Největší dánská banka nebude do kryptoprostoru zasahovat

0
zdroj:pixabay.com

Danske Bank, největší banka v Dánsku, zveřejnila své oficiální stanovisko ke kryptoměnám 17. června, kdy přinesla čtyřbodové oznámení popisující důvody opatrnosti při obchodování s digitálními aktivy.

Zatímco banka naléhala na uživatele, aby postupovali opatrně, přestala s praktickým postojem proti kryptoměnám. Banka uvedla, že sama svým zákazníkům nenabízí žádné služby v oblasti kryptoměn, ale že také nebude zasahovat do transakcí pocházejících z kryptoměnových platforem.

„Se zákazníky, kteří vkládají prostředky pocházející z investic do kryptoměn, budeme zacházet stejně jako se zákazníky, jejichž vklady pochází z jiných typů investic,“

Banka rovněž uvedla, že nevidí žádný problém s používáním svých kreditních karet v souvislosti s platformami pro obchodování s kryptoměnami, za předpokladu, že budou dodržovány obvyklé zákony proti praní špinavých peněz.

„Dále neblokujeme použití kreditní karty vydané Danske Bank v souvislosti s obchodováním kryptoměn. Stejně jako u všech ostatních transakcí kreditní kartou musí zákazníci dodržovat příslušné postupy proti praní peněz a dodržovat příslušné zákony.“

Uvedla banka.

Zachování opatrného přístupu

Banka uznala, že kryptoměny představují „významnou digitální inovaci ve finančních službách“ a uvedla, že zaregistrovala zájem o tuto technologii u mnoha svých zákazníků. Banka také ocenila potenciál technologie blockchain, ale nakonec stanovila čtyři důvody pro zachování opatrného přístupu při obchodování s kryptoměnami.

Banka zdůraznila nedostatek transparentnosti při řešení finanční kriminality v krypto prostoru. Rovněž zaznamenala nedostatek regulace a opatření na ochranu spotřebitele, nestálou povahu cen kryptoměn a dopad technologie, která vyžaduje „velmi velké množství výpočetní síly“ na životní prostředí.

Závěr

Danske Bank uvedla, že obecně nedoporučuje obchodování s kryptoměnami, nicméně také dodala, že průběžně monitoruje kryptoměnový prostor a bude přezkoumávat svou pozici v době, kdy trh zraje a bude plněji regulován.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře