[Odpolední zprávy] • Extrémní strach mezi investory do Bitcoinu poprvé po dvou měsících • a další články

5
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Dá se říct, že primární kryptoměna má lepší časy za sebou. Během několika hodin se BTC propadl ze 48 000 USD na denní minimum 42 500 USD. Pokusil se o rychlé zotavení, ale medvědi tento pohyb zachytili na úrovni kolem 44 000 USD a opět jej zatlačili na jih.

Tentokrát se BTC propadl na úroveň těsně nad 40 000 USD. Scénář se opakoval ještě jednou a Bitcoin se včera zastavil na 43 000 dolarech. Následoval další pokles ceny, kdy Bitcoin propadl až na 39 600 USD.

Altcoiny v těchto dnech také silně utrpěly. Ethereum patří mezi nejvíce poražené. ETH se minulý týden přiblížilo 3 700 USD, ale před několika hodinami se propadlo až na 2 650 USD. Druhá největší kryptoměna se v aktuálně době stále nachází pod hranicí 3 000 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – medvědi jsou čím dále urputnější

Kryptoměny

Reklamu Kim Kardashian “Ethereum Max” viděla třetina majitelů kryptoměn

Podle nedávného průzkumu společnosti Morning Consult viděl nechvalně známou reklamu Kim Kardashian na Instagramu propagující “Ethereum Max” zhruba každý třetí držitel kryptoměny.

Celebrita sdílela v polovině června příběh o této pochybné kryptoměně se stovkami milionů sledujících. V reklamě tvrdila, že se o tokenu dozvěděla od své “kamarádky”. Tato pochybná kryptoměna nemá žádný whitepaper a postrádá prakticky jakoukoli aktivitu vývojářů. [2a]

Třetí největší bitcoinová velryba nakoupila bitcoiny v hodnotě 13 milionů dolarů

Tato velryba již v dubnu prodala značnou část svých podílů, když primární kryptoměna vylétla na své historické maximum nad 60 000 USD.

Během následné korekce, kdy se aktivum vrátilo pod 40 000 USD a dokonce pod 30 000 USD, velryba obnovila svůj apetit několika po sobě jdoucími nákupy. Zajímavé je, že téměř všechny přišly v době, kdy Bitcoin z lokálních maxim klesl o několik tisíc dolarů.

Tyto transakce se typicky odehrávají na největší americké kryptografické burze Coinbase. K poslednímu nákupu došlo před několika hodinami, kdy tento subjekt nakoupil a převedl 321 bitcoinů za průměrnou cenu 40 500 USD, což bylo zhruba 1 000 USD od intradenního dna. [2b]

Extrémní strach mezi investory do Bitcoinu poprvé po dvou měsících

Poslední vývoj na finančním trhu, zejména nedávná dluhová krize společnosti Evergrande v Číně, způsobil odvětví digitálních aktiv velkou komplikaci. V důsledku toho se cena Bitcoinu masivně propadla pod 40 000 USD, což se stalo nejnižší cenovkou od začátku dubna. Poněkud očekávaně způsobil podobný vývoj rychlou změnu nálady komunity na toto aktivum.

Index strachu a chamtivosti bitcoinů tato očekávání potvrzuje. Populární metrika, která určuje obecné pocity vůči BTC, klesla do stavu “extrémního strachu”. Naposledy se na tak nízkou úroveň ponořila 21. července, kdy Bitcoin klesl pod 30 000 USD. [2c]

Banky, burzy, firmy

Zamítnutí žádosti společnosti Ripple o přístup k obchodní historii zaměstnanců SEC

Federální soudce zamítl žádost společnosti Ripple o přístup k obchodní historii zaměstnanců SEC, jak vyplývá ze soudního spisu. Společnost Ripple se snažila získat informace týkající se transakcí zaměstnanců s bitcoiny, ethery a XRP a navíc i osvědčení týkající se držby XRP.

Soudkyně Sarah Netburnová, americká magistrátní soudkyně, žádost zamítla, přičemž se zabývala vývojem politik SEC týkajících se obchodování. Společnost Ripple argumentovala tím, že jednotlivá rozhodnutí o obchodování by přinejmenším odhalila nejasnosti ohledně statusu XRP. Argumentoval tím, že by to podkopalo argumenty SEC.

Toto rozhodnutí je dalším krokem ve vleklém sporu se SEC. Společnost Ripple důrazně popírá jakékoli pochybení a opakovaně se proti obviněním brání. Soudce rovněž zamítl návrh SEC na potlačení výpovědi v tomto případu. [3a]

CBDC, Regulace

Ukrajinská centrální banka bude prosazovat “spravedlivou” regulaci bitcoinu

Poté, co ukrajinský parlament na začátku září přijal důležitý zákon o kryptoměnách, se ukrajinská centrální banka rozhodla podpořit rozvoj odvětví kryptoměn.

Národní banka Ukrajiny (NBU) vydala 13. září oficiální prohlášení o základních principech měnové politiky pro nadcházející rok, ve kterém věnovala zvláštní pozornost regulaci kryptoměn.

Centrální banka zdůraznila, že NBU si uvědomuje význam technologických inovací spojených s virtuálními aktivy a vidí “mnoho slibných příležitostí”, jako je zlepšení přístupu k finančním službám a zvýšení konkurence na platebním trhu.

Podle NBU nemají kryptoměny jako Bitcoin (BTC) významný dopad na ukrajinskou měnovou politiku a finanční stabilitu kvůli jejich současné “relativně omezené” úrovni přijetí a vysoké volatilitě cen. [4a]

Hlavní banky jsou proti basilejským pravidlům pro kryptografická rizika

Odpůrci pravidel tvrdí, že by se obchodování s kryptoměnami dostalo do neregulovaných oblastí finančního prostředí. Pravidla stanovují, že banky, které vlastní kryptoměny, musí vyčlenit jeden dolar kapitálu na každý dolar ve vlastněných bitcoinech.

Basilejský výbor pro bankovní dohled se sídlem ve Švýcarsku je skupina globálních centrálních bankéřů a regulátorů. Vyvrácení však přichází od Globální asociace finančních trhů, do které patří například JP Morgan a Deutsche Bank. Ta jí v úterý zaslala dopis, v němž se staví proti takto přísným kapitálovým požadavkům na Bitcoin.

“Návrhy v konzultaci považujeme za natolik příliš konzervativní a zjednodušující, že by ve svém důsledku znemožnily zapojení bank do trhů s kryptoaktivy,”

– stojí v dopise. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
kubik

Jestli je korelace bitcoin – akcie,tak velky strach na akciich nevidim,index strachu je 22,8,minuly rok zacatkem roku byl skoro 80

E15

Ta korelace imho někdy je a někdy zase není :-)))

kubik

JJ jasne,ja jen ze tady sejcci sejckovali ze bude totalni vyplach na akciich

kubik

Na 1H grafu DJI a Bitcoinu pri prurazu 43t ta korelace byla ocividna

Petr 2

Po FED rozhodnuti , čteš jen co ti vyhovuje ?

kubik

kubik
 9 hodin před

Jak vyjedeme nad 43 260 tak dalsi zastavka je na 65000
Vcera jsem odpovidal na tvuj komentar

Petr 2

Maš 44 takže dle tve uvahy na 65?
Ani ve snu .

65 ? To jsou stovky miliard pro cely kryptotrh po zastaveni q je vezmeš odkud ?

Poslední editace 2 let před přes Petr 2
kubik

kubik
 Odpovědět na  Petr 2
 22 hodin před

Akcie dolu moc nepusti,rok 2007-8 je tak velkej strasak ze si to nikdo nelajzne,i kdyby meli amici spustit tiskarny na plny pecky a vsechny za to skoupit.

kubik

12.09.21 Video analýza: Bitcoin (BTC), S&P 500, TLT a DXY – markantní přesun kapitálu z akcií?

Melo by to se nyni vratit na 52500,dal znovu pokles na 45000 potom pojedeme na cca 65000,to je behem 1-2 roku,
dal je mozny pokles k 30000 nebo primo nahoru,cil je behem x roku cca 100000,proste to magicke cislo to pritahuje.Kubik

spot_img