[Odpolední zprávy] • 105 milionů XRP přesunuto neznámými peněženkami • a další články

4
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítáme vás u dalšího přehledu kryptozpráv:

TRHY

V uplynulých 24 hodinách se cena bitcoinu konsolidovala nad hranicí 20 000 USD a zároveň se ubránila pokusu medvědů stlačit ji zpět pod tuto kýženou úroveň.

V současné době se cena BTC obchoduje na úrovni kolem 20 200 USD, což představuje nárůst o zhruba 0,6 % za posledních 24 hodin. Důležité je všimnout si následného denního uzavření nad důležitou úrovní 20 000 USD.

Medvědi se pokoušeli cenu stlačit pod ni, čímž ji dostali až na 19 730 USD, ale býci byli odhodláni ji bránit a zabránili dalšímu poklesu. Pro kryptoměnu je velmi důležité udržet si cenu nad 20 000 USD, pokud má existovat nějaká šance na posun výše.

Širší trh s kryptoměnami byl během uplynulého dne také relativně klidný. Většina altcoinů až na několik výjimek konsoliduje. Token Ethereum Name Service (ENS) dnes přitom vzrostl o zhruba 11 %. Díky tomu patří k těm nejúspěšnějším. [1]

Technická analýza: Ropa (Brent) – OPEC+ radikálně sníží těžbu ropy, barel za 100 USD?

Kryptoměny, metaverse, NFT

Do Kwon popírá, že by zmražených 40 milionů dolarů v kryptoměnách patřilo jemu

Kontroverzní krypto postava Do Kwon se ve středu ohradil proti zprávám, podle nichž prokurátoři v Jižní Koreji zmrazili desítky milionů dolarů v kryptoměnách, které mu patří.

Místní média na základě odhadů Společného týmu pro vyšetřování finanční kriminality v oblasti cenných papírů jižního okresu Soulu uvedla, že nejnovější zmrazení se týká zhruba 56,2 miliardy wonů (39,9 milionu dolarů) v různých digitálních aktivech včetně bitcoinů.

Kwon tuto zprávu označil za “flex”. Přesné místo pobytu generálního ředitele v současné době není známo a byl vydán zatykač Interpolu s žádostí o jeho zatčení. Do Kwon tvrdí, že se neskrývá, a také odmítl tvrzení Interpolu s tím, že ho lze najít, jak kóduje ve svém obývacím pokoji – ať už je to kdekoli. [2a]

105 milionů XRP přesunuto neznámými peněženkami

Populární krypto tracker Whale Alert, který sleduje velké transakce digitálních měn, ukazuje, že zhruba před 13 hodinami došlo k přesunu obrovského balíku XRP v hodnotě více než 51,4 milionu dolarů. Odesílatel i příjemce jsou zmíněnou sledovací službou označeni jako “neznámé peněženky”.

Před více než 12 hodinami bylo převedeno celkem 105 000 000 XRP, jejichž hodnota byla oceněna na 51 403 328 USD. Zatímco sledovací služba se domnívá, že peněženka, která tento kus XRP odeslala a přijala, je anonymní, údaje z analytického webu Bithump zaměřeného na XRP ukazují, že prostředky byly přesunuty z adresy Binance na účet na burze Bittrex.

Za posledních 24 hodin vykázala XRP mírný nárůst ceny, která se zvýšila o téměř 3 %. Na začátku dnešního dne se tokenu XRP dokonce podařilo dosáhnout lokálního maxima ve výši 0,5 USD. Na této psychologické úrovni se mu však nepodařilo zafixovat. [2b]

Banky, burzy, firmy

Transit Swap hacker uvažuje o vrácení dalších finančních prostředků

Podle čtvrteční zprávy hacker, který se nedávno zapojil do hackerského útoku na Transit Swap, bude zvažovat vrácení dalších prostředků poté, co Transit Swap dokončí první fázi vracení prostředků uživatelům.

Decentralizovaná cross-chain burza Transit Swap byla v neděli napadena hackery a oznámila, že jí byly odcizeny tokeny v hodnotě přibližně 28,9 milionu USD. V pondělí hackeři vrátili 65 % hodnoty ukradených tokenů, což činí přibližně 18,9 milionu USD.

Společnost Transit Swap ve středu oznámila, že všechny ukradené tokeny vrátí zákazníkům ve dvou fázích. V první fázi budou vrácena aktiva, která hackeři vrátili. Ve druhé fázi Transit Swap plánuje vrátit zbývající částku, kterou hackeři ukradli, ale své plány zatím neupřesnil. [3a]

Tři manažeři společnosti Celsius vybrali těsně před bankrotem přes 50 milionů dolarů v kryptoměnách

Podle nedávno zveřejněných soudních dokumentů tři nejvyšší manažeři společnosti Celsius, která se zabývala půjčováním kryptoměn, vybrali v období od května do června 2022, tedy těsně předtím, než společnost zastavila výběry a vyhlásila bankrot, kryptoměny v celkové hodnotě 56,12 milionu dolarů.

Bývalý generální ředitel Alex Mashinsky, bývalý CSO Daniel Leon a CTO Nuke Goldstein údajně odstranili hotovost v tokenech Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), USDC (USDC) a CEL (CEL) z depozitních účtů, jak je podrobně uvedeno ve výpisu z finančních záležitostí předloženém ve středu 5. října pozdě večer.

Podle záznamu více než tucet dalších úředníků, včetně ředitele pro dodržování předpisů Orena Blonsteina, ředitele pro rizika Rodneyho Sunada-Wonga a nastupujícího generálního ředitele Chrise Ferraroa, v tomto období žádné větší výběry neprovádělo. [3b]

CBDC, regulace

CEO jihokorejské Dunamu viní z následků Terra-LUNA slabou regulaci

Rozsáhlé škody způsobené krachem Terra-LUNA lze přičíst špatnému místnímu regulačnímu rámci, uvedl Lee Sir-goo, generální ředitel jihokorejské blockchainové a fintechové společnosti Dunamu Inc. na parlamentním auditu Komise pro finanční služby Národního shromáždění.

Lee předstoupil před zákonodárce na parlamentním zasedání jako svědek zastupující platformu pro obchodování s digitálními aktivy Upbit společnosti Dunamu, největší krypto burzu v Jižní Koreji.

Na otázku zákonodárce vládnoucí strany Yoon Sang-hyuna, zda by burzy měly čelit právním důsledkům za uvedení tokenů, jako je Terra-LUNA, Lee poukázal na regulační nedostatky jako na faktor, který přispěl k následkům krachu Terra-LUNA. Lee však během čtvrtečního osmiminutového sezení s otázkami a odpověďmi podrobnosti o těchto regulačních nedostatcích neuvedl. [4a]

Američtí zákonodárci žádají ministerstvo spravedlnosti o sdílení hodnocení CBDC

Republikánští členové výboru pro finanční služby Sněmovny reprezentantů USA požádali ministerstvo spravedlnosti, aby do deseti dnů poskytlo své hodnocení a legislativní návrhy týkající se digitálního dolaru.

V dopise z 5. října adresovaném generálnímu prokurátorovi USA Merricku Garlandovi požádalo 11 republikánských zákonodárců ministerstvo spravedlnosti o kopii jeho “posouzení, zda by k vydání CBDC byly nutné legislativní změny”, jak to vyžaduje výkonný příkaz prezidenta Joea Bidena o digitálních aktivech vydaný v březnu. Členové Sněmovny reprezentantů tvrdili, že “vhodným místem pro diskusi” o legislativě týkající se digitální měny centrální banky by bylo spíše zákonodárství USA než federální výkonné ministerstvo.

“Výbor Sněmovny reprezentantů pro finanční služby věnoval značný čas a prostředky zkoumání potenciálních rizik i přínosů CBDC,”

– uvádí se v dopise.

“Součástí přezkumu výboru byla i analýza toho, zda má Federální rezervní systém pravomoc vydat CBDC bez schvalovací legislativy. Republikáni z Výboru v našich zásadách CBDC zdůraznili, že Federální rezervní systém nemá zákonnou pravomoc vydat CBDC bez opatření Kongresu.”

[4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img