Nově pošlete BTC či LTC i přes WhatsApp – Je toto cesta k všeobecné adopci kryptoměn?

0
whatsapp

Uživatelé populární chatovací aplikace WhatsApp mohou nyní posílat a přijímat Bitcoin (BTC) a Litecoin (LTC) díky nové verzi bota Lite.Im.

S koncem „kryptozimy“ se probouzí kryptoměnový průmysl a společně s ním se také rozšiřují oblasti, ve kterých se začínají kryptoměny stále více prosazovat. Nově budeme moci digitální měny využít v jedné z nejoblíbenějších a nerozšířenějších chatovacích aplikací.

Poslání Bitcoinu přes WhatsApp

V tweetu z 19. května 2019 tým Zulu Republic oznámil, že jimi vyvíjená platforma Lite.Im nově nabízí jednoduchý způsob odesílání a přijímání Bitcoinu a Litecoinu přes WhatsApp.

Uživatelům, kteří mají zájem posílat či přijímat kryptoměny prostřednictvím nového bota pro WhatsApp, stačí si jej pouze nainstalovat a nastavit podle pokynů na obrazovce. V současné době bot nabízí dvě jazykové mutace – angličtinu a španělštinu – a krom BTC, LTC a ETH umožňuje odesílat a přijímat i nativní token Zulu Republic – ZTX.

Ukázka rozhraní Lite.im

Snadnější provádění kryptoměnových transakcí

Kryptoměnové firmy a startupy dělají vše, co je v jejich silách, aby se všeobecná adopce kryptoměn stále více a více rozšiřovala. Některé společnosti jdou ještě dále a zavádějí kryptoměnové transakce prostřednictvím běžných SMS zpráv. Tato možnost je mnohem jednodušší pro všechny, kteří si s technikou a různými aplikacemi zas tak moc netykají.

Například již v únoru letošního roku ohlásila kryptoměnová peněženka Wuabit plány na spuštění kryptoměnových operací na WhatsAppu, Viberu, Telegramu či pomocí SMS zpráv.

Začátkem letošního toku byl spuštěn bot Lite.Im pro Facebook Messenger, Telegram a též pro SMS. Lidé ze Zulu Republic jsou přesvědčeni, že platformy pro zasílání zpráv jsou naprosto klíčové pro co nejširší přijetí kryptoměn. Mobilní kryptoměnové transakce v oblastech třetího světa, jako je Afrika a Asie, umožňují mnoha lidem bez bankovního účtu přístup ke globálnímu finančnímu systému, online platbám a otevírají jim nové možnosti a příležitosti. Pro dokreslení potenciálu přidávám, že samotná aplikace WhatsApp má více než 1,5 miliardy uživatelů prakticky ve všech koutech světa.

Mohlo by vás zajímat: Facebook nabírá blockchainové specialisty do svého startupu!

Závěr

Možnost posílat Bitcoiny přes WhatsApp je velmi pozitivní zpráva a podobně jako tým Zulu Republic i já věřím, že sociální sítě sehrají důležitou roli v globálním přijetí kryptoměn.

A co si o bitcoinových transakcích založených na sociálních médiích či SMS zprávách myslíte vy? Dejte nám vědět v komentářích.

Co číst dále?

[Tech news] – Bývalý inženýr z Apple může způsobit mobilní revoluci • Robotický pes od Sony je k sežrání, nebo ne?

Zdroje:
investinblockchain.com
bitcoinist.com
ethereumworldnews.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na