23.07.21 Technická analýza Altcoin Index a Shitcoin Index – alty stále v nepříznivé situaci?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Jak je každý pátek zvykem, i tentokrát se zaměříme na Altcoin Index a Shitcoin Index, ať máme obecné povědomí o tom, jak na tom altcoiny a shitcoiny jsou. Pokud ovšem chcete nějaké širší informace o trzích, zkuste si pustit včerejší živý stream, kde jsem celou problematiku řešil trochu déle než obvykle. Tož, to bylo k úvodu vše.

Aktuální situace na 1D TF Altcoin Index (futures)

altcoin index

Altcoin Index již potřetí otestoval S/R level 2 600 bodů a dosáhlo se menšího odrazu, který znamenal zhodnocení asi o 17 %. Došlo i k objemovému spike, ale v celkovém kontextu byl nákupní tlak stejně podprůměrný. V každém případě se s odrazem dalo počítat, ale otázkou je, jak dlouho nám z toho vzešlý růst vydrží.

První odraz nastal 23. května a cena expandovala asi dva týdny. Druhý odraz se datuje k 22. červnu, který též vydržel cca dva týdny, ale zhodnocení bylo markantně nižší než u prvního cenového odrazu. Můžeme tedy očekávat, že se popsaný vývoj potřetí zopakuje? Možné to je.

Respektive dokud nedojde k výrazné změně prostředí na trhu, musíme kalkulovat s tím, že do dvou týdnů zase těch 2 600 bodů otestujeme. A pokud se tak stane, vzorec chování pro Altcoin Index, kdy odraz je čím dál slabší, nám říká, že to třetí otestování pravděpodobně skončí průlomem supportu.

Jediné pozitivum momentálně je, že kurz asi prorazil zakreslenou lokální rezistenční diagonálu. Otázkou ovšem je, zda se nad ní dokáže udržet. Nelze ovšem vyloučit, že zmíněný průraz nemůže být zárodkem něčeho většího. Ale zatím je brzy na finální soud.

Indikátory

Tak na RSI došlo po více jak půl roce k průlomu rezistenční diagonály. Že by první vlaštovka avizující silnější expanzi? Uvidíme, zatím je prostě ještě brzy. Na MACD došlo čerstvě k bullish crossu, přitom před pár dny došlo k bearish crossu.

Aktuální situace na 1D TF Shitcoin Index (futures)

Shitcoin Index

Shitcoin Index má samozřejmě obdobný vývoj jako předešlý trh, ale jsou tu rozdíly například v objemech. V každém případě se trhu povedlo otestovat S/R level 3 000 bodů, který to bez problémů ustál. Významnou ztrátou ovšem je, že trh si nedokázal udržet S/R úroveň 4 700 bodů, díky čemuž došlo ke ztrátě o více jak 30 %.

Po tom relativně čerstvém odrazu se hodnota indexu vzrostla asi o 24 %. V objemech můžeme identifikovat i velmi malý spike, ale jinak se prostě nic nemění na tom, že objemy jsou hrozně slabé. Likvidita je na trhu dost špatná, a proto je rozumné počítat s rizikem, které s tím souvisí.

Dále byl pro Shitcoin Index úspěch prorazit skrze horní stěnu zakresleného kanálu. Nyní je proto zase otazné, jak dlouho expanze vydrží, protože v těsné blízkosti je S/R hladina 4 700 bodů. Uvidíme, jestli vůbec dojde k otestování.

Indikátory

Indikátor RSI má za sebou další nové low na cca 28 bodech, takže jsme vůbec poprvé tento rok škrtli extrémní hodnoty pod 30 body. Jinak křivka indikátoru právě testuje rezistenční diagonálu, kterou trh respektuje pár měsíců.

Závěrem

Pro Altcoin Index a Shitcoin Index není situace vůbec příznivá. Pořád se kurzy drží při zemi a objemy jsou jaksi velmi špatné. Dokud se objemy na trhy nevrátí, pořád platí, že jsou alty se shitcoiny hodně rizikové z důvodu horší likvidity. V obecné rovině ovšem rozhoduje hlavně Bitcoin. Pokud se nezačne něco dít na BTC, vše ostatní bude též bez iniciativy.

POZOR: Žádné údaje ve videu nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: