Německá banka spustila digitální euro na blockchainu Stellar (XLM)

4
bankovky, euro
Zdroj: Pixabay.com

Jedna z nejstarších evropských bank Bankhaus von der Heydt (BVDH) zahájila EURB. Na blockchainu XLM stojící, 100% kryté, digitální euro vytvořené bankou je dnes již realitou.

Banka BVDH spustila digitální euro

EURB je plně regulován a 100% krytý eury, což bankám a institucionálním investorům umožňuje používat kryptoměnu bez vystavení riziku (neregulované) protistrany. Německý Bankhaus von der Heydt tvrdí, že je tento token prvním svého druhu. Jsme svědky zrodu nové třídy stablecoinů v Evropě – vydávaných bankovními instituty.

Digitální euro EURB bylo spuštěno 10. prosince na platformě kryptoměny Stellar. Token byl vyvinut ve spolupráci s poskytovatelem tokenizace a technologie pro správu digitálních aktiv – Bitbond.

Kdo bude mít přístup k regulovanému stablecoinu?

Je třeba zmínit, že EURB je 100% podložen eurem a plně regulovaným finančním produktem. Nebude s ním běžně obchodováno na burzách, ale spíše jde o technologii pro mezinárodní transakce. Zákazník, který chce získat digitální euro, provede vklad fiat měny na účtu úschovy u BVDH, kterým spustí vydání EURB.

Celá platforma je dle očekávání centralizovaná a má tedy daleko k původní myšlence, která stála u zrodu Bitcoinu a dalších kryptoměn. Banka bude mít plnou kontrolu nad svou digitální měnou, včetně možností, jako je mintování a pálení tokenů.

Společnost BVDH, která byla založena v roce 1754, se tradičně zaměřuje na institucionální klienty v transakcích souvisejících se sekuritizací. Rozhodnutí, použít Stellar a Bitbond, bylo učiněno po téměř roce zkoumání technologie distribuované účetní knihy. Generální ředitel BVDH Philipp Doppelhammer vysvětlil:

„Byli jsme přitahováni k Bitbondu a Stellaru kvůli snadnosti vydávání a správy aktiv v síti.“

Přeshraniční transakce pro obchodní zákazníky společnosti SatoshiPay se stanou prvními, kdo nový stablecoin použil.

Závěr

Je to zřejmě poprvé, kdy byl nějakou bankou vytvořen stablecoin podložený eurem. Zakladatel a generální ředitel společnosti Bitbond, která s tokenem bance BVDH pomáhala, Radoslav Albrecht k tomu uvedl, že stablecoiny jako Tether či USDC nejsou pro banky schůdné. Uvedl, že banky „dávají přednost práci se stablecoiny vydávanými bankami, a totéž platí pro institucionální investory.“

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře