08.11.21 Technická analýza BTC/USD – již poslední krok od ATH

4.5
(11)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin (BTC) má za sebou další definitivní konec týdne. A hned, jak týdenní svíce zavřela, vstup do nového týdne začal dynamickým cenovým růstem. Jak jsem říkal v nedělní video analýze, bylo logické předpokládat, že se tento týden vrátí na trh dynamika. Dočkali jsme se, takže uvidíme, jak vysoko se trh nakonec vyškrábe. Bitcoin dominance začala samozřejmě stoupat, takže altcoiny mohou mít cenový postup střídmější.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Jak máme ve zvyku, prvně se podíváme na týdenní graf BTC. Bitcoin dle týdenního grafu jednoznačně ukončuje konsolidaci, která probíhala kolem 61 000 USD. Close svíce z minulého týdnu byla v podstatě odrazová. Tržní účastníci dlouho nečekali, jakmile se týden ukončil, začal cenový růst. Bylo to vážně rychlé.

BTC

Co se týká ovšem objemů, ty jsou velmi průměrné. Na CME s futures je ta situace v tomto ohledu stejná. Na CME máme i menší gap, který by mohl být též problém. Zásadní každopádně bude pro další vývoj zavírací podoba svíce z aktuálního týdne. Kromě price action potřebujeme vidět, že objemy stouply. Jestli nahoru nepůjdou, a to ani na CME, je to samozřejmě problém.

Co se týká rezistencí, mezi překážky lze považovat knot Doji, které se před pár týdny vytvořilo. Což je tedy dosavadní ATH. Lze ovšem vnímat jako rezistenci úroveň 127 % na Fibonacciho posloupnosti. To odpovídá ceně 74 700 USD. Relativně blízko je i roční pivotová úroveň R4. To zase odpovídá 80 000 USD.

Jestli má Bitcoin skutečně sílu pokračovat v bull trendu, v blízkosti těchto úrovní může dojít k zastavení expanze a konsolidaci. Poslední třetí rezistencí je úroveň 161 % na Fibonacciho posloupnosti. Což odpovídá 87 200 USD. Těch potenciálních rezistencí je tedy dost, ale jedná se pouze o matematicky vykalkulované hladiny.

Indikátory

Týdenní RSI útočí na 70 bodů, což je dobrá zpráva. Uvidíme, zda se trh dostane nad hraniční úroveň. Pokud zde i zůstane, jedná se o silný býčí signál. Dle MACD postup trhu postupně sílí.

Závěrem

Bitcoin začíná zase něco dělat a zdá se, že bull run bude pokračovat. Stačí malý krok a dynamika zase může jít nahoru. Je dobré ale nepropadat slepé euforii a sledovat i ostatní trhy, které tomu mohou hodit vidle. Nicméně z měnového hlediska je zatím vše asi ok, protože se centrální banky vesměs moc nemají k restriktivní politice, jako to udělala minulý týden Česká národní banka.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 11

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
22 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
kubik

Jak jsem psal u minuleho clanku o bitcoinu,tak jsem se dival jeste na etherum,to by mohlo v dohledne dobe jit k 4900,a to je uz kousek od 5t
tak si myslim ze to 5t da

LHTS
Hodnocení článku :
     

Musim pochvalit za skvely odhad dynamiky trhu (spise se tedy klonim, ze Jaroslav odhadoval opacny smer, ale i tak skvely cit pro trh). Pro obchodniky BTC / altcoin pary dulezity moment. Jestli mohu pridat svuj “odhad”, tak je to dalsi zastavka (rezistence) kolem 70tis. dolaru tento tyden.

VlastaKop

Jarda na závěr napsal: Bitcoin začíná zase něco dělat a zdá se, že bull run bude pokračovat. Stačí malý krok a dynamika zase může jít nahoru. Co dodat? BTC se dostal k ATH, ale nyní je třeba sledovat reakce, zatím nevypadají nějak agresivně a nejsou ani nadprůměrné objemy, takže nemastný neslaný a může to skončit tak nebo onak.

LHTS

ja spise reagoval na to, co rikal v nedelnim streamu. (pred tim nez vedel, ze se to v noci dynamicky pohnulo o skoro 5tis. nahoru.

Poslední editace 2 let před přes LHTS
LHTS

ja spise reagoval na to, co rikal v nedelnim streamu. (pred tim nez vedel, ze se to v noci dynamicky pohnulo o skoro 5tis. nahoru. 

VlastaKop

Dobře no, ale ono těžko předvídat, dokud nevidíš skutečně tu reakci na těch důležitých úrovních. Trh se prostě chová většinu času nejednoznačně, a občas dojde k divokým pohybům, který málokdo očekává, nebo pokud má štěstí tak je i chytne, jen musí v téhle hře vydržet dlouhodobě, aby mohl vydělávat. Ale Jarda může bejt dobrej indikátor, trh se opravdu snaží lidi přesvědčit o opaku než se pak stane 🙂

LHTS

IMHO, zkousel nekdo obchodovat pres toto ?
https://kryptomagazin.cz/aktualni-cena-bitcoinu-zivy-graf/

VlastaKop

Je to graf z burzy Bitstamp, pokud ti vyhovuje, ale zrovna tak můžeš vzít graf Coinbase, či Binance, či agregovaný graf.

LHTS

neni to jenom graf, kdyz sjedes nize, je tam budik, ktery ti radi jestli mas koupit rychle nebo pomalu na zaklade technicke analyzy.

VlastaKop

Jo už to vidím 🙂 Technical Analysis for BTCUSD a Social sentiment for BTC, nevím chce si to vysledovat, ale zběžně samo o sobě to není samospasitelný. Pro daytrading asi těžko použitelný, ale na delší časové rámce asi už jde použít. Zrovna tak si ale můžeš vzít jakýkoliv tech. indikátor např. RSI a klouzavé průměry ti udělají podobnou službu. Jednodenní tachometr ukazuje strong buy 🙂

LHTS

tak zrovna vcera se ten budik trefil. 🙂 Jsme na novem ATH. Ja jsem si to take myslel, ale od the doby, co jsem se spalil na trhu ETH/USDT obchoduju nyni radeji BTC pary v “predpokladanem” bull runu.

arnostbouzek CZ
Hodnocení článku :
     

Ahoj Jardo, děkuji za TA moc hezky rozepsano. Dnes když jsem byl v praci na nočni jsem sledoval pěkny odraz BTC, jen ty objemy jak na ně neustale upozorňuješ sice začinají stoupat ale žádná sláva to neni. U těch 67k by mohlo dojít k velkému zamítnutí.

VlastaKop

Buď dojde k ráznějšímu zamítnutí nebo se to bude plácat v menším range. Kde brát pak strop je otázka, protože tam cena BTC ještě nebyla 🙂 Aby to byl validní průraz ATH musela by se cena dostat výš pak možná otestovat znovu těch 67k, ale uvidíme.

Toncr
Hodnocení článku :
     

To je ale alibista. Ve videu plba huba kecu ze se uz kurz do zavreni tydne nikam neposune. Proste neni nad to udelat opak nez Jarda kaze 🙂 .

VlastaKop

Ono je vidět, že čekají, že tu exponenciálu bude hnát retail, stále to velcí kluci zkouší a posouvají k ATH, až jím to třeba vyjde, ohledně toho inflace stále je a peníze lidi mají. Stačí aby o tom začala psát masmédia a třeba se to zlomí. Po půlnoci našeho času je na grafu krásně vidět, jak se to rozhodli vypumpovat za relativně pěkných objemů, a vlastně doteď drží nahoře příkupy, včas kdy by hrozila trošku větší korekce.

Jan

Tvl, Petr2 umřel na infarkt? Ani jeden komentář?

Lukas22

Nevravel ze ide na chatu s dvoma dcerenkami 18+ ? A zrovna ked sa nad kryptotrhom lame chlieb.

VlastaKop

Třeba se ani ještě neláme, stále je trh v range, sice v horním okraji, ale prorazit se mu nechce, ale nakonec se to povést může. Schválně jestli půjde ještě pod 65k vyhodit stoplosy 🙂 ? Aby to nebylo tak jednoduchý, tak možná jo.

Evžen
Hodnocení článku :
     

Jak jsem říkal, rozjeli jsme 3 vlnu v 5. Ath nebude velký problém a jedeme up na 90000.

Mikael613

Podľa čoho koho? 3.faza? Na cointelegraphe, tradingview aj na YouTube som to ešte pozeral ideme krásne podľa eliota a tam presne ukazovali kolko rastov bolo a ze ideme do 4.poslednej rasovej vlny

Evžen

Jaká 4.rustova vlna ? Jedeme od 29000 5. Vlnu. A ta má 5.vln. 1.vlna vrchol 52000, 2.vlna korekční 40000. A nyní jsme ve třetí vlně v konečné 5.vlně.

Mikael613

Preto sa pýtam lebo na vzorové systémy a metódy vývoja trhu nie som expert len vravím kde som videl o tom hovoriť ako ukazali 5x rast medzi tým korekcie akumulacie a ze posledný rast nás caka… Ja si len niečo kupujem a odpredávam podľa targetu mne nevadí ani rast ani pokles 🙂

spot_img