Nový starosta New Yorku chce, aby školy učily o bitcoinu a blockchainu

3
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Eric Adams, nově zvolený starosta New Yorku zdvojnásobil svou podporu kryptoměn tím, že naznačil, že by děti měly studovat blockchainovou technologii a digitální aktiva ve školách.

Jako globální centrum inovací musí Big Apple otevřít svou náruč bitcoinům a technologiím kryptoměn, dodal politik.

Eric Adams: Krypto je budoucnost a děti by se o tom měly učit

V nedávném rozhovoru pro CNN bývalý policista a nový starosta New Yorku Eric Adams popsal bitcoiny a alternativní coiny jako „nový způsob placení za zboží a služby na celém světě“. Úřady by proto měly přidat nové školní předměty, které umožní mladším generacím studovat kryptoměny a jejich základní technologie.

“Musíme otevřít naše školy, abychom vyučovali technologii, abychom učili tento nový způsob myšlení, pokud jde o placení za zboží a služby.”

Adams litoval, že New York v nedávné minulosti ztratil svůj pohled a domníval se, že „ničíme impéria každý den“ namísto pokroku. Přesto chválil megapolis jako „centrum inovací“, kde vědci pracují na samořídících autech, vývoji dronů, kybernetické bezpečnosti a dalších. Digitální aktiva jsou další technologickou inovací, kterou musí mladí lidé přijmout, dodal.

Politik také naznačil, že jeho administrativa by mohla umožnit místním podnikům přijímat bitcoiny a další digitální aktiva jako způsob platby. Iniciativa však bude předem důkladně prozkoumána:

“Podíváme se na to a budeme opatrně našlapovat, dáme to do pořádku.”

Starostové přijímají bitcoiny

Po svém zvolení minulý týden Adams oznámil, že přijme své první tři výplaty v bitcoinech. Slíbil také, že z New Yorku udělá „centrum kryptoměnového průmyslu a dalších rychle rostoucích, inovativních odvětví“.

Kromě vzrušení mezi kryptokomunitou se jeho prohlášení setkalo s určitou kritikou. Například americký ekonom a profesor na Harvardské univerzitě Jason Furman to označil za špatné investiční rozhodnutí, které nepřinese ekonomické výhody pro Big Apple.

Starosta reagoval rychle a řekl, že jde o osobní rozhodnutí. Po ztrátě tisíců dolarů při krachu akciového trhu v minulosti Adams poznamenal, že bitcoin je stejně volatilní jako některé další investice:

“On má svou analýzu, já mám svou,”

Stojí za zmínku, že na jihu na Floridě starosta Miami Francis Suarez již slíbil, že svůj příští plat bude dostávat v primární kryptoměně místo dolaru. Stal se tak prvním americkým politikem, který učinil takový krok.

Závěr

Vypadá to, že hlavní americké metropole budou soutěžit nejen na ekonomické úrovni, ale také v přijímání digitálních aktiv, protože oba starostové slíbili, že promění svá města v centra kryptoměn.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img