[Odpolední zprávy] • Bývalý předseda SEC Jay Clayton říká, že pevně věří v kryptotechnologie • a další články

5
(2)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Dne 12. prosince se Bitcoin pokusil dosáhnout 50 000 USD, medvědi ovšem zesílili svůj tlak a tvrdě ho zatlačili na jih. V důsledku toho se BTC o den později propadl pod 46 000 USD. Pak ovšem přišlo oznámení Fedu, že ponechá úrokové sazby beze změny a to vedlo k okamžitému nárůstu ceny z 46 500 USD na 49 500 USD.

BTC však nebyl schopen pokračovat v růstu a začal ztrácet hodnotu, což před několika hodinami vyvrcholilo dalším poklesem pod 47 000 USD. K aktuální chvíli se Bitcoin odrazil nad tuto úroveň a pohybuje se kolem 47 150 USD za minci.

Altcoiny se včera rovněž těšily působivým runům. Dnes je však většina z nich hluboko v červených číslech. Ethereum se nakonec obchodovalo nad hranicí 4 000 USD, ale prudký pokles od té doby srazil druhou největší kryptoměnu hluboko pod tuto hranici. [1]

Technická analýza: XMR/USD – konsolidujeme silný support, přijde odraz?

Přehled trhu: Víkend na propad Bitcoinu z 47 800 pod 44 000 USD?!

Kryptoměny

Shiba Inu dosáhla dalšího působivého úspěchu

VR World bude ve spolupráci s platebním procesorem BitPay přijímat Shiba Inu a další kryptoměny. To znamená, že nákupy za SHIB budou možné u obchodníků, kteří již akceptují BitPay, nebo tam, kde je možné zakoupit digitální dárkové karty prostřednictvím jeho aplikace peněženky.

Společnost BitPay byla založena v roce 2011 a stala se jedním z největších poskytovatelů platebních služeb v kryptoměnách na světě. Řada společností integrovala BitPay, aby mohla přijímat BTC a další kryptoaktiva jako platby. Pozoruhodné je, že BitPay začala podporovat Shiba Inu pro obchodníky teprve minulý týden. [2a]

Bývalý předseda SEC Jay Clayton říká, že pevně věří v kryptotechnologie

Jay Clayton, bývalý předseda Komise pro cenné papíry a burzy (SEC), byl do této funkce jmenován exprezidentem Donaldem Trumpem v roce 2017. Clayton po celou dobu svého působení ve funkci předsedy SEC často podporoval Bitcoin (BTC) jako uchovatele hodnoty. Jay o Bitcoinu a o tom, jak by měl být v budoucnu kontrolován, hovořil během středečního vystoupení v pořadu Squawk Box televize CNBC.

Bývalý předseda SEC uvedl, že je “velkým věřícím v kryptotechnologii” a že přínosy její efektivity ve finančním sektoru a tokenizace jsou nezměrné.

Claytonovy komentáře přicházejí poté, co současný šéf SEC Gary Gensler nedávno uvedl, že dohledový orgán nemá v úmyslu kryptoměny zakázat, ale že tak může učinit Kongres. Gensler nicméně varoval, že kryptoměny v současném stavu připomínají divoký západ bez řádné regulace. [2b]

Banky, burzy, firmy

Společnost H&R Block tvrdí, že nový název společnosti Square “Block” porušuje ochrannou známku

Americká společnost H&R Block, která se zabývá přípravou daní, podala žalobu na porušení ochranné známky kvůli novému názvu společnosti Square, Block. V žalobě se uvádí: “Společnost Block podává tuto žalobu, aby ochránila spotřebitele před klamáním a zabránila technologické společnosti ze Silicon Valley v krádeži názvu Block.”

Podle tiskové zprávy společnosti H&R Block by použití nového názvu fintechovou firmou Block umožnilo startupu “neoprávněně těžit z dobré pověsti a důvěry spotřebitelů, kterou společnost Block pěstuje od roku 1955”. Společnost H&R Block tvrdí, že digitální platební firma jí “přímo konkuruje” v několika oblastech finančních služeb, včetně přípravy daní prostřednictvím loňské akvizice společnosti Credit Karma Tax, která se nyní nazývá Cash App Taxes. [3a]

Společnost Shopify umožňuje obchodníkům razit a prodávat NFT na své platformě

Shopify (NYSE: SHOP), populární společnost v oblasti elektronického obchodování a platebních služeb, pokračuje v pronikání do oblasti kryptoměn.

Podle tweetu generálního ředitele společnosti Tobiase Lütkeho nyní firma na svou platformu přidala službu ražby a prodeje sběratelských tokenů, známých také jako nezaměnitelné tokeny (NFT).

Za účelem poskytování této nové služby se firma spojila se společností GigLabs NFT, která se specializuje na nabídku nástrojů pro vytváření, ražbu a obchodování s NFT založených na blockchainu Flow. NFT lze razit i v jiných kryptoměnách, jako je Ethereum, Polygon, Near a Flow, a to prostřednictvím spolupráce s partnerskými aplikacemi. [3b]

CBDC, Regulace

Binance nedodržuje pravidla singapurského regulačního orgánu pro boj proti praní špinavých peněz

Podle informované osoby oslovené agenturou Bloomberg, která si přála zůstat nejmenovaná, stáhla společnost Binance svou žádost o provozní licenci v městském státě Singapur z jiného důvodu, než dříve oznámila společnost Binance CZ.

Agentura Bloomberg se podělila o informaci, že skutečným důvodem záměru přední krypto burzy Binance ukončit do února 2022 veškerou činnost v Singapuru je skutečnost, že burza není schopna splnit pravidla proti praní špinavých peněz stanovená místním regulátorem MAS-Monetary Authority of Singapore.

Výkonný ředitel této regulační organizace Ravi Menon v polovině podzimu uvedl, že získání licence by vyžadovalo, aby společnosti splňovaly “velmi vysoké standardy” v městském státě. V loňském roce požádalo o licenci od MAS přibližně 170 společností a přibližně 100 z nich, včetně Binance Asia, letos od žádosti odstoupilo, protože nesplňovaly tyto standardy v oblasti nakládání s potenciálně nelegálními toky finančních prostředků. [4a]

Ruská centrální banka se snaží zakázat investice do kryptoměn s odkazem na rizika pro finanční stabilitu

Ruská centrální banka se stala poslední, která by mohla svým občanům zatnout tipec v investování do kryptoaktiv. Stejně jako mnozí před ní se centrální banka podle zpráv odvolává na rizika pro finanční stabilitu.

Podle zprávy agentury Reuters z 16. prosince, která cituje “zdroje z finančního trhu blízké bance”, chce ruská centrální banka zakázat investování do kryptoaktiv v rámci země. Zpráva dále uvádí, že ruské regulační orgány již dlouho opakují názor, že kryptoměny mohou být využívány k praní špinavých peněz a financování terorismu.

Byly zakázány jako platební prostředek, ale v roce 2020 byly povoleny pro obchodování a investice. Zdá se, že centrální banka se nyní snaží zrušit i tento krok. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img