtím může ale nemusí vystoupat na 25000

Poslední editace 7 dní před přes kubik
kubik

A ještě s tou hotovostí,v Zimbabve si podle mně nikdo nemyslí,že je dobré držet hotovost

LHTS

Rusove chteji CELY Donbas a bezpecny koridor na Krym. Techto cilu teoreticky s mobilizaci mohou dosahnout. Na vic nemaji. (bez pouziti taktickych jadernych zbrani, ale toho se boji uz i „pritel“ Ruska – Cina). Vetsina analytiku to vi a uz je price-in. Velmoc Rusko nemuze „prohrat“. (bez zmeny rezimu)

Poslední editace 7 dní před přes LHTS
kubik

Rusko nemuze „prohrat“.-a to je právě to,čím se ta krize zhoršuje a prodlužuje,v podstatě může válka probíhat několik roků(Afganistan?) a to pro rizikové investice bude špatenka

Reklama: