[NÁZOR] Proč to USA se omezováním Huawei totálně po*rali a nyní na to doplatí

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Několikrát jsme vás v Kryptomagazínu informovali o válce mezi USA a Čínou. Většinou šlo o zavádění cla na dovoz produktů a surovin do USA, na což Čína odpověděla vlastními tarify namířenými proti USA. Ve výsledku začaly padat ceny akcií – více o tomto vývoji se dočtete v našich analýzách akciových indexů. Zdá se, že Spojené státy nyní přišly s novou formou boje proti Číně. Rozhodly se přímo poškozovat velké čínské firmy. První oběť – Huawei.

Společnost Huawei v posledních letech zaznamenala velký nárůst prodejů svých smartphonů. Momentálně se nachází na druhém místě, předběhla Apple a pomalu dohání Samsung. Huawei dává do vývoje nových technologií 15–20 miliard dolarů ročně, což se očividně vyplácí. Jejich telefonu jsou oblíbené po celém světě.

Mohlo by vás zajímat: Nově pošlete BTC či LTC i přes WhatsApp – Je toto cesta ke všeobecné adopci kryptoměn?

USA bojuje proti čínským firmám

Americké ministerstvo obchodu minulý týden zařadilo Huawei na černou listinu. To znamená, že firma nemůže nakupovat technologické komponenty z USA bez souhlasu americké vlády. Tento týden se přidal i Google, který rozvázal spolupráci s Huawei. Na nových telefonech od této společnosti již nebudou fungovat služby od Googlu (Gmail, YouTube, Google Play) a telefony nebudou aktualizovány na nejnovější verzi Androidu.

Nejnověji se k ofenzivě přidal i Intel, Qualcomm, Broadcom a Xiling. Ani tyto společnosti už s Huawei nebudou nadále spolupracovat.

Spolupráce je důležitá nejen pro Huawei

Je však otázkou, co si od toho americká vláda a zmiňované firmy slibují. Spolupráce je v moderním světě důležitá! Pokud nebudeme spolupracovat, začnou vznikat rozbroje a vývoj se zpomalí. Tyto protiopatření mají dosáhnout snížení prodeje telefonů značky Huawei a zničení této společnosti. Já si však myslím, že to bude pouze krátkodobé.

Huawei tato protiopatření pomohou a vybuduje si vlastní ekosystém

Huawei nepotřebuje Intel, Qualcomm a podle mě ani Google. Jistě, služby od Googlu jsou velmi důležité v západních zemích, ale v Číně se nepoužívají. Stejně většina rozvíjejících se trhů se smartphony na ně ještě není zvyklá. Reálně se stane pouze to, že Huawei přijde s vlastním operačním systémem, bude více tlačit vlastní mailing službu, vlastní verzi YouTube a konečně má důvod tlačit vývojáře, aby vytvářeli aplikace pro jejich obchod.

Huawei má podporu od čínské vlády a prakticky neomezený rozpočet. Oproti americkým firmám má tu výhodu, že může bez problémů prodávat své telefony v Číně (po tomto si firmy z USA v Číně už ani neškrtnou) a umí mnohem lépe penetrovat nové trhy.

Tip redakce: [Tech news] – Bývalý inženýr Apple může způsobit mobilní revoluci • Robotický pes od Sony je k sežrání, nebo ne?

Situaci najdete perfektně popsanou v tomto videu – v EN

(článek pokračuje pod odkazem)

Očekávejme čínskou odpověď

Jsem přesvědčen o tom, že čínská vláda tento krok nenechá bez povšimnutí a začne aktivně omezovat americké společnosti. V tomto má jednu velkou výhodu. Víte, kde se vyrábí většina amerických smartphonů? Zkuste si tipnout.

Přece v Číně !!!!!

Takže logickým krokem čínské vlády bude sabotovat továrny Applu, Microsoftu, Dellu… A ne fyzicky. Stačí vymyslet a uvést v platnost podobný dementní zákon, jaký vymysleli Američané. Něco typu:

„Apple a Microsoft jsou na naší jin-jang listině a kvůli tomu nemohou bez povolení čínské vlády vyrábět svá zařízení na území Číny.“

A Amíci nebudou mít žádnou jinou možnost než kupovat Huawei telefonu plné špionážního softwaru běžící na čínském operačním systému, stahovat aplikace z čínského obchodu a dívat čínský YouTube.

Nebo ne? Nechme se překvapit! Mě by hlavně zajímal váš názor na tuto problematiku. Napište ho do komentářů pod článkem. 🙂

Co číst dál?

Nejlepší způsob, jak začít s kryptoměnami – vyvarujte se začátečnických chyb!

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín napsal Samuel S.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Klement Gottwald

Soudruhu, pokud tě zajímá názor na tvou čínskou propagandu, tak věř, že je úrovně nevalné.

Klement Gottwald

Ještě bych se chtěl autora dotázat, zda je počet vykřičníků za větami přímo úměrný oddanosti provýchodní politice? Lze tak díky nim přehlédnout mnoho komunikačních faulů v článku uvedených, jakými jsou například tvrzení o tom, kdo co začal a s jakým cílem, ale úroveň novinařiny opravdu nezvedají, ba naopak.

Je pochopitelné, že čím blíž má autor k východu nebo se alespoň řadí mezi příznivce levice, budeme v jeho názorech číst o Amících a jejich dementních zákonech, ale ukazuje to jen a pouze na neprofesionalitu autora. Otázkou je, zda má Kryptomagazín zapotřebí vydávat podobné politické slinty? Myslel jsem, že cílíte především na inteligentní čtenáře.

Pavel

Nemyslím si Klemente… Právě v článku jsou dost dobře postřehy, samozřejmě již nyní se ozývají americké firmy na výrobu obuvi a stěžují si trumpovi, že zdraží boty… To bude samozřejmě pokračovat… Nechat se odstrihnout od Číny je jako ekonomická sebevražda..

Klement Gottwald

Žádný dobrý postřeh, na který by nedokázal přijít student základní školy jsem v článku nenašel, můžete být konkrétnější, který dobrý postřeh jste měl na mysli?

Klement Gottwald

Dobrý den, nejmenuji se Klement, byla to jen úmyslná a i nezdvořilá provokace stádovitého uvažování, proto jsem si vypůjčil nick masového vraha. Váš komentář obsahuje více faktických poznámek a je seriózněji podán, než celý autorův článek. Takto jsem si představoval, že “zhruba” bude vypadat i text v autorově článku. Bohužel pán si spletl internetový časopis se svou FB zdí.

David

žádná fakta, jen vyhraněné názory? Ty asi o ekonomice moc nevíš viď? Raději se rychle odstěhuj do Číny 😀

Pepík Vissarionovič Stalin

Huawei P30 Pro by mohla jít z cenou dolů , kdyby padla pod dvacet tak ji beru .

Monestoo

V jednom má autor článku pravdu. Vše co se tak hojně kupuje je z Číny. Samozřejmě Čína si nemůže moc vyskakovat, obchody jsou až moc provázané. Ale vždycky může zasáhnout Ameriku do citlivého místa… Apple značkové oblečení které se v Číně vyrábí za pár drobných ale v Americe se prodává za pěkný peníze. Pokud by Čína něco podobného uvalila na USA, voliči by neměli moc radost když jsou zvyklí na aspoň nějaký standard za nějakou cenu. Továrny tam nemají a i kdyby měli, ceny těch produktů by se zvedli celkem nehorázně. Ale je to politika. Dokud nepřijde na konflikt, bude to jen bububu, už teď zase trump dal 30ti denní povolení na používání služebz USA, je to jen pár dnů co to udělal vydal zákaz . Tady už nejde o západ nebo východ, ale hlavně o poškozování konkurence ať ze strany USA či jiných zemí. Ale USA je v tomhle na prvním žebříčku.. A to bez palčivých důkazů většinou.

Klement Gottwald

Komunikační faul: Vše, co se tak hojně kupuje, je z Číny. Tzn. autor článku, má pravdu.

To, že většinu toho, co kupujeme u mobilních telefonů, neznamená, že to je vše a už vůbec to neznamená, že to vše pochází z Číny. Fakta v takto obsaženém článku i ve vašem tvrzení jsou vycucaná z prstu. Pochybuji, že Vašich deset mobilních telefonů, které jste si ve svém životě pořídil, bylo z Číny.

Je to stejné, jako byste tvrdil, že všichni lidé koukají na televizi. Ne, opravdu to není pravda a hodnota vyplozeného tvrzení je v médiu zabývajícím se vcelku odbornými a na myšlení specifickými tématy doslova děsivá.

Roman

Tady bych se pisatele článku zastal je to dobrý článek.

Amerika dobíjí svět zbraněmi, kdežto Čína svými obchody, každému musí být jasné co z toho je pro nás lepší.

Klement Gottwald

Pisatele článku se klidně zastaňte, Vám tento názor přijde dobrý, mně přijde vhodný pro štamgasty v putyce a to říkám s přiznáním, že jsem se svým Huawei telefonem spokojen a to vcelku. Autor se však nejen mě zeptal na názor na jeho výtvor a já jsem k tomu svému názoru přistoupil jinak, než abych si posbíral lajky zasažením konzumního mainstreamu bez analytického uvažování a bez jakéhokoliv zájmu o základní logiku.

Víte, kdyby autor článku neudělal téměř všechny chyby, které se vyučují v první lekci Základy komunikace, potom byste zjistil, že Vám z článku zmizne 3/4 toho, za co se autora zastáváte a nazýváte to dobrem.

Věřte mi, rád bych autora článku pochválil, ale tady není za co. Jeho děsivá zpověď je koncipována tak, že i člověk mající obdobné názory se díky formě sdělení snad musí hanbou propadat.

Roman

A ještě bych dodal mám rád Ameriku a americký lid, NE ty co Ameriku vedou, a také si nemyslím že Ameriku vede Trump, podle mne je to jenom hodně vlivná figurka na šachovnici kterou posouvají ti co vlastní šachovnici.

přeji hezký den všem

pan.karel

To je hezky,ze Cina ma tovarny (vyrobni technologie je stejne ze zahranici),ale vetsina vyvoje je stejne v USA nebo EU.Huawei je jen “blbej” vyrobce,nevim ze by meli nejaky know how,ktery nikdo jinej nema,to se neda ale rict o firmach jako Intel,Nvidia,Google.
Tady ma navrch zapad USA/EU.

Karel

To už bohužel není pravda. USA velmi rychle ztrácí pozice i na poli vývoje.

pan.karel

No nevim kdo by mohl dohnat Intel a Nvidii ve vyvoji,no mozna tak AMD 😀
Vi snad nekdo o nejakych (soucasnych) technologiich vyvinutych v Cine ktere by zapad pouzival ? Ten transfer jde opacnym smerem.

Klement Gottwald

Dobrý den, obchoduji se zeleninou od prvovýrobců, vše pochází pouze od různých rodinných klanů, tedy žádné zemědělské společnosti a vše je vypěstováno na soukromých zahradách, tedy žádná nadnárodně-technický proces dozrávání plodin v dopravních prostředcích, tudíž naše melouny nedozrávají v prosinci, takže na nich nemohu, na rozdíl od silných hráčů na trhu o Vánocích vydělat ani halíř, protože je ani neprodávám.

Jsem si vědom, že můj trh je milóntina promile trhu světového, ale zeptám se Vás řečnickou otázkou:

Kdo myslíte, že prodává dražší, kvalitnější a chutnější zeleninu, když před Vás položím zeleninu z pole, na němž vidíte zakřivení zeměkoule, nebo zeleninu ze zahrádky od jakéhokoliv z mých dodavatelů?

V tomto kontextu nabývají Vaše slova o tom, co je pravda a co lze označit slovem bohužel, zamyšleníhodného mozkového procesu.

A v kontextu mého myšlení ať si každý čtenář udělá obrázek o tom, jestli bylo nutné autorem výše napsaného článku psát, kdo co začal, kdo co pos.ral a čí politika je dementnější.

Na shledanou.

Roman

Legrace je v tom že se Čína bez se bez splečností jako je Intel, Nvidia, Google atd…klidně obejde

Díky tomu že USA – FED vnutil celému světu svůj dolar,( jak jinak než zadlužením prostřednictvím válek a zkorumpovaných vlád), tak jsou všichni ekonomicky provázaný, tím myslím nadnárodní korporace a lidi který hýbou ekonomikami po celém světě, a takový jsou všude i v Číně tedy těch který mají kupu dolarů a nemůžou se jich ze dne na den zbavit

Čína a spol se snaží vymanit z područí dolaru a to se nadnárodním korporátům nelíbí protože by přišli o velkou páku na celosvětovém řízení moci, proto se snaží zastrašovat sankcemi a dělat různá bububu a házet klacky pod nohy velkým společnostem z Číny jako je Huavey a pod. aby jejich majitelé vyvíjeli tlak na vládu Číny atd…, protože na Čínu žádné řinčení zbraní a vyhrožování válkou nezabírá.

Kadáfí se chtěl oprostit od USD a navrhl to v arabských zemích, s tím že se bude obchodovat v jejich měně a že nebudou dodávat ropu za bezcenný dolar který si někdo natiskne v jakémkoli množství, a jak to skončilo? Kadáfího popravili a všechny země které se chtěli zapojit prostě humanitárně napadli…

Mám rád lidi který si umí dát věci do souvislosti a vytvořit si svůj vlastní názor,

Neboť na rovinu Honzu s Teplic nebo HOA z Číny či Jacka z arizony nezajímá zda bude huawei prodávat v USA prostě si koupí jinde nebo něco jiného.

To jen korporáti mezi sebou válčí o území a trh s novými otroky který jim mají odvádět peníze a každodenně svoji prací udržovat tu jejich někdy porouchanou mašinu.

No a když se korporáti nedohodnou tak mi normální lidé chcípáme v jejich válkách tak dlouho dokud si mezi sebou neřeknou dost, to že si na těchto válkách namastí kapsu obě strany a rozdělí si území jako by se nechumelilo nám ukázali po druhé světové válce a v každé další před a po ní

No tak jsem se trochu rozepsal přeji hezký večer všem, a ať se nám všem daří

spot_img