Belgická banka zvažuje vlastní kryptoměnu

5
(4)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Největší banka v Belgii, KBC Group, před nedávnem oznámila své plány na spuštění vlastní kryptoměny. O jakou kryptoměnu se bude jednat?

Banka a kryptoměny

Jen velmi malý počet bank po celém světě hodlá vytvořit vlastní kryptoměnu. Mezi nejslavnější banky na světě, která vytvořila vlastní token, patří bankovní gigant JP Morgan. Novým přírůstkem se stala velká bankovní společnost KBC Group sídlící v Belgii.

Banka KBC oznámila zprávu během prezentace hodnocení výsledků virtuální asistentky „Kate“, která je obsažená v bankovní aplikaci KBC.  Oznámený KBC Coin by podle sdělení banky fungoval jako token odměn, který by umožnil bance rozvíjet strategie a interakce se svými klienty.

Ve zprávě belgické KBC Group stojí:

 „KBC Coin mohou zpočátku získat věrní zákazníci a utratit za další služby. Mince bude v uzavřeném systému, jelikož je to měna s uzavřeným ekosystémem. Není to tedy měna, jako je euro, která vám umožňuje chodit po celém světě a provádět platby všude. Je to digitální měna, kterou používáme v určitém prostředí, například v prostředí klientů.“

V současné době není KBC Coin k dispozici veřejnosti. Bankovní token je ale ve fázi testování prostřednictvím interního prostředí. Banka nezveřejnila další podrobnosti týkající se plánu nativního tokenu KBC Coin.

V době psaná článku se cena BTC pohybuje okolo 34 259 USD dle KMC.

Závěr

Zatímco většina centrálních bank po celém světě uvažuje nebo již pracuje na svých digitálních měnách (CBDC), komerční banky se staví ke kryptoměnám odtažitě a nedůvěřivě. Není divu, kryptoměny se přece od začátku prezentují jako konkurenti bankovního systému.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: