[Polední zprávy] • Kryptoburza OkeX přerušila výběry, Bitcoin prudce poklesl • a další články

5
(2)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. 

TRHY

Bitcoin (BTC) poklesl téměř o 3 % v reakci na zprávu, že krypto platforma OKEx přerušila obchodování, zatímco nativní token OKEx OKB se propadl o 15 %. Hodiny před oznámením zaznamenala služba sledování transakcí Whale Alert několik velkých převodů mezi OKEx a neznámými peněženkami. Kryptotrhy jsou stále většinou červené. Více zjistíte v našich TA a v přehledu trhu.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: BTC/USD – Nepodařený breakout up? a přehled trhu zde: BTC+BCH – Kam směřují velcí investoři?

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Banky, burzy, firmy

Kryptoburza OKex přerušila výběry, Bitcoin prudce poklesl

Přední kryptoměnová společnost OKex pozastavila až do odvolání výběry a převody veškerých digitálních aktiv na dobu neurčitou. Jde o to, že jeden z držitelů soukromých klíčů burzy „v současné době v případě potřeby spolupracuje s úřadem veřejné bezpečnosti při vyšetřování“. Zde zmiňovanou kanceláří veřejné bezpečnosti je čínská policie, která zahájila vyšetřování společnosti OKex. Podle zpráv nebyl OKex v kontaktu s dotyčným držitelem soukromého klíče a jako takový nemohl dokončit přidruženou autorizaci. Burza ujistila uživatele, že všechny ostatní funkce zůstaly normální a stabilní a bezpečnost aktiv na OKexu nebude tímto pozastavením ovlivněna.

Coinbase zahajuje další sponzorský program pro developery Bitcoin core

Coinbase sponzoruje nejméně dva vývojáře Bitcoin Core novým grantovým programem, oznámila ve čtvrtek burza se sídlem v San Francisku. “Věříme, že pomoc při propojení a růstu kryptoekonomie je nezbytná pro vybudování otevřeného finančního systému pro svět,” uvedl ve svém prohlášení Manish Gupta, výkonný viceprezident v Coinbase. Tento krok přichází po letech stížností od některých členů bitcoinové komunity, že Coinbase a další burzy využily talentované programátory a jejich kód a vydělaly peníze, ale nepřispěly ničím zpátky.

Libra přetáhla dalšího manažera z HSBC

Společnost Libra Networks pokračovala ve vlně nových náborů a podle nového oznámení přivedla na pozici finančního ředitele a ředitele pro rizika dalšího manažera z HSBC. Ian Jenkins byl dříve HSBC vedoucím podnikových financí a generálním ředitelem skupiny. Také pracoval pro Credit Suisse a Santander. Nyní se připojuje k Libře během „operativnější fáze projektu“, podle prohlášení generálního ředitele Libra Networks Jamese Emmetta. Emmett je také bývalým zaměstnancem HSBC a roli ve společnosti Libra Networks se ujal minulý měsíc.

AP bude publikovat volební výsledky voleb v USA na blockchainu EOS

Everipedia zveřejní výsledky federálních voleb USA v roce 2020 na blockchainu EOS. Toto úsilí je výsledkem spolupráce s Associated Press. Toto je jeden z mnoha probíhajících projektů hlasování o blockchainu. Associated Press, tisková agentura, která sčítá hlasy a vyhlašuje vítěze více než 7 000 volebních okrsků, spolupracuje se společností Everipedia na zveřejnění výsledků voleb na EOS.

Téměř 2 000 účtů na platformě Robinhood bylo napadeno hackery

Hackeři prolomili „téměř 2 000“ obchodních účtů Robinhood Markets Inc, a podle anonymního zdroje informací ukradli finanční prostředky ve formě kryptoměn ze zasažených účtů. Přestože Robinhood dosud nezveřejnil novinky, tento týden však svým uživatelům poslal push oznámení, které je mělo povzbudit k aktivaci dvoufaktorové autentizace.

Regulace, CBDC

Šéf Fedu by měl příští pondělí promluvit o kryptoměnách během zasedání MMF

Předseda amerického Fedu Jerome Powell vystoupí příští týden během diskusního panelu o budoucnosti přeshraničních plateb na výročním zasedání Mezinárodního měnového fondu (MMF). Účastníci budou diskutovat o „výhodách a rizicích přeshraničních“ digitálních měn a jejich dopadech na politiku, uvedl MMF. Diskuse, která bude přenášena online přenosem, začne v pondělí v 8:00 východního času.

Ředitel CFTC je unešen Ethereem, přirovnal ho k internetu

Heath P. Tarbert, předseda americké obchodní komise pro obchodování s komoditami a futures (CFTC), nedávno zasypal Ethereum chválou. Během virtuální konference prohlásil Heath Tarbert, že na něj Ethereum udělalo dojem. Tarbert vysvětlil, že ve funkci regulátora pohlíží na Bitcoin a Ethereum jako na analogii mezi internetem a e-mailem. I když připustil, že Bitcoin je stále revoluční technologií, Tarbert předpokládal, že vlajková loď kryptoměn je jako e-mail. Ethereum je podle šéfa CFTC „spíš jako internet“.

Pět ruských bank vyjádřilo zájem o pilotní testování digitálního rublu

Podle zprávy místní zpravodajské agentury Izvestija ze 16. října má zájem o účast v ruských pilotních projektech digitálního rublu v první polovině roku 2021 nejméně pět ruských bank.

Japonská centrální banka: Žádná digitální měna nebude dominovat světu

Zdá se, že v nejvyšších vrstvách japonské vlády panuje neshoda ohledně hrozby, kterou čínské CBDC pro národ představuje. Jen minulý týden vyjádřil Kenji Okamura, náměstek ministra financí pro mezinárodní záležitosti Japonska, znepokojení nad úsilím sousedů v tomto prostoru a uvedl: „Výhoda prvního hráče je něco, čeho bychom se měli bát.“ Dnešní prohlášení Kazushige Kamiyama, který vede úsilí o japonské CBDC, se zdá být v rozporu s tímto předchozím sentimentem. Řekl, že naopak výhoda prvního subjektu se může snadno proměnit v nevýhodu a že nebude dominovat žádná jednotná digitální měna: „Nemyslím si, že jednotná digitální měna bude dominovat světu, pokud se každá země bude plně snažit zlepšit svůj systém vypořádání. “

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img