17.12.21 Technická analýza XMR/USD – konsolidujeme silný support, přijde odraz?

5
(2)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Monero (XMR) se zdržuje již téměř dva týdny na svém dosavadním ročním low. Jedná se o support, kde historicky docházelo k mnoha slušným odrazům. Tentokrát zde ale kurz až příliš dlouho konsoliduje. Trh se zkrátka moc k odrazu nemá, a pokud dojde k průlomu této úrovně podpory, je to problém. Z technického hlediska by to znamenalo, že pro Monero je jakýkoliv bull run pasé.

Aktuální situace na 1D XMR/USD

Monero nedokázalo prorazit skrze S/R level 290 USD. Máme zde hned tři odrazy, ale zas na druhou stranu se dařilo bránit S/R level 242 USD. Ta konsolidace proto vypadala nadějně, ale jakmile padlo těch 242 USD, bylo jasné, že 185 USD otestujeme. Což je od ATH roční low, které jsme letos otestovali víckrát. A pokaždé došlo k moc pěkné reakci.

XMR

Co se týká několikatýdenní tržní struktury, ta má podobu takového klasického klesajícího kanálu. Dokud je tedy kurz v rámci patternu, nemůžeme očekávat, že by kurzový růst trval déle než několik dní. Musíme jednoduše řečeno z toho kanálu prorazit nahoru. Následně je první překážka těch 242 USD, což není zrovna slabá úroveň.

V každém případě je nyní podstatné, aby aktuální support prodejní tlak ustál. Jak bylo řečeno, těch odrazů bylo na 185 USD vícero. Byly celkově čtyři. Je tady totiž low volume node, takže máme k dispozici i supportní konfluenci. Proto je logické předpokládat, že bude i pátý. Pochybnosti ovšem vnáší fakt, že jsme na supportu už hrozně dlouho. Předtím odraz nikdy tolik času netrval.

Respektive tu pokusy byly, ale jsou evidentně neúspěšné. V případě průlomu supportu bych podobné price action vnímal jako velmi problematické. Respektive by to na bull run už moc nebylo. Pokud tudíž půjdeme dolů, další silnou obranu očekávám až u 125 USD. To je zhruba 33 % dolů z aktuální ceny.

Indikátory

Co se týká indikátoru RSI, hodnoty se stále drží nad 30 body. Což osobně právě vnímám jako býčí signál. To negativní momentum zřetelně dost zesláblo. Ale je podezřelé, že k odrazu zatím nedošlo. Na MACD je situace obdobná. Dokonce jsou na histogramu indikátoru býčí divergence. Schyluje se i k bullish crossu.

Závěrem

Objemy jsou na supportu naprosto minimální. Ten velký pohyb určitě přijde, ale je tedy otázkou, jakým směrem. Osobně považuji váhání nakupujících za špatný signál. Jak jsem říkal ve včerejším streamu, na těch altech je ten strach znát.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
David

Mě to přijde tak, že v prosinci se nikomu nechce moc investovat jak do BTC tak i do altů. Jen udržují důležité úrovně a v novém roce se ukáže větší pohyb. Ať už to bude nahoru nebo dolů. Někteří si vybrali zisky a chtějí si užít vánoce.

Fantom

Diky za analýzu mého oblíbeného coinu 🙂 Ač jsem fanoušek XMR a věřím v jeho budoucnost, tak si myslím že na těch 242 se dlouho nedostaneme. Očekávám pokračování sestupného kanálu a možnost swing tradingu: v pásmu 160-170 nákup a prodej na 190-195 – časový horizont několika dní,- nyní už mám trochu nakoupeno pod 180 🙂 a takhle dál a dál. Případně obchodovat v páru BTC/XMR. V následujících několika měsících čekám otestování 100 usd a když bude nálada na kryptu negativní a to asi bude, tak průlom supportu. Jako skutečné dno může být až 50 usd příští možná i přespříští rok a příležitost pro opravdové fanoušky privátních mincí. Extrémnímu propadu i mnohem níže než na 50usd může napomoci i obecná nenávist k privátním coinům ze strany vládních agentur a regulátorů a jejich případný zákaz a delistování z významných burz. Může to být mimořádné riziko i příležitost … . Já v tuto chvíli sleduji/obchoduji jen BTC a XMR, ostatní krypto mne vcelku nezajímá. Zajímavý je ještě BNB, ale jeho cena mi přijde až moc přemrštěná.

Poslední editace 2 let před přes Fantom
spot_img