Odborníci se domnívají, že bitcoin je připraven dosáhnout 100 000 USD

2.7
(3)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Nová zpráva uvádí, že odborníci z krypto sektoru očekávají, že bitcoin během 3 let překročí hranici 100 000 USD.

Prominentní fintech společnost Finder vytvořila panel složený z 53 odborníků, kteří věří, že BTC bude fungovat v krátkodobém i dlouhodobém horizontu. Dle výsledků by investoři měli očekávat, že BTC do konce roku 2025 vyletí na 106 757 USD, tj. 468 % jeho současné ceny.

Srovnání s předpovědí z minulého roku

I když se tato předpověď přiklání k býčímu výhledu, v červenci minulého roku stejný panel odborníků předpokládal, že se bitcoin posune nad hranici 200 000 USD a dosáhne hodnoty 256 000 USD do konce roku 2025.

Tato úprava byla vytvořena aktuální realitou na trhu ovlivněnou kryptozimou a problémy, které sužovaly kryptoprostor, včetně kolapsu tokenu LUNA a debaklu 3AC. Přednášející na univerzitě v Canbeře John Hawkins také uvedl makroekonomické podmínky, jako je míra inflace a zpřísnění rozvahy centrálními bankami.

Cesta ke 100 000 USD

Odborníci se domnívají, že BTC může letos klesnout na 13 000 USD, ale že aktivum pravděpodobně do konce roku dosáhne maximální ceny 35 000 USD. Panel také věří, že BTC uzavře rok 2022 nad 25 473 USD, ale do roku 2030 dosáhne 314 000 USD. Zakladatel Finder Fred Schebesta má však pozitivnější výhled, věří, že BTC letos zaznamená nové historické maximum a dosáhne 75k USD.

„Trh je v současnosti strašný. Technologie se však nezměnila a je stále silná. Bitcoin sleduje pokles jiných částí ekonomiky, ale jsem pevně přesvědčen, že se odrazí.“ 

Většina odborníků věří, že nyní je čas na nákup BTC

Odborníci také poznamenali, že celosvětové zvýšení úrokových sazeb přispívají velkou měrou k současné kryptozimě – asi 70 %. Zároveň věří, že kolaps tokenu LUNA je dalším přispívajícím faktorem (68 %). Rovněž byla zaznamenána vysoká inflace (40 %). Většina panelistů však věří, že kryptozima potrvá do první poloviny roku 2023.

Odborníci dále doporučili investorům, aby nashromáždili více coinů. Na otázku, zda je nyní čas na nákup, 50 % účastníků panelu odpovědělo ano, přičemž 40 % radí investorům, aby drželi svá současná aktiva, a 10 % poznamenalo, že je čas prodat.

Závěr

Kryptoprostor nyní zaznamenal čerstvý, pozitivní výhled a trhy se zotavují z poklesu z předchozího měsíce. BTC za posledních 24 h vzrostl o 7,5 % a obchoduje se za 22 995 USD. Sentimenty vypadají dobře, Crypto FGI vzrostl na 31 z hodnoty 11 v minulém měsíci. BTC Coinbase Premium Index také naznačuje vysoký nákupní tlak na americké institucionální investory.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Rosťa

Je to sranda jak si kryptoměny žijou fed o 0,75procenta a najednou to roste.teď mě zajímá proč. Je to divný buď nastane velkej průser a nebo ne

pietro

Možná proto, že to s tou korelací krypta s akciovým trhem nebude tak horké..

František Hlavsa
Hodnocení článku :
     

Deniso, co tak si ten článek po sobě přečíst? ! 🙁
“nové historické maximum a dosáhne 75 USD.”

Zdeněk

Píše 75k což znamená 75 000. 😄 Co takhle si nejdřív nasadit brýle, než něco čtete 🤣

František Hlavsa

Ne. Bylo to napsané přesně tak. text jsem jen zkopíroval. Jen to pak opravili bez další reakce.

Jožo Koumes

Ano je to tak a opravili to, taky jsem to zíral… Ale pak taky záleží, co je lehčí jestli 75kg zlata nebo 75kg peří 🙂

spot_img