[Odpolední zprávy] • Salvador reaguje na pokles ceny Bitcoinu a nakupuje dalších 150 BTC • a další články

4.5
(2)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Víkend byl, co se týče cenových pohybů, poměrně stabilní a klidný. Při nízkém objemu obchodování se Bitcoin udržel na úrovni 48 000 USD a nad ní. V sobotu dokonce atakoval hranici 49 000 USD, ale bez úspěchu.

Od té doby se však situace změnila ve velmi negativním směru. Bitcoin se v neděli pozdě večer začal propadat a nejprve se propadl na úroveň kolem 47 000 USD, kde chvíli setrval. Medvědi však ještě neskončili a dál tlačili kryptoměnu na jih. V důsledku toho se BTC propadl pod 46 000 a 45 000 dolarů. To vyvrcholilo na intradenním minimu 44 400 USD.

Altcoiny se propadly ještě více. Ethereum vede tento nepříznivý trend s 10% poklesem na něco málo přes 3 100 USD. Ještě před několika dny se ETH obchodovalo vysoko nad 3 600 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – nižší vrchol jako signál k dalšímu poklesu?

Přehled trhu: Víkendový růst kurzu?!

Kryptoměny

Salvador reaguje na pokles ceny Bitcoinu a nakupuje dalších 150 BTC

Navzdory varování světových agentur ohledně přijetí Bitcoinu (BTC) se salvadorská vláda nadále snaží využít tržních příležitostí.

Když cena Bitcoinu v pondělí ráno klesla pod 46 000 USD, salvadorský prezident Nayib Bukele na Twitteru oznámil, že země „koupila pokles“. Se 150 novými mincemi má nyní středoamerická vláda v držení 700 BTC, které měly v době psaní článku hodnotu téměř 32 milionů dolarů.

Ve zřejmém přitakání k disclaimerům „není to finanční rada“, které se objevují v krypto ekosystému, se Bukele podělil o svou „prezidentskou radu“ připomenutím, že „nikdy vás nemohou porazit, pokud si koupíte poklesy“. [2a]

Navzdory propadu je Bitcoin stále v zelených číslech

V pondělí utrpěly hlavní kryptoměny ztráty, protože investoři se začali obávat dalšího potenciálního propadu kryptotrhu.

Nicméně navzdory tomu, že investoři vybírali zisky z Bitcoinu (BTC), což způsobilo, že se toto aktivum za posledních 24 hodin propadlo o 6,56 %, se na sedmidenním grafu stále obchoduje v zelených číslech, přičemž za předchozích sedm dní vzrostlo o 1,07 %.

Více analytiků očekává jeho výrazný růst ve zbývajících měsících roku 2021. To by mohlo znamenat, že pokud se BTC potenciálně stabilizuje, mohl by se dostat na 50 000 USD; pokud se tak stane, zbytek trhu bude pravděpodobně také posílen, jak jsme toho byli svědky na začátku roku. [2b]

Banky, burzy, firmy

Společnost Binance čelí americkému vyšetřování kvůli možnému obchodování zasvěcených osob a manipulaci s trhem

Společnost Binance je nyní údajně vyšetřována Komisí pro obchodování s komoditními futures (CFTC) Spojených států amerických kvůli možnému zneužití důvěrných informací a manipulaci s trhem. Podle zprávy agentury Bloomberg vyšetřovatelé z CFTC prověřují, zda společnost Binance nezneužívala své zákazníky tím, že využívala jejich obchodní aktivity.

V reakci na žádost o komentář sdělil mluvčí společnosti Binance, že společnost Binance má „politiku nulové tolerance vůči obchodování zasvěcených osob a přísný etický kodex týkající se jakéhokoli typu chování, které by mohlo mít negativní dopad na zákazníky nebo odvětví“. Údajné vyšetřování CFTC navazuje na dřívější šetření amerických úřadů ohledně údajného praní špinavých peněz a porušování daňových předpisů ze strany společnosti Binance.

Binance také čelí právnímu napětí ze strany svých zákazníků. Skupina zákazníků Binance, kteří utrpěli obchodní ztráty poté, co burza v květnu zažila technický výpadek, spojila své síly a ve snaze získat zpět své ztráty se proti Binance obrátila na arbitráž. [3a]

Coinbase získala dohodu na 1,3 milionu dolarů s americkou vládou

Coinbase se podařilo uzavřít novou dohodu s americkým úřadem pro imigraci a celní správu (ICE), podle níž bude využívat svůj nástroj Coinbase Analytics k blíže nespecifikovaným účelům. Podle dostupných informací zaplatí vládní agentura kryptoburze až 1,36 milionu dolarů jako licenční poplatek.

Na důkaz schopnosti výměny databáze SAM.gov uvedla, že kryptografická firma byla „jediným dodavatelem“, který mohl poskytovat služby potřebné ICE. Podrobnosti o tom, jaké informace by Coinbase sdílela nebo analyzovala, však zůstávají nejasné.

ICE je pobočkou americké vnitřní bezpečnosti. Má na starosti vyšetřování přeshraniční trestné činnosti a také kontrolu přílivu nelegální migrace do Spojených států. [3b]

CBDC, Regulace

Ripple a XRP podpořili republikánští senátoři, kteří tlačí proti schématu SEC

Soudní proces mezi SEC a společností Ripple se nadále protahuje, i když vývoj ze soudní síně bojuje dál a zatlouká argument, že SEC nemá proti firmě žádný případ. Pozorovatelé poznamenali, že uzavření účetnictví v této věci umožní této kryptoměně opět zaměřit své úsilí na to, aby se stala více používaným aktivem s větší užitečností.

Válka Komise pro cenné papíry proti odvětví kryptoměn často přitahovala mnoho kritiky na adresu regulátora, protože se má za to, že svými výstřelky dusí inovace v tomto odvětví. Nejnověji tyto kritiky zazněly ze strany amerického senátu.

Během vystoupení předsedy SEC Garyho Genslera na slyšení v senátním bankovním výboru se regulátor dostal pod palbu kritiky republikánských senátorů, kteří odsoudili plány komise týkající se odvětví kryptoměn a dalších odvětví spadajících do jejich působnosti. [4a]

„Jsme ve válce“ s kryptoměnami, říká turecký prezident Erdoğan

Turecko se touží stát blockchainovým centrem jako země, která má jednu nohu v Evropě a druhou v Asii. Stejné nadšení se však netýká kryptoměn, jak nedávno zopakoval turecký prezident Recep Tayyib Erdoğan.

Erdoğan uspořádal v tureckém Mersinu akci s otázkami a odpověďmi, které se účastnila mládež z celé země. Jeden z účastníků se zmínil o platformě pro spolupráci v oblasti digitální turecké liry, která byla oznámena minulý týden, a zeptal se, zda centrální banka přijme kryptoměny. Zeptal se také Erdogana na jeho názory na kryptoměny.

„Rozhodně nemáme v úmyslu přijmout kryptoměny. Naopak, vedeme proti nim samostatnou válku, samostatný boj. Nikdy bychom neposkytli podporu. Protože budeme postupovat s vlastní měnou, která má svou vlastní identitu.“

– odpověděl prezident. [4b]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
RobinB

Zajímavé, s finančními prostředky lidu se hraje v kasínu.

Michal

Ne asi. Jsem rád, že podporují BTC, ale přijde mi šokující, že vláda z veřejných peněz prakticky spekuluje na cenu rizikového aktiva.

E15

No a? V takovém kasinu je alespoň šance na výhru. U nás se finanční prostředky lidu lijí do nejrůznějších agrofertů a spol. (rozuměj rovnou do kanálu).

Fantom

Oba způsoby někomu přinesou profit 🙂 Privatizace zisků a socializace ztrát.

Reklama: