NSA odhalila plány na vytvoření kvantově odolné kryptoměny – k čemu bude sloužit?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bitcoin konsoliduje • Počet aktivních bitcoinových adres dosáhl 2letého maxima • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin za poslední dva týdny...

[Večerní souhrn článků] • Americké ministerstvo spravedlnosti obvinilo tři osoby z útoku na Twitter • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Americká národní bezpečnostní agentura (NSA) přechází ze sledování kryptoměn k  jejich vytváření. Agentura vyvíjí „kvantově odolnou kryptoměnu“.

Kvantové počítače jako nepřítel kryptoměn

Výpočty, které dokáží moderní kvantové počítače, se nacházejí stále v rané fázi vývoje. Mají však potenciál neutralizovat kód kryptoměny. U výpočtů by teoreticky mohlo lehce dojít k dešifrování celého kódu, což je základem pro digitální měny.

Ředitelka úseku NSA Cybersecurity, Anne Neuberger, zveřejnila tyto informace včera během 10. výročí summitu o kyberbezpečnosti, který se konal v americkém Washingtonu DC.

NSA a Snowden

Edvard Snowden, který v minulosti vynesl informace o masivním celosvětovém sledování telefonů a elektronické komunikace ze strany NSA, upozornil v roce 2018, že tento úřad touží po sledování bitcoinových transakcí.

„Bitcoin je prioritou číslo 1 mezi kryptoměnami a podle uniklých dokumentů NSA údajně sledovala hesla uživatelů Bitcoinu, aktivitu a zařízení na internetu.“

NSA mohla tyto úniky dokumentů mystifikovat. Někteří lidé si myslí, že vláda Spojených států amerických je právě oním Satoshi Nakamotem, který (která, kteří?) stojí za vznikem Bitcoinu, který potřebovala pro provádění transakcí inkognito.

NSA a velký bratr

Neuberger uvedla, že se kyberbezpečností inspirovala díky aktivitám Severní Korei. Severokorejští agenti ukradli podle OSN na kryptoburzách a kryptoinstitucích téměř 2 miliardy dolarů.

Ředitelka pro kyberbezpečnost plánuje na 1. října projekt prevence hrozeb pro národní bezpečnosti systémy. Nová kvantově odolná kryptoměna by v tomto plánu mohla hrát zásadní roli.

Tip: Přežije Bitcoin nástup kvantových počítačů?

Závěr

Nová kryptoměna vytvořená už jako odolná před superpočítači by nakonec mohla sloužit jako nástroj pro sledování ve stylu velkého bratra… Jaký záměr s kvantově odolnou kryptoměnou ale ve skutečnosti NSA má, to nemůžeme s určitostí předpovědět. Jaký je váš názor?

Co číst dále

[Zprávy] • Apple: Bitcoin je zajímavý • Binance vydá nový stablecoin, BUSD • a další novinky dne

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdrojccn.com

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře