Novogratz: Ethereum překonává Bitcoin

5
(9)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Generální ředitel společnosti Galaxy Digital, Mike Novogratz v nedávném rozhovoru prohlásil, že Ethereum překonává Bitcoin, protože je více než jen zajištění proti inflaci. U ETH se jedná o technologickou sázku. Co dalšího Novogratz prohlásil?

Novogratz: Bitcoin zaostává za Ethereem

Mike Novogratz před nedávnem poskytl rozhovor pro CNBC, kde tento zkušený investor hovořil o Ethereu a Bitcoinu. Prohlásil, že největší kryptoměna světa má omezené případy užití, jelikož se primárně používá jako zajištění proti rostoucí inflaci.

V rozhovoru Novogratz uvedl, že síť Etherea umožňuje nasazení chytrých kontraktů a tvorbu decentralizovaných aplikací. Dle jeho slov se jedná o programovatelnou blockchainovou síť, která nachází využití v několika oblastech včetně DeFi a NFT. Novogratz uvedl:

„Proto vidíte, že Ethereum skutečně překonává bitcoiny. Lidé vidí Ethereum jako technologickou sázku a bitcoin jako znehodnocení sázek na fiat měny.“

Mike Novogratz se v rozhovoru také věnoval nedávnému poklesu kryptoměn. Dle jeho slov cena bitcoinu nemůže klesnout pod 40 000 amerických dolarů, jelikož instituce a některé země si již uvědomily potenciál tohoto digitálního aktiva. Prohlásil:

“Lidé se probudili, že krypto je třída aktiv a že bitcoin je součástí portfolia kryptoměn.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 47 293 USD dle KMC. Cena ETH se pohybuje okolo 3 966 USD.

Závěr

Generální ředitel společnosti Galaxy Digital se zapojil mezi další významné osobnosti, které věří Ethereu více než Bitcoinu. Myšlenku například podporují analytici Goldman Sachs či Mark Cuban. Co si o tom myslíte vy? Celý videorozhovor Mika Novogratze pro zpravodajský portál CNBC si můžete zkouknout pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se připojit do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Zdroje:

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: