[Odpolední zprávy] • Mastercard spolupracuje s USDC na pilotním projektu krypto plateb • a další články

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Včerejšek byl vyvrcholením několika po sobě jdoucích dnů nepříznivých cenových pohybů. Za necelý týden ztratil Bitcoin již několik tisíc dolarů ze své hodnoty a potýkal se s problémy kolem 31 000 USD. Situace se však poměrně rychle zhoršila, když se během několika hodin propadl pod 30 000 USD a dále klesal až na intradenní denní minimum kolem 29 000 USD.

V tomto okamžiku však býci posílili a trajektorii obrátili. Bitcoin začal znovu získávat a na začátku dnešního dne vyskočil nad 30 000 USD. Kromě toho kryptoměna dále stoupala a dostala se až těsně nad 31 000 USD.

Kromě BTC včera silně utrpěla i většina altcoinů. Ethereum se propadlo až na 1 720 USD, což se stalo jeho nejnižší cenovkou za poslední měsíc. Ethereum však po poklesu reagovalo pozitivně a přidalo již více než 100 dolarů hodnoty. [1]

Technická analýza: BTC/USD – první denní close pod 30 000 USD v roce

Přehled trhu: Kurz Bitcoinu tento týden poklesl o více než 6,7 %!

Kryptoměny

Fear and Greed Index se dostal na roční minimum

Po velkém výprodeji na kryptotrhu dnes Bitcoin otevřel v zeleném pásmu. Vzrostl zpět na silnou podpůrnou cenu 30 000 USD. Někteří účastníci trhu se domnívají, že pohyb Bitcoinu byl způsoben nadcházející konferencí „B-Word“, na které budou diskutovat Elon Musk, Jack Dorsey a Cathie Wood.

Fear and Greed Index | Zdroj: alternative.me

Ale ani výskyt něčeho, co se zdá být „býčí událostí“, neposunul index výše. S největší pravděpodobností účastníci trhu podle křížení klouzavých průměrů a vytvořených trendových čar sledují na grafu Bitcoinu obecný klesající trend.

Nová minima na ukazateli však mohou být pro trh i dobrou zprávou. Podle korelace mezi trhem a Fear and Greed Indexem naposledy dosáhl hodnot blízkých 10 v březnu 2020. Tehdy začala předchozí býčí série. [2a]

Bývalý „Dogecoin milionář“ stále nakupuje dipy, DOGE nazývá svým spořicím účtem

33 DOGE investor a YouTuber Glauber Contessoto, který se dříve na webu a v médiích propagoval jako „Dogecoin milionář“, s tím nedávno přestal, protože hodnota jeho DOGE podílů z něj podle CNBC už milionáře nedělá. Contessoto nadále nakupuje dipy Dogecoinu a DOGE nyní považuje za svůj spořicí účet.

Poté, co oblíbená mince dosáhla v květnu historického maxima 0,74 USD, získaly kryptopodíly Glaubera Contessota v této meme měně hodnotu přes 2 miliony USD. Poté však cena DOGE začala klesat a v současné době se podle údajů CoinMarketCap obchoduje za 0,1869 USD. [2b]

Banky, burzy, firmy

Mastercard spolupracuje s USDC na pilotním projektu krypto plateb

Společnost Mastercard oznámila pilotní program ve spolupráci se stablecoinem USDC společnosti Circle a dalšími, který podle tiskové zprávy společnosti umožní držitelům karet platit u obchodníků kryptoměnami všude, kde je Mastercard akceptován.

USDC bude v novém systému fungovat jako prostředník mezi fiat a ostatními kryptoměnami, což umožní všem obchodníkům nabízet držitelům krypta kartové služby, přičemž sami budou provádět transakce pouze ve fiatu. Ačkoli se může zdát neefektivní převádět všechny měny v transakci na USDC, pro mnoho tokenů je jednodušší převést je na stablecoin než přímo na fiat.

Teprve včera společnost Circle odhalila přesné rozdělení toho, co drží hodnotu USDC, přičemž „hotovost nebo její ekvivalenty“ tvoří 61 % podpory mince. Zbytek tvořila kombinace depozitních certifikátů neamerických bank ve výši 13 %, amerických státních dluhopisů ve výši 12 %, komerčních papírových účtů ve výši 9 % a zbytek tvořily komunální a podnikové dluhopisy. [3a]

SushiSwap DeFi Protocol představuje novou generaci Trident AMM

Decentralizovaná burza SushiSwap (DEX) se chystá uvést na trh dalšího automatického tvůrce trhu (AMM), o kterém tvrdí, že je „produktem nové generace“.

SushiSwap to odhalil v příspěvku na blogu z 20. července, v němž uvedl, že automatizovaný tvůrce trhu Trident bude zaměřen na kapitálovou efektivitu a ochranu proti volatilitě kryptoměn.

Dodala, že pro uživatele decentralizovaných financí (DeFi) existovaly určité „bolestivé body“, které způsobovaly, že jednoduché transakce byly matoucí nebo drahé, což vedlo k nákladným a nevratným chybám. Jednoduchý upgrade by nestačil, uvedla Sushi, a proto se rozhodla pro zcela nový produkt namísto dalšího hard forku. [3b]

CBDC, Regulace

Bank of Canada se vyjádřila pro CBDC

Kanadská centrální banka předložila pozitivní argumenty pro vydávání digitální měny centrální banky a uvedla, že by to mohl být účinný nástroj politiky hospodářské soutěže, který bude nezbytný pro podporu inovací v digitální ekonomice, jak je uvedeno v nedávné zprávě.

Zpráva tvrdí, že současné problémy kanadské ekonomiky související s hospodářskou soutěží a rozdělením bohatství by se bez zpřístupnění veřejné digitální platební možnosti pravděpodobně zhoršily.

Zpráva sice nastínila pozitivní argumenty pro CBDC, ale zároveň uvedla dva scénáře, které by musely nastat, než by byl nějaký vydán. Prvním z nich by bylo, kdyby občané přestali ve velké míře používat hotovost, což by mohlo mít nepříznivé dopady na některé skupiny obyvatelstva. Druhá otázka se týkala případu, kdyby se přijetí digitálních měn, ať už veřejných nebo soukromých, rozšířilo natolik, že by ohrozilo suverenitu stávající kanadské měny. [4a]

Ground X společnosti Kakao vítězí v nabídkové válce jihokorejské CBDC

Jihokorejská centrální banka jmenovala Ground X, blockchainovou dceřinou společnost společnosti Kakao, svým partnerem v projektu simulace digitální měny centrální banky země.

Společnost Ground X byla určena jako preferovaný uchazeč a porazila společnosti Naver a SK C&C. Má s blockchainem více zkušeností než ostatní uchazeči, protože provozuje veřejnou blockchainovou platformu Klaytn a vydává vlastní kryptoměnu KLAY.

Po oznámení společnost Ground X také odhalila své subdodavatele v projektu, vývojáře založené na technologii Ethereum, společnosti Consensys a Onther, a dceřiné firmy společnosti Kakao, KakaoBank a KakaoPay. [4b]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: