[Odpolední zprávy] • Německý úředník z BaFin vyzývá k „inovativní“ regulaci DeFi v celé EU • a další články

4
(1)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Minulý týden nebyl pro bitcoin ničím jiným než volatilní horskou dráhou, během níž se toto aktivum v jednu chvíli propadlo o 15 000 USD – ze 40 000 USD na několikaměsíční minimum 25 300 USD. Poté, co se v několika následujících dnech BTC zotavil z poklesu kolem 5 000 USD, se příliv a odliv změnil a tento týden je, alespoň prozatím, výrazně klidnější.

Nejvýraznější nárůst ceny přišel před dvěma dny, kdy se BTC vyšplhal na 31 000 USD a ještě o kousek více. V tomto bodě však selhal, obrátil svou trajektorii a vrátil se zpět pod 30 000 USD.

Něco podobného se odehrálo i včera, kdy se BTC po většinu dne obchodoval nad touto kýženou úrovní. Aktuálně se však kryptoměna nachází pod touto hranicí.

Altcoiny v posledních zhruba deseti dnech do značné míry kopírovaly výkonnost BTC, přičemž minulý týden došlo k masivním propadům, ale od víkendu je výhled klidnější. Ethereum se včera pokoušelo o 2 100 USD, ale tam neuspělo a následné odmítnutí ho srazilo zpět na úroveň kolem 2 000 USD. [1]

Přehled trhu: Bitcoin rostl a znovu je nad 30 000 USD!

Technická analýza: ETH/USD – Nad klíčovým supportem

Kryptoměny

Velrybí transakce s ADA dosáhly čtyřměsíčního maxima po dosažení dna ceny

Velrybí transakce s kryptoměnou cardano (ADA) nedávno vystřelily na 4měsíční maximum poté, co se cena této kryptoměny na začátku roku propadla na dno 0,40 USD. Velryby zřejmě nakupovaly pokles před nadcházejícím hard forkem, který zlepší výkonnost sítě.

Podle analytické společnosti Santiment, která se zabývá on-chain analýzou, se počet velrybích transakcí ADA, definovaných jako transakce s hodnotou nad 100 000 USD, na začátku tohoto měsíce vyšplhal na 1 085, což je největší nárůst zaznamenaný od ledna tohoto roku, po trvalém klesajícím trendu této kryptoměny.

Jak upozorňuje Santiment, tyto špičky „velmi běžně indikují změny směru ceny“ kryptoměny a zdá se, že údaje ukazují, že velryby se přesunuly na dno kryptoměny, protože ADA se nyní obchoduje za 0,582 USD. [2a]

Odměny na portálu spalování shiba inu se začínají rozdělovat spalovačům SHIB

Držitelé tokenů shiba inu (SHIB), kteří se zbavili svých podílů prostřednictvím portálu ShibaSwap pro spalování, nyní začali dostávat odměny v podobě tokenů Ryoshis Vision (RYOSHI), přičemž některé peněženky již obdržely tisíce tokenů.

Podle oficiálního účtu společnosti Ryoshgis Vision již proběhla první distribuce odměn těm, kteří spálili SHIB prostřednictvím burn portálu. Kdykoli přes něj uživatelé vypálí tokeny, získají burntSHIB, které pak mohou použít k získání RYOSHI.

Tým stojící za meme kryptoměnou oznámil spuštění burn portálu, který měl být součástí nové verze decentralizované burzy ShibaSwap na začátku tohoto roku, přičemž tehdy poznamenal, že uživatelům platformy usnadní pravidelné spalování SHIB a sníží cirkulující nabídku. [2b]

Banky, burzy, firmy

Cloudflare spustí experiment s ETH uzlem, aby pomohl „vybudovat“ lepší internet

Před očekávaným přechodem Etherea na proof-of-stake (PoS) se firma Cloudflare, která se zabývá kybernetickou bezpečností, chystá v příštích několika měsících spustit a plně vsadit ETH validátorské uzly.

Jejím cílem je prozkoumat energetickou účinnost, řízení konzistence a rychlost sítě PoS v rámci svého závazku k ekologické udržitelnosti a pomoci „vybudovat lepší internet“.

Společnost Cloudflare uvedla, že experimentuje s „novou generací sítí Web3, které zahrnují proof of stake“, přičemž ethereum je pro společnost první v řadě. [3a]

CBDC, Regulace

Německý úředník z BaFin vyzývá k „inovativní“ regulaci DeFi v celé EU

Birgit Rodolphe, výkonná ředitelka německého Spolkového úřadu pro finanční dohled (BaFin), vyzvala k inovativní a jednotné regulaci decentralizovaného financování (DeFi) v celé Evropské unii (EU).

BaFin je německý finanční regulační orgán odpovědný za regulaci bank, pojišťoven a finančních institucí, včetně kryptoměnových společností. BaFin je vydavatelem „crypto custody licencí“, tedy povolení, které je vyžadováno od firem, jež chtějí v Německu nabízet kryptoměnové služby.

V článku na internetových stránkách BaFin Rodolphe varovala před riziky neregulovaného prostoru DeFi pro spotřebitele a vyzvala ke standardizaci regulačních úvah ve všech členských zemích EU. [4a]

Indie zvažuje „reverse charge“ daň na zahraniční kryptoplatformy

Reverse charge je nepřímá daňová povinnost, která se vztahuje na příjemce zboží nebo služeb, a nikoli na dodavatele. V případě indického investora, který si pořizuje služby od tuzemské neregistrované kryptoburzy, dopadne daňové břemeno z titulu zdanění zboží a služeb (GST) na příjemce.

„Pokud má kryptoburza sídlo mimo Indii a nedopadá na ni implikace GST, pak příjemce, který má sídlo mimo Indii, bude povinen platit GST na základě reverse charge,“

– uvedl zdroj pro Business Today TV.

Procento tohoto reverse charge by údajně mohlo činit 18 % na základě provizí získaných prostřednictvím kryptografických transakcí. [4b]

Jihokorejský zákonodárný sbor zvažuje nový systém licencování kryptoměn

Zpráva, kterou si nechala vypracovat jihokorejská federální vláda, doporučuje, aby domácí kryptografický průmysl přijal licenční systém pro burzy a emitenty tokenů jako způsob ochrany investorů.

Zpráva, kterou vydala Komise pro finanční služby (FSC) pro Národní shromáždění, zákonodárný orgán země, rovněž vyzývá k zavedení nových předpisů, které by zmírnily obchodování zasvěcených osob, pump and dump schémata a wash trading.

Nové předpisy by byly přísnější a sankce za jejich nedodržení tvrdší než ty, které jsou obsaženy v zákoně o kapitálových trzích, jímž se domácí kryptografický průmysl v současnosti řídí. [4c]


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: