7 pravidel, která musíte znát při nakupování kryptoměn (1/2)

5
(1)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

V tomto článku si projdeme 7 základních pravidel, které byste měli znát a řídit se jimi, pokud plánujete nakupování kryptoměn. Řada nováčků se ptá, jak nakoupit kryptoměny a zde vám ukážeme, že to má určitá pravidla, která se vyplatí následovat.

1. pravidlo nakupování kryptoměn – základy

Základy je myšleno, abyste si udělali potřebný čas na přípravu. Bez samostudia nebudete kryptoměnám moc rozumět a to znamená, že byste do nich neměli ani investovat. Platí totiž, že člověk by měl investovat pouze do toho, čemu rozumí.

Věnujete potřebný čas přípravě a nikdy nepřestávejte číst. Získejte alespoň základní povědomí o kryptoměnách, burzách a peněženkách dříve, než do nich vložíte své peníze. Není radno podceňovat základy. To však vy víte, když čtete tento článek, že? 🙂

2. Neinvestuje peníze, které potřebujete jinde

Již dříve jsem slíbil, že nebudu nikomu doporučovat, aby investoval to, co může ztratit. Považuji to za radu, která se bez hlubšího zamyšlení šíří mezi lidmi, ale vlastně je v rozporu s tím, co všichni očekáváme od investování – zisk.

Nicméně určitá část této rady je správná. Rozhodně se vyhněte investování peněz, o kterých víte, že je nutně potřebujete. Může se jednat o rezervu na opravy, peníze na auto, nebo dokonce půjčka. Tyto peníze nutně potřebujete jinde, jinak nebudete mít čím jet do práce, za co opravit střechu, nebo splatit půjčku a vyhnout se tak nemalým problémům. Do rozpočtu na investice to určitě nepatří.

3. Pečlivě vybírejte mince a tokeny

DYOR – zkratka, která se v této souvislosti používá, značí do your own research,” tedy proveďte svůj vlastní výzkum. V případě nákupu kryptoměn vstupujete na velmi rizikové hřiště, kde se rozhodně nevyplácí podcenit výběr.

Proto pečlivě vybírejte podle skutečných údajů a rozhodně se neřiďte marketingem, či cizí radou. Každý za své investice zodpovídá sám – kryptoměny jsou vlastě určitým způsobem, jak převzít zodpovědnost za své finance.

4. pravidlo nakupování kryptoměn – výběr burzy

Také výběr místa, kde kryptoměny nakoupíte, může mít rozhodují vliv na úspěch či neúspěch vašich snah. Kryptoměny si můžete koupit na někeré z ověřených známých burz či směnáren. Také si můžete zřídit kryptoměnový účet v bance, které pomalu začínají tyto produkty nabízet už i u nás.

Možností je celá řada. Můžete využít lákadel na jistý roční výnos, když si kryptoměny koupíte na některé investiční platformě, kde lidé nejčastěji přicházejí o peníze. Můžete jít a koupit si Bitcoin od někoho na ulici nebo se sejít v kavárně. Špatný výběr kryptoburzy, platformy nebo osoby může mít až fatální výsledek.

Tip: Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat také přímo u nás – ZDE

Závěr

Zbývající 3 pravidla při nákupování kryptoměn si projdeme v pokračování tohoto článku. Jak se vám první 4 líbily? A souhlasíte s nimi? Tak schválně, napište nám, o kolika z těchto pravidel můžete s čistým svědomím říci, že je doopravdy dodržujete. Ať už jste začátečník nebo ostřílený matador kryptosvěta, vyplatí se nikdy nepřestávat číst, učit se a posouvat dále…

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Lojzik

Bomba clanek!!! Jak rozsahem, tak obsahem….a jeste na dva dily, Nemohu se dockat druheho dilu🤭

spot_img