[NÁZOR] Je nejvyšší čas na to, zachovat si klid a psychické zdraví!

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Sedíte ve svém domově a z médií k vám pronikají útržky zpráv. „Situace je beznadějná. […] Lidé umírají na koronavirus. […] Ohrožení lidé pořádají nálety do supermarketů a vykupují potraviny a další potřeby. […] Karanténa je nesmysl, tvrdil muž, pak se nakazil a zemřel.” 

Tip: Dělej co tě baví a cesta se otevře

Nenechme se zaplést do polarizace společnosti

Příběh, který se tu odehrává, je o nás. O naší vlastní psychice, o našem strachu a našich názorech, ale i o našem klidu a dobré pohodě. Vypněme společně ten televizor a představme si na chvíli, jak se moderátor snaží prodávat strach a paniku marně. Vidíte ho tam, jak se ježí a snaží se tón hlasu afektovat ještě více. Nic z toho, co říká, se vás už nedotýká. Jste v klidu. Nejvyšší čas!

A hned vám řeknu proč. Zachovat klid je totiž zcela zásadní pro vaše přežití ve zdraví, a to zejména v kritických situacích. A přiznejme si, že jsme v takové situaci. A vy teď můžete sledovat on line, jak se opět jednou vynořují tendence dělit společnost. Z určitého odstupu můžeme skrze náš klid nechat k sobě zprávy opět proniknout.

Můžeme sledovat i komentáře a názory svého okolí. Není čeho se bát, žádný názor vám nemůže ublížit. Vidíme některé umírněné názory, zkoumající to, co je vlastně v této chvíli pravda, ale i zcela sebejisté radikální postoje, hlásající neomylně svou pravdu. Když poodstoupíme, uslyšíme, jak tyto hlasy pomalu splývají v jednolitý monotónní šum, který občas přehluší některý obzvlášť hlasitý výrok. A my víme, že tyto hlasy nejsou podstatné, jde o to, jak se zachováme. Hluboký nádech a pak malá myšlenka na ty, koho máme rádi.

Zachovejme si psychické zdraví

Náš magazín čtou z velké části mladí lidé. Je tedy pravděpodobné, pokud tohle čtete, že se cítíte být mladí a při síle. Skvěle! Je proto vaší odpovědností, abyste byli podporou pro ty slabší. A to jak po fyzické stránce, tak i z morálního hlediska. Ukažte jim, že jste i přes nepřízeň okolností zachovali klid. Že se nemají čeho bát a že společně paniku překonáte.

Tip: Kytkova zpráva z kryptosvěta: Díl první – Jeden z davu

Závěr

Šiřte kolem sebe rozumné a klidné myšlenky. Buďte zodpovědní a obezřetní, ale zároveň pokojní. Nyní, pokud chcete, můžete ještě jednou procítit hluboký klid a úlevu, kterou vám nabízím. A pak se pomalu ještě jednou zhluboka nadechněte a s výdechem nechte všechny své obavy, strachy a nejistoty rozplynout. Cítíte se mladí, vyrovnaní a věříte sami sobě, že když bude třeba konat, uděláte to nejlepší, co je ve vašich silách. Děkuji za přečtení. 🙂

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img