[Odpolední zprávy] • První vlna výprodejů poslala cenu Bitcoinu zpátky pod 18 000 USD • a další články

4.5
(2)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Austrálie a Singapur zavedly digitální přeshraniční proces pomocí blockchainu • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Z kryptotrhů během noci a dneška zmizelo 80 mld. USD • Veteráni uklidňují, že pokles trhů se pravidelně opakuje • a...

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.

Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo na nich vydělat na burze? Registrujte se na Binance ještě dnes – nejlepší kryptoměnová burza.

TRHY

Kryptotrh narazil na zeď, protože bitcoiny klesly z včerejšího maxima o 1 000 dolarů, a altcoiny to mají ještě horší. Po vystoupání na nová roční maxima se bitcoiny vrátily pod 17 500 USD. Většina altcoinů BTC následovala a tržní kapitalizace klesla pod 500 miliard dolarů.

Více informací najdete v aktuálních TA a v přehledu trhů.

Aktuální ceny kryptoměn a nástroje pro obchodníky najdete i u nás na KMC.

NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: BTC/USD – Bitcoin prorazil další rezistenci, prostor k 20K volný? a přehled trhu zde: BTC – 18 000 USD – ATH na dosah?!

Kryptoměny

Během hodiny vzniklo 25 000 nových BTC adres

Téměř 25 000 nových bitcoinových (BTC) adres bylo dnes vytvořeno za pouhou hodinu – úroveň, která byla naposledy viděna v lednu 2018. Podle údajů Glassnode dosáhl 24hodinový klouzavý průměr nových bitcoinových adres 24 807. To ukazuje, že v průměru bylo na blockchainu vytvořeno každou hodinu v posledních 24 hodinách mnoho nových adres.

Někdo omylem zaplatil 47 000 USD za BTC transakci ve výši 180 USD

Někdo zjevně zaplatil 2,66038352 bitcoinů (více než 47 000 USD) na poplatcích za zaslání ubohých 0,01088549 BTC (nebo 194,66 USD, pokud je transakce provedena). S největší pravděpodobností to byla jednoduchá chyba, výsledek ručního nastavení poplatku za transakci uživatelem. Takové věci se už staly dříve – někdo v červnu minulého roku udělal ještě nákladnější omyl a zadal poplatky 2,6 milionu dolarů za odeslání 130 dolarů v ETH. Jednalo se o nejvyšší transakční poplatek, jaký kdy byl za převod Etherea zaplacen.

Privátní coin ZCash prošel prvním halvingem

Blockchain Zcash (ZEC) prošel dnes prvním halvingem (snížením odměn pro těžaře), čímž se blokové odměny snížily z 6,25 ZEC (391 USD) na 3,25 ZEC (196 USD). Stejně jako u Bitcoinu je i blockchain Zcash naprogramován tak, aby zhruba každé čtyři roky snížil odměny těžařů o polovinu. Důvodem je prevence potenciální inflace způsobené nadměrným množstvím mincí a udržení (nebo možná zvýšení) hodnoty kryptoměny.

Banky, burzy, firmy

Okex obnoví výběry příští týden 

OKEx po týdnech čekání konečně obnovuje výběry aktiv zákazníků. Burza nejprve pozastavila výběry 15. října. Šlo o rozhodnutí, které následně otřáslo kryptotrhy. Podle dnešního oznámení budou úplné výběry zákazníků obnoveny 27. listopadu. Společnost OKEx provede bezpečnostní kontroly, aby obnovila provoz své hot wallet a zajistila bezpečnost finančních prostředků uživatelů. Společnost OKEx tvrdí, že finanční prostředky uživatelů jsou kryty ze 100 % rezervami, a proto „je možné po opětovném otevření výběrů bez jakýchkoli omezení vybírat“.

Binance dala k soudu Forbes za poškození dobrého jména

Binance podala ve středu žalobu kvůli pomluvě proti společnosti Forbes Media a dvěma jejím autorům. Stalo se tak u amerického okresního soudu v New Jersey. Soudní proces je reakcí na nedávný příběh Forbesu, který napsali redaktoři Michael del Castillo a Jason Brett a který tvrdil, že Binance je mimo jiné obviněna z propracované podnikové struktury navržené k úmyslnému oklamání regulačních orgánů.

Derivátová platforma Bitfinexu spouští kontrakty pro IOTU, Chainlink a UniSwap

Derivátová platforma společnosti Bitfinex je dnes ve zprávách poté, co oznámila spuštění svých tzv. trvalých kontraktů pro IOTA, Chainlink a Uniswap. Každá z těchto smluv nabídne uživatelům maximální pákový efekt až 100x. Jde o pákový efekt, který je pro tyto smlouvy typický. Smlouvy budou vypořádány v tokenech Tether (USDt). Je zajímavé, že nejnovější nabídka trvalých kontraktů Bitfinexu nebude dostupná ve všech zemích. Nabídka bude ve skutečnosti exkluzivní pro uživatele, kteří byli ověřeni metodou Know-Your-Customer (KYC). To znamená, že burza, často obviňovaná z laxnosti, bere normy KYC velmi vážně.

Regulace, CBDC

Deutsche Bank: Investoři preferují Bitcoin před zlatem

Podle analytiků německé investiční banky Deutsche Bank posiluje přitažlivost Bitcoinu jako alternativního úložiště hodnoty. „Zdá se, že roste poptávka po používání bitcoinů tam, kde se dříve používalo zlato k zajištění rizika dolaru, inflace a dalších věcí,“ uvedl Jim Reid, ředitel globální základní úvěrové strategie. Bitcoin byl příznivci již dlouho považován za digitální zlato, kvůli jeho omezené, předvídatelné nabídce a případu použití jako úložiště hodnoty mimo bankovní vliv.

Jižní Korea zakázala privacy coiny

Podle zprávy Asia Times se jihokorejská vláda rozhodla pokračovat v plánu zákazu všech digitálních měn zaměřených na soukromí v rámci snahy o zákaz praní peněz v zemi. Podle zprávy již po 21. březnu 2021 nebude možné na kryptoměnových trzích prodávat mince jako Monero (XMR), Zcash (ZEC) a Dash (DASH). Jihokorejský regulační úřad, Komise pro finanční služby (FSC), poznamenal, že pravidelné používání mincí na ochranu soukromí, jako jsou útoky ransomware a praní peněz, byly hlavními důvody, které vedly regulační úřad k jejich zákazu.

30 japonských bank se bude podílet na vývoji soukromého digitálního jenu

Agentura Reuters ve čtvrtek oznámila, že asi 30 firem z odvětví, jako jsou telekomunikace, veřejné služby a maloobchod, provede testy digitálního jenu v roce 2021. Digitální jen bude postaven na společné platformě pro vypořádání a během testů budou jeny vydávány bankami, později případně budou vydány i jinými subjekty. Hlavním cílem je povzbudit lidi v zemi milující hotovost, aby používali digitální formu peněz, uvedla skupina. Japonská centrální banka, která je národní centrální bankou, rovněž uvedla, že bude pracovat na národní digitální měně a příští rok bude provádět testy.

Prosba redakce: Co vám ve zprávách přebývá nebo naopak chybí? Napište nám do komentářů, ať můžeme zprávy připravovat přesně na míru podle toho, co potřebujete. 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře