Nvidia uvádí rekordní výdělky a tvrdí, že je „těžké určit“ dopad kryptoměn

4
(5)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Navzdory prudkému nárůstu trhu s kryptoměnami se Nvidia domnívá, že její rekordní výdělky v prvním čtvrtletí jsou výsledkem vysoké poptávky ze strany herního průmyslu.

Společnost Nvidia, přední výrobce grafických procesorů a GPU, oznámila rekordní výdělky za Q1 2021. Společnost však bagatelizovala roli trhu s kryptoměnami při vyhodnocování svého působivého výkonu a to především tím, že přisuzuje poptávku po svých produktech spíše hráčům.

Firma vykázala 84% nárůst tržeb navzdory celosvětovému nedostatku čipů předvedla vskutku působivý výkon.

Tržby a výnosy společnosti Nvidia předčily očekávání na Wall Street, kde vykázaly výnosy 5,66 miliardy USD a výnosy 3,66 USD za akcii poté, co experti předpovídali výdělky 3,28 USD za akcii a výnosy 5,41 miliardy USD.

Hráči vs. těžaři

Nvidia tvrdí, že poptávka ze sektoru videoher se za posledních 12 měsíců více než zdvojnásobila, což vedlo k meziročnímu nárůstu o 106 %, což v řeči čísel zase vedlo k nárůstu výdělku o 2,76 miliardy USD. Finanční ředitelka Colette Kress zdůraznila rostoucí poptávku po spotřebitelských grafických kartách GeForce od hráčů a studentů.

Jejich grafický segment představoval tržby 3,45 miliardy USD s nárůstem o 81 %. Nvidia však odhaduje, že poptávka od těžařů kryptoměn představovala tržby za pouhých 155 milionů dolarů.

Společnost nedávno přijala opatření, kterým se snažila odradit těžaře od nákupu svých GPU počátkem letošního roku přidáním softwaru, který omezuje hashovací schopnosti jejích jednotek GTX RTX 3060.

Zatímco firma poznamenala, že těžaři kryptoměn měli pozitivní dopad na poptávku po GPU, Nvidia uvedla, že je těžké určit, do jaké míry lze tržby připsat tomuto sektoru.

Výkonný ředitel společnosti Nvidia Jensen Huang předpověděl, že připravované CMP čipy  – specializované jednotky zaměřené na těžbu kryptoměny – pomohou zmírnit problém s poklesem poptávky po těžbě na běžných GPU.

“CMP přináší lepší výnosy a jejich produkce nezbavuje dodávky GeForce. Chrání tedy dodávky pro hráče.“

Několikaleté soudní spory

Na společnost Nvidia byla v minulých letech podána žaloba, která obviňovala firmu ze zavádějících finančních zpráv ohledně těžby kryptoměn, což mělo akcionáře ubezpečit, že po zklidnění poptávky těžařů po grafických kartách mánie kolem nedostatku ustane. Nvidia tento případ vyhrála v březnu tohoto roku.

Závěr

Navzdory svému působivému výkonu společnost Nvidia očekává, že její nedávné problémy s dodávkami budou pokračovat i v příštích měsících, přičemž předpovídá nedostatek GPU během druhé poloviny roku.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img