Negativní a pozitivní stránky XRP z pohledu investora

4
(1)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

XRP je podle tržní kapitalizace druhým nejsilnějším altcoinem, dokonce byl označen za jedno z nejvýznamnějších aktiv pro investování na trhu. Po zaznamenání rekordního maxima 3,84 USD na začátku roku 2018 však tato kryptoměna zatím nesplnila očekávání.

Navzdory současnému boji o prolomení bodu odporu na vstup na úroveň 0,2 USD a následnému růstu do cenové zóny 0,3 USD, se několik odborníků domnívá, že stále existuje naděje, že XRP dosáhne zelené škály.

Negativa

Token společnosti Ripple byl kritizován za to, že nefungoval v souladu s jinými kryptoměnami. Odborníci tvrdí, že digitální aktivum není plně decentralizované a bylo navrženo pro banky, což znamená, že jeho cenová stabilita je odlišná od bitcoinů.

Kryptoměny s menším oběhovým zásobováním reagují na změny rychleji a jsou vhodné pro investice mnohem více než ty s větším oběhovým zásobováním. Tato skutečnost XRP z pohledu investování zpochybňuje. Jeho cenová historie je potvrzením této analogie s ohledem na to, že se každý měsíc uvolňuje 1 miliarda XRP. To je nyní také silně kritizováno kryptokomunitou kolem XRP.

Celá myšlenka investice je koupit levněji a prodat za vyšší cenu. Pomalá míra změny ceny je však pro investory výzvou a nemusí být v současné turbulentní době vnímána negativně.

Pozitiva

Na druhé straně je XRP dobrým aktivem pro diverzifikaci portfolia. Cena je velmi levná a bez ohledu na velkou cirkulační nabídku může přinést zisk investorům, kteří nakupují ve velkém množství. Aktiva, jako je XRP, je třeba získat ve velkém množství, aby se dosáhlo většího výnosu.

Kromě toho společnost Ripple uzavřela řadu dohod a partnerství, u nichž se očekává, že způsobí změnu tržního ocenění XRP. Tato změna však bude muset být dostatečně velká, aby se cena vrátila zpět na historické maximum.

XRP je také velmi závislé na ceně bitcoinů, což je další zdroj optimismu pro investory. Avšak změna ceny v reakci na očekávaný býčí běh bitcoinů nejspíš nebude tak masivní jako tomu bylo u kryptoměn Dash a Bitcoin Cash na přelomu let 2017 a 2018.

Závěr

Žádné investice by nikdy neměly být prováděny bez pečlivého studia a bez bezpečnostních opatření. Stejně tak tomu platí u XRP. A pokud potřebujete pomoct, na kryptomagazínu naleznete spoustu zajímavých článků ohledně pravidel, které se při nákupu kryptoměn mohou hodit.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Ori

A co se stane z XRP jak Ripple zkrachuje když tu radíte že XRP je dobrým aktivem pro diverzifikaci .To už lepší diverzifikuji z akcii než nějakým centralizovaným shitem který je vázaný na jedinou firmu a která má token jen na financování své firmy natož jako akcionář budu na tom lépe protože držím podíl a jsem součástí firmy a když držím nějaký bezcenný shit XRP který jen funguje kupte si mě ale jako firma ripple vám nic nedáme ale děkujeme vám že nám tím sponzorujete naší firmu protože vaší koupí můžeme měnit naše xrp do fiatu a tím přispíváte na rozvoj firmy .

DFS

Když Ripple zkrachuje, s XRP se nestane vůbec nic a bude tu pořád ty klaune 😀 Absolutně nevíš o čem mluvíš . Co taky čekat od pablba, který nemá ani elementární znalosti pravopisu ..:-D

Reklama: