Odliv prostředků z kryptoměnových fondů dosáhl téměř půl miliardy za 9 týdnů

5
(1)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Kryptoměnové investiční produkty zaznamenaly za posledních devět týdnů kumulativní odliv více než 450 milionů dolarů.

Podle zprávy správce aktiv CoinShares dosáhly odtoky z kryptoměnových burzovně obchodovaných produktů (ETP) za předchozích devět týdnů 455 milionů dolarů. Odtoky z ETP obecně naznačují negativní sentiment vůči kryptoměnám.

Zdroj: twitter.com

Kryptoměnové burzovně obchodované produkty jsou určeny ke sledování cen kryptoměn. Když akcie těchto fondů klesnou pod cílovou cenu, kryptoměny se prodávají, což způsobuje odliv peněz.

V týdnu předcházejícím 18. září došlo k odlivu 54 milionů dolarů – tím se završilo devět týdnů, kdy pouze v jediném týdnu došlo k přílivu. Bitcoin zaznamenal největší odliv ze všech burzovně obchodovaných produktů a byl zodpovědný za 85 % všech odlivů z těchto fondů. V minulém týdnu byly na trhu prodány bitcoiny v hodnotě více než 45 milionů dolarů z ETP.

Odlivy u altcoinů

Záplava prodejů se nevyhnula ani etherovým fondům. Minulý týden zaznamenaly odliv přibližně 5 milionů dolarů.

Navzdory těmto odlivům se minulý týden dařilo několika ETP zastupujícím altcoiny. ETP Solana zaznamenaly čistý příliv 700 000 USD, Cardano získalo 430 000 USD a XRP přidal 130 000 USD.

Společnost CoinShares rovněž poskytla údaje o regionálním původu odlivu krypto ETP. Spojené státy byly zodpovědné za 77 % odlivů, přičemž značný podíl odlivů způsobilo také Německo, Kanada a Švédsko.

Krypto ETP nabízejí investorům s tradičními finančními účty jednodušší způsob, jak investovat do digitálních aktiv. Vydání spotového fondu obchodovaného na burze s bitcoiny však ve Spojených státech narazilo na četné regulační a právní překážky. V březnu Komise pro cenné papíry (SEC) zamítla návrh společnosti VanEck na vytvoření fondu Bitcoin Trust. Dne 11. srpna americký federální odvolací soud rozhodl, že SEC postupovala „svévolně a rozmarně“, když zamítla návrh ETP pro bitcoin od společnosti Grayscale.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img