Norsko se díky obnovitelným energiím stalo pro těžaře atraktivní destinací

5
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Výzkumná společnost Arcane Research před nedávnem zveřejnila zprávu, ve které se věnuje těžbě bitcoinu v severském Norsku. Co vše nalezneme ve studii Arcane?

Těžba bitcoinu v Norsku

V minulém roce se ekologie těžby bitcoinu velmi důkladně probírala v rámci zákazu kryptoměn v Číně a Muskových komentářů na adresu PoW těžby. Společnost Arcane Research před pár dny vydala zprávu, ve které se věnuje těžbě bitcoinu v Norsku.

„Těžaři bitcoinu mají v Norsku velké zastoupení, vezmeme-li v úvahu malou geografickou velikost země a malou populaci.“

Norsko v současné době produkuje necelé 1 % celosvětového hash rate, ale je zcela poháněn obnovitelnými zdroji energie. Vzhledem k malé geografii země a malému počtu obyvatel se jedná o vysoké procento.

Těžaři vyhledávají Norsko z důvodů politické stability, přívětivých regulačních podmínek a snížené daně z elektřiny těžařům kryptoměn. Náklady na energie jsou jedny z nejlevnějších v celé Evropě hlavně díky obnovitelné energii.

„Průmyslu se skládá z několika místních obyvatel a několika velkých mezinárodních společností. Mezi místní hráče patří Kryptovault a Arcane Green Data, zatímco Northern Data, Bitdeer, Bitzero a COWA patří mezi větší globální společnosti.“

Ve zprávě autor také uvádí, že čím severněji, tím levnější elektřina je. Globálním lídrem těžby kryptoměn jsou v současné době Spojené státy americké. Kanada se také stala oblíbenou destinací.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 43 635 USD dle KMC.

Závěr

V posledních několika měsících se těžba stala hledáčkem mnoha ekologů a dalších organizací. Před nedávnem se v EU dokonce hlasovalo o zákazu PoW těžby. Těžba kryptoměn je však více zelenější, než se zdá. Na celou studii výzkumné společnosti Arcane Research o těžbě bitcoinu v Norsku se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte nám napsat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img