[Nepotvrzeno] Alibaba vytvořila vlastní mining platformu

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Disclaimer/ Alibaba zprávy v tomto článku ještě oficiálně nepotvrdila

Šéf čínské firmy Alibaba patří mezi nejzajímavější lidi na světě. Potom, co ho jako jediného ze 42 zájemců nepřijali do místního fastfoodu KFC, rozběhl úspěšnou multi-miliardovou společnost. 

Kryptoměny však vždy bral s rezervou. Až minulý měsíc naznačil, že společnost s nimi začne pracovat.

„Nemyslím, že jsme na to úplně připravení.“ řekl Jack a zároveň dodal, že firma bude svoje zdroje soustředit na fintechové inovace. „Bitcoin není pro mne.“

Zpráva, že Alibaba vytvořila mining platfomu je tedy absolutní bomba. Zatím však nebyla oficiálně potvrzená, neberte ji na 100%.

Alibaba je zatím velmi opatrná

Tyto super-čerstvé novinky na západě poprvé publikoval cnLedger a později se zprávy objevily naznačené i v osobní zprávě od Tenchetu. Podle ní je Alibaba se svojí novou virtuální P2P platformou velmi opatrná a uživatelé zatím ani nemohou vytáhnout své vytěžené coiny. Pro výběr slouží převod peněz na bankovní účet pomocí služby AliPay.

Načasování je opravdu skvělé. Čína totiž právě zakročila proti lokálním krypto směnárnám a život ztrpčuje i velkým těžebním firmám. Právě ty i čtyři měsíce po uzavření Číny hýbu trhem s kryptoměnami.

Společnost Bitmain proto hledá útočiště ve Švýcarsku a další těžaři se poohlížejí po studené Kanadě.

Přeložila Denisa Falta z originálu z SK webu.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: