Obchodní konsenzus může být hlavní výzvou pro blockchain

2
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Dr. Ali Loveys říká, že největší výzva v blockchainovém prostoru není o technologii, ale spíše o stanovení správné obchodní hodnoty.

Ali Loveys ve své přednášce poznamenal, že největší výzvou v blockchainovém prostoru není technologie samotná, ale spíše to, zda obchodní model nebo dané hodnoty dávají smysl, nebo ne.

Ali Loveys, vedoucí oddělení ochrany osobních údajů v ConsenSys Health, má více než 30 let zkušeností s technologickou strategií, adopcí a optimalizací ve zdravotnictví. Na základě své dlouholeté praxe se tedy vyjádřil takto:

“Výzvy jsou vždy méně o technologii, než o obchodní hodnotě a lidech, kteří mají zájem o použití nebo jsou vůči ní rezistentní […] Nepřišel jsem prodat blockchain, přišel jsem mluvit o obchodní záležitosti tak, abychom se mohli posunout kupředu.“

Loveys dále zdůraznil:

„Protože to, co je cenné pro jednu osobu, může mít v daném ekosystému pro někoho jiného úplně jinou hodnotu. Jak tedy hodnotíme hodnoty v ekosystému.“

Dr. Loveys věří, že pokud obchodní hodnota nedává smysl, je pro technologii těžké posunout se kupředu.

„Odpovědná ekonomika dat“

Diskuse se dotkla také nového ekonomického modelu nazvaného „odpovědná ekonomika dat“. Podle dalšího mluvčího, Dawna Songa, generálního ředitele Oasis Labs, tento model využívá blockchain, který umožňuje využití dat ve všech doménách a přitom zachovává soukromí. Konkrétně klade důraz na využití dat ve zdravotnictví, což je nejcitlivějším tématem co se týče soukromí

Názory podpořila i profesorka na Katedře elektrotechniky a informatiky na UC Berkeley a poznamenala, že nalezení správného obchodního modelu je zásadní, abychom se mohli pomocí nových technologií posunout vpřed.

Závěr

Blockchain je rozhodně velmi užitečným systémem. Jeho využití je široké, nicméně rozšíření této technologie nezávisí pouze na technologických možnostech, ale především na ochotě organizací tuto technologii přijmout a dále na jejich strategii a kreativitě při možnostech využití.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img