“Nemám ani zdaleka tolik” – CZ popírá, že hodnota jeho majetku je vyšší než 28 miliard

4.7
(3)

Výkonný ředitel společnosti Binance Changpeng Zhao, v kryptoměnové komunitě známý jako CZ, se na Twitteru rozhodl vyvrátit odhady kolem svého jmění. Dle jeho slov jsou čísla chybná a jeho čisté jmění se ani zdaleka neblíží částce, kterou uvádějí mainstreamová média.

Přestože společnost Binance nezveřejňuje své roční příjmy a jaký podíl CZ v burze má, agentura Bloomberg zveřejnila, že hodnota jeho jmění činí 28,2 miliard dolarů. Zařadila jej tak na 3. místo mezi 25 největších finančních miliardářů na světě.

Jak bohatý CZ tedy je?

Generální ředitel společnosti Binance tvrdí, že jeho jmění má mnohem menší hodnotu, než jakou odhadla agentura Bloomberg. Ve svém tweetu z 27. dubna CZ upozornil, že v nejnovějším seznamu bohatých, který sestavila agentura Bloomberg, jsou údaje o jeho kryptoměnovém jmění dosti nepřesné.

Podle tohoto seznamu činí čisté jmění šéfa Binance neuvěřitelných 28,2 miliardy dolarů. To jej řadí na třetí místo nejbohatších finančních miliardářů na světě. Agentura Bloomberg rovněž odhadla roční příjmy společnosti Binance na přibližně 12 miliard dolarů. CZ k tomu na Twitteru napsal:

Čísla jsou špatně. Nemám ani zdaleka tolik. Nevím, proč to dělají.

V jednom z dalších tweetu pak uvedl, že je jen “malým brambůrkem v malém (ale rostoucím) odvětví”. K upřesnění došlo poté, co jeden z uživatelů Twitteru naznačil, že zakladatel Binance je bohatší než Elon Musk a Vladimir Putin.

Zhaova stoupající hvězda

CZ začal ve větší míře pronikat do zpráv v loni v listopadu během krachu burzy FTX vedené Samem Bankmanem-Friedem. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení CZ ve svém posledním tweetu objasnil, že nyní zaniklou FTX nikdy nepovažoval za svého konkurenta. Naopak se těší z každé dobře vedené burzy, které do kryptoměnového průmyslu vstoupí.

Po implozi FTX se Zhao stal jedou z nejvýznamnějších osobností kryptosvěta. Podnikání burzy Binance nyní, s obrovským náskokem, výrazně převyšuje všechny ostatní burzy digitálních aktiv.

Není to poprvé, co Zhao upozorňuje na nepřesnosti ve zpravodajství mainstreamových médií. Generální ředitel již dříve označil články publikované časopisy Forbes nebo Bloomberg za články vyvolávající FUD (strach, nejistotu či pochybnosti).

Závěr

Společnost Binance (včetně jejího generálního ředitele) v současné době čelí žalobě ze strany Komise pro obchodování s komoditními futures. Ta je viní z porušování zákonů o derivátech a nabízení služeb Američanům v rozporu se zákonem, nerespektování nařízeních KYC a AML a také manipulace s trhem.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Kone
Hodnocení článku :
     

Neřekl, že nemá zdaleka tolik. Řekl, že se ta částka zdaleka nepřibližuje k jeho jmění… Takže buď má mnohem méně, nebi mnohem více…

Bitcoin Cash to the moon Make Litecoin great again

Stačí se podívat na tržní kapitalizaci jeho shitcoinu… špatně na tom ten šizuňk nebude!

spot_img