21.07.21 [Přehled trhu +BTC] Kurz Bitcoinu tento týden poklesl o více než 6,7 %!

0
(0)

Zprávy a souhrny

Jan Kopil
Jan Kopil
"Price is what you pay. Value is what you get," Warren Buffett

Kurz Bitcoinu utrpěl tento týden pokles o více než 6,7 % kvůli řadě faktorů, včetně obav z nižší likvidity. Při nedávném poklesu mohl také hrát významnou roli výpadek sítě v hornické oblasti v Číně.

Globální kryptoměnová tržní kapitalizace je 1,2 bilionů $, což je propad o 3,23 % za poslední den. Celkový objem kryptoměn za posledních 24 hodin je 224,65 miliardy USD, což znamená pokles o 3,11 %. Celkový objem v DeFi je v současné době 17,94 miliardy USD, což je 7,98 % z celkového 24hodinového objemu kryptoměnového trhu. Cena Bitcoinu je v současné době 29 900 USD. Dominance BTC je v současné době 46,3 %, což je pokles o 0,35 % za den.

Největší propad včera z top 100 kapitalizace zaznamenaly:

Všechny údaje jsou uváděny z webu coinmarketcap.com

Technická analýza BTC/USD

Vzhledem k tomu, že se Bitcoin každý den dotýká závratných lows hodnot, je celkem rozumné očekávat určité tlaky a kolísání ceny. Je docela překvapivé, že nejvýznamnější token virtuální měny na světě se před 3 měsíci obchodoval za 60 000 USD. Bitcoin byl nechvalně známý svou vysoce volatilní povahou. Za poslední tři měsíce se však ceny vyšplhaly až na 60 000 USD, aby následně padly pod 30 000 USD. Není nutné říkat, že si stále zachovává svou volatilní charakteristiku, jak je patrné z událostí minulého týdne.

Data z Coinmarketcapu ukazují, že cena v neděli klesla na 32 000 USD, což je výrazný pokles během víkendu o více než 6 %. Tento pokles lze připsat řadě důvodů, přičemž jedním z hlavních je strach z nedostatku likvidity. Obchodníci se ujistili, že taková volatilita je extrémně normální během víkendů, v době, kdy je tok peněz obecně nízký. Navíc kolosální výpadek sítě v čínské oblasti Sin-ťiang fakticky odstavil tamní těžaře a snížil hashovací rychlost. V tomto týdnu zaznamenáváme 6,7% pokles a po krvavém víkendu pokračujeme v propadu podle bearish kanálu Pennant patternu vlajky. 

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jirka

Tyhle výpisy z coinmarketcapu jsou uplně o ničem 😀

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: