Obchodníci stahují Ethereum z kryptoburz

4.3
(3)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Za posledních šest měsíců došlo k poklesu množství kryptoměny Ethereum na burzách o 37 %. Pokles začal po přechodu z Proof-of-Work na Proof-of-Stake. Nyní se blíží další zásadní upgrade, který vrátí stakované tokeny zpět na burzy. Je staking ta pravá příčina poklesu, nebo je za odlivem skrytá manipulace s cenou?

Ethereum se označuje jako druhá největší kryptoměna z pohledu tržní kapitalizace. Podle údajů společnosti Santiment její množství na burzách neustále klesá. Změna nastala po Ethereum Merge. Logicky by se tedy dalo soudit, že místo na burzách jsou nyní tokeny uložené ve stakingu a vydělávají. Podle záznamů Beacon Chain je ve stakigu uloženo 16 milionů tokenů Etherea. I když je to slušná suma (při současných cenách se bavíme o 25 miliardách USD), tak to stále představuje pouze 14 % z celkové nabídky.

Shanghai versus London

V srpnu 2021 prošla síť Etherea hard forkem London. Zavedený EIP-1559 (Ethereum Improvement Proposal) se pokouší řešit deflační problém sítě. Poplatky za jednotlivé transakce jdou přímo do sítě, kde jsou páleny. Do současnosti došlo ke spálení více než 2,9 milionu tokenů. I to přispívá ke snižování objemu. Oproti tomu hard fork Shanghai umožní validátorům stáhnout své držby z Beacon Chain. Více než 16 milionů tokenů se tak postupně stane likvidní.

Závěr

Bitcoin má jasně omezené celkové množství na 21 milionů tokenů. Ethereum tento limit nemá. Pouze má omezenou roční zásobu 18 milionů tokenů. Díky pálení se daří množství částečně regulovat a část také teče do stakingu. Podle množství se ale nezdá, že by to byl jediný důvod poklesu objemu na burzách. Jaký názor máte vy?

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Rrrrr
Hodnocení článku :
     

Teda, taková ostuda, plést si tržní kapitalizaci s vklady na burzách.

spot_img