[Odpolední zprávy] • Kraken: ETH “není k dispozici” až do šanghajského upgradu za 6 měsíců • a další články

5
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Primární kryptoměna se v posledních dnech potýkala s problémy, a to od chvíle, kdy byla zastavena při prolomení hranice 23 000 USD. V následujících dnech ztratilo aktivum přibližně 3 000 USD hodnoty a propadlo se na několikatýdenní minimum pod 20 000 USD.

Tuto úroveň se pokusilo znovu získat a odrazilo se nad ni. Poté zde strávilo několik následujících dní a bojovalo o setrvání, ale v posledních 24 hodinách se mu to nepodařilo. Bitcoin v současné době bojuje o 19 800 USD.

Všechny oči v kryptografické komunitě i mimo ni se včera upíraly na ethereum. Po několika posledních měsících budování hypu konečně došlo k tolik očekávané události The Merge, kdy se mainnet PoW sloučil s řetězcem PoS Beacon.

Dopady pro síť se teprve budou v následujících měsících a letech ukazovat. Cenově byla událost zajímavější, protože se jednalo o pravděpodobně nejvýznamnější vývoj roku. Zpočátku se ETH pohyboval stále na úrovni kolem 1 600 USD.

Později přišla větší volatilita, která byla pro býky bolestivá. Během několika hodin se druhá největší kryptoměna propadla o více než 100 USD a klesla na nejnižší pozici od konce srpna pod 1 450 USD. [1]

Technická analýza: XAU (zlato) – Prorážíme více jak dvouapůlletý support

Kryptoměny, metaverse, NFT

ETC hash rate dosáhla ATH po The Merge, dva PofW forky rostou

Přechod sítě Ethereum na konsensuální mechanismus proof-of-stake (PoS) dokončený ve čtvrtek odpoledne odstranil potřebu těžařů, ale někteří těžaři ETH nadále provozují forky, které stále podporují proof-of-work (PoW).

Těžební rychlost (hash rate) na forku Ethereum Classic po sloučení prudce vzrostla, a to až na historicky nejvyšší hodnotu 311,82 terahashe za sekundu (TH/S) zhruba 11 hodin po The Merge, což je o 371 % více než den před ním, jak uvádí webová stránka 2Miners zabývající se statistikami těžby.

Po The Merge se objevily dva nové forky, které podporují algoritmus PoW. Jeden se jmenuje ETHPoW, jehož zastáncem je bývalý těžař z Číny Chandler Guo, a druhý s názvem ethereum fair, tam není jasné, kdo jej prosazoval. [2a]

Animoca Brand’s Sandbox spustí metaverse v Dubaji a dalších světových městech

Sandbox, dceřiná společnost Animoca Brands Corp. Ltd., hongkongská společnost zaměřená na herní software a rizikový kapitál, přenese svou hongkongskou strategii metaverse na nový trh v Dubaji a spustí “Dubaiverse”, uvedla společnost ve čtvrtek na 62. ročníku konference True Global Ventures.

Dubajský metaverse společnosti Animoca Brand bude následovat vzor hongkongského “Mega City” její dceřiné společnosti Sandbox, herního metaverse a virtuálního kulturního centra založeného na asijském finančním centru Hongkongu.

Dubajský metaverse bude vybudován prostřednictvím místních partnerství, což je podobná strategie, jaká byla přijata v Hongkongu, uvedla společnost Animoca. Hongkongský specialista na blockchainové hry přitom bude spolupracovat s firmami z oblasti filmu, hudby, zábavy, herectví, financí, nemovitostí a herního průmyslu. Další plánované lokační metaverse se připravují pro Singapur, Koreu a Turecko. [2b]

Banky, burzy, firmy

Kraken: ETH “není k dispozici” až do šanghajského upgradu za 6 měsíců

Poté, co došlo k dlouho očekávanému upgradu ekosystému ethereum (ETH) The Merge, se někteří uživatelé začali zajímat o to, kdy budou moci své již stakované tokeny ETH uvolnit, přičemž dostali přímou odpověď od kryptoburzy Kraken.

Jak už to tak bývá, společnost Kraken umožňuje uživatelům stakovat a destakovat jejich kryptoaktiva pomocí své aplikace Kraken Pro. Zdá se však, že unstaking ETH zůstane nedostupný až do ohlášeného šanghajského upgradu na síť, jak 15. září informovala podpora krypto burzy své uživatele.

Kromě toho tým podpory společnosti Kraken uvedl, že Ethereum Foundation očekává, že upgrade v Šanghaji proběhne “6-12 měsíců po The Merge”. Tweet také odkázal uživatele na webové stránky burzy, kde se uvádí totéž. [3a]

Coinbase Japan téměř zdvojnásobuje počet tokenů, které zalistuje

Kryptoburza Coinbase Japan téměř zdvojnásobila počet tokenů, které zalistuje na své platformě, a zvýšila tak celkový počet uvedených mincí ze šesti na 11. To naznačuje, že japonské burzy by mohly začít výrazně rozšiřovat počet tokenů, se kterými pracují.

Na Twitteru japonská odnož burzy napsala, že začala obchodovat s chainlink (LINK), enjin coin (ENJ), omg (OMG), ethereum classic (ETC) a basic attention token (BAT).

Firma spustila svou japonskou pobočku v srpnu loňského roku a uvedla na trh počáteční tři tokeny. Od té doby přidala další tři. Proces kótování je však v Japonsku notoricky obtížný. Až donedávna musela všechny žádosti o kótování tokenů schvalovat samoregulační Japonská asociace pro virtuální a kryptoaktiva (Japan Virtual and Crypto Assets Exchange Association, JVCEA) – v procesu, který často mohl trvat i několik měsíců. [3b]

CBDC, regulace

The Merge přitahuje pozornost předsedy SEC, ETH klesá o 8 %

Ethereum po čtvrtečním The Merge přešlo na proof-of-stake, ale jeho přechod k energetické efektivitě může právě přinést tvrdý odpor ze strany americké Komise pro cenné papíry (SEC).

SEC nadále obhajuje na základě toho, že většina kryptoměn je cennými papíry, z definice podle 80 let starého rozhodnutí Nejvyššího soudu. To je v protikladu k tomu, aby byly uznány jako komodity, což se výslovně vztahuje pouze na bitcoin, uvedl regulátor již dříve.

Nyní, když ethereum vyžaduje, aby validátoři stakovali své podíly na zabezpečení sítě, otázky týkající se role zprostředkovatelů v těchto systémech získávají přednost. Půjčování, staking a získávání odměn, jak je definuje Howeyho test z roku 1946, by mohlo představovat činnost spojenou s cennými papíry, uvedl ve čtvrtek jako první list Wall Street Journal s odvoláním na komentáře předsedy Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) Garyho Genslera pronesené před novináři po slyšení v Kongresu. [4a]

Bidenova administrativa je o krok blíže k digitálnímu dolaru

Bidenova administrativa přibližuje USA k vytvoření digitálního dolaru. V rámci série zpráv, které v pátek vydaly různé složky administrativy, se začne pravidelně scházet meziagenturní pracovní skupina, která má podpořit probíhající výzkum Federálního rezervního systému ohledně možnosti vytvoření digitální měny centrální banky (CBDC) a připravit zbytek federální vlády, pokud nebo když se Fed rozhodne takovou měnu vytvořit.

Ředitel Národní ekonomické rady Brian Deese a ministryně financí Janet Yellen sdělili novinářům během čtvrtečního tiskového hovoru, že Bílý dům, ministerstvo financí a další agentury výkonné moci chtějí svým dílem podpořit pokračující analýzu a experimentování Fedu s digitálním dolarem. Odděleně od CBDC, ale v souvislosti s rychlejšími platebními službami, ministerstvo financí rovněž doporučuje federálním regulačním orgánům vypracovat rámec pro nebankovní poskytovatele plateb, kteří se v současné době musí registrovat v jednotlivých státech jako převodci peněz. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Rob

K tomu Krakenu…

Upgrade v Šanghaji beru jako vtip. 😉

Kraken nedokáže ovlivnit, kdy bude síť umožňovat výběr zaparkovaných mincí. Takže i jiné burzy mají podobný “problém”.

Rob

Ok, tak já upřesním.

Ten release upgradu se jmenuje Šanghaj. Opravdu se nebude upgradovat v Šanghaji. A že se nedají vybrat stakované mince, je věc Etherea, nikoliv Krakenu. Po upgradu, který se jmenuje Šanghaj, to možné bude.

Bohužel nutno konstatovat, že z toho, jak to Michala napsala, je patrné, že se v problematice neorientuje. To je samozřejmě v pořádku, ale pokud píšu pro magazín, který se věnuje právě této problematice, chce to před zveřejněním určitě zkontrolovat někým, kdo to zná.

spot_img