Binance.US čelí hromadné žalobě kvůli prodeji LUNA a UST

4
(2)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Binance.US, sesterská společnost globální burzy kryptoměn Binance, čelí hromadné žalobě investorů za prodej LUNA a TerraUSD (UST).

Skupina investorů podala v pondělí v Severním okrese Kalifornie hromadnou žalobu, v níž tvrdila, že Binance prodala investorům neregistrované cenné papíry ve formě LUNA a UST a svedla je k jejich nákupu.

Žalobu podaly právnické firmy Roche Freedman a Dontzin Nagy & Fleissig jménem několika investorů, kteří přišli o své peníze během nedávného kolapsu spirály LUNA a UST.

Co přesně žaloba říká?

Žaloba tvrdila, že Binance.US není registrována jako broker-dealer ve Spojených státech, a tak jasně porušuje americké zákony o cenných papírech. Žalobci v případu obvinili kryptoburzu z vědomé propagace chybného projektu, do kterého mateřská společnost dříve investovala.

Podání žaloby poukázalo na to, že kryptoburza nejenže podporovala a propagovala bezpečnostní token, ale její mateřská společnost po neúspěchu kryptoměny LUNA uvedla na burzu i druhou verzi LUNA 2.0.

Žaloba také obvinila kryptoburzu z falešné reklamy a poukazovala na jejich tvrzení o podpoře UST fiat, která byla po kolapsu revidována.

Výňatek ze žaloby zní:

„Neschopnost Binance US dodržovat zákony o cenných papírech a její falešné reklamy UST vedly ke katastrofálním následkům pro zákazníky Binance US.“

Žalobci v případu požadovali soudní proces před porotou pro všechna obvinění, která jsou považována za soudně způsobilá.

Kyle Roche, zakladatel Roche Freedman, dříve požádal investory LUNA, aby kontaktovali firmu v případě, že koupili LUNA na některé z předních kryptoburz v USA. Žaloba proti Binance by tedy mohla být první z mnoha.

Závěr

Zatímco investoři v Jižní Koreji podali žalobu na zakladatele projektu LUNA ten samý týden, kdy to vypuklo, poslední případ proti Binance.US je v Americe první. Když se podíváme na dřívější tweet právní firmy zapojené do soudního sporu, další kryptoburzy registrované v USA mohou v blízké budoucnosti čelit podobným soudním sporům.

Právní potíže Binance v USA stále narůstají, protože žaloba přichází v době, kdy SEC již vyšetřuje její ICO BNB z roku 2017.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
David

Kdo je žaloval za to když profitoval???

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: