[Odpolední zprávy] • Salvadorci protestují proti návrhu zákona o adopci BTC• a další články

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Po pondělním krachu, kdy se primární kryptoměna propadla pod 30 000 USD, si býci udrželi nad trhem naprostou kontrolu. Aktivum poté tlačili nahoru. V důsledku zpráv od Elona Muska se BTC vydal výš a během jediného vystoupal o více než 3 000 USD.

Po krátkém ústupu býci před několika hodinami vyhnali aktivum opět na sever a to se dostalo až těsně pod 33 000 USD. To se stalo jeho nejvyšší cenovou hranicí od 15. července.

Podobnou horskou dráhou prošly od začátku týdne i altcoiny. Největší z nich, Ethereum, se v pondělí propadl na úroveň těsně nad 1 700 USD. I to však zareagovalo dobře a v následujících dnech přidal více než 400 USD hodnoty. Na začátku dnešního dne zaznamenal 11denní maximum ve výši téměř 2 100 USD. [1]

Technická analýza: Altcoin Index a Shitcoin Index – alty stále v nepříznivé situaci?

Přehled trhu: Kurz Bitcoinu tento týden poklesl o více než 6,7 %!

Kryptoměny

Salvadorci protestují proti návrhu zákona o adopci BTC

Demonstranti se shromáždili před Národním shromážděním Salvadoru, aby protestovali proti kontroverznímu návrhu zákona prezidenta Nayiba Bukeleho, který má zavést Bitcoin jako oficiální zákonné platidlo.

Aktivisté se sešli navzdory tříměsíčnímu zákazu protestů v zemi, který byl údajně zaveden jako preventivní opatření proti Covid-19. Navzdory omezením se zdá, že se protestující shodují s názorem většiny Salvadorců na nový zákon.

Podle průzkumu mezi 1233 lidmi v celé zemi schvaluje plán na přijetí Bitcoinu méně než 20 % respondentů. Téměř 65 % respondentů navíc uvedlo, že by nebyli otevřeni tomu, aby jim byla mzda vyplácena v bitcoinech. [2a]

Miliardář Thomas Peterffy přiznává, že investoval do kryptoměn

Thomas Peterffy, zakladatel a předseda představenstva společnosti Interactive Brokers, prozradil, že si osobně koupil několik kryptoměn. Kromě toho miliardář uvedl, že klienti jeho společnosti vykazují rostoucí poptávku po službách v oblasti digitálních aktiv.

Přestože Thomas Peterffy uvedl, že je stále skeptický ohledně dlouhodobé budoucnosti této třídy aktiv, poznamenal, že existuje možnost, že se stane globálně dominantní měnou.

Peterffyho slova znamenala změnu názoru, neboť dříve tvrdil, že Bitcoin se musí držet dál od „reálné ekonomiky“. Na druhou stranu miliardář, známý jako „otec vysokorychlostního obchodování“, vyslovil názor, že kryptoměny jsou skvělý nápad, ale pouze v případě, že vlády a úředníci umožní jejich volné obchodování a používání. [2b]

Banky, burzy, firmy

Binance US „uvažuje o IPO“, říká CZ

Binance US, kryptoburza se sídlem ve Spojených státech, která funguje odděleně od Binance, se chystá vstoupit na burzu navzdory probíhajícímu regulačnímu zásahu proti Binance.

Changpeng Zhao, zakladatel a generální ředitel globální burzy Binance, v pátek na blockchainovém virtuálním summitu REDeFiNE Tomorrow 2021 hovořil o jejích probíhajících regulačních problémech a budoucích plánech.

Generální ředitel vyjádřil přesvědčení, že Binance bude v budoucnu čelit tvrdým regulacím, a poznamenal, že společnost „se v myšlení posouvá od technologického startupu k finanční službě“. Zhao zopakoval, že Binance agresivně zvyšuje své úsilí o dodržování předpisů, včetně najímání bývalých regulátorů. [3a]

Australský fintech Zip spustí obchodování s kryptoměnami buy-now-pay-later

Jako nejnovější příklad fintech společnosti, která se snaží proniknout do oblasti kryptoměn, oznámila australská společnost Zip Pay, že v příštích 12 měsících spustí služby obchodování s kryptoměnami, informuje agentura Reuters.

Spoluzakladatel společnosti Zip, Peter Gray, řekl, že obchodování s kryptoměnami je jednou z nejžádanějších funkcí ze strany uživatelů společnosti, která se snaží rozšířit své služby, aby mohla konkurovat větším konkurentům v odvětví BNPL (buy-now-pay-later) Afterpay a Klarna.

Největším tahounem růstu společnosti Zip ve čtvrtém čtvrtletí byly Spojené státy, kde obchoduje pod názvem Quadpay. Společnost plánuje rebranding na Zip v USA, aby značku upevnila, až tam v příštích 12 měsících spustí služby obchodování s kryptoměnami a v Austrálii. [3b]

CBDC, Regulace

Indická centrální banka plánuje zavedení digitální rupie

Indie plánuje zavést digitální měnu v zemi v několika fázích, uvedl viceguvernér Indické rezervní banky Šrí T Rabi Sankar na webináři pořádaném Vidhi Centre for Legal Policy v Dillí.

Centrální banka pracuje na „frázovité strategii implementace“ a stále zvažuje základy digitální měny, včetně toho, zda by měla být maloobchodní nebo velkoobchodní, distribuovaný nebo centralizovaný ledger, tokenová nebo na bázi účtu a vydávaná centrální bankou nebo komerčními bankami.

Banka také musí aktualizovat zákony, aby se přizpůsobily nové digitální formě zákonného platidla. To zahrnuje paragrafy v zákoně RBI týkající se nominálních hodnot a forem bankovek a také články v zákoně o mincích, zákoně o správě devizových prostředků a zákoně o informačních technologiích. [4a]

Účty za elektřinu v Číně se budou platit digitálními jüany

Podle místního finančního média Economic Information Daily bude aplikace digitální peněženky v jüanech, kterou spustila čínská centrální banka, obsahovat funkci placení účtů za elektřinu, navrženou státní společností State Grid.

Uživatelé budou moci platit účty za elektřinu prostřednictvím aplikace v digitálních jüanech přímo a na rozdíl od jiných mobilních platebních aplikací třetích stran nebudou muset platbu spojovat s bankovní kartou.

Nová funkce bude testována v devíti městech a regionech, včetně nové oblasti Xiong’an, Suzhou, Chengdu, Shanghai, Xi’an, Dalian, Changsha a Qingdao, a na zimních olympijských hrách v Pekingu v roce 2022. Funkce placení účtů za elektřinu znamená další rozšíření ekosystému e-CNY a podporu oběhu nové měny v Číně. [4b]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: